Bolesti se mohou objevovat na různých místech těla. Řada lidí vůbec netuší, že mohou být spojeny s emocionálním stavem. Co které místo znamená a co bolest říká o vašem psychickém rozpoložení?

Člověk se potýká s různými bolestmi celý život. Většinou je ale přisuzuje možnému zranění, stejně jako je přisuzuje únavě těla, zdravotnímu stavu, nebo nadměrné zátěži či prostředí. Moc lidí proto netuší, že důvodem bolesti je ve většině případů něco zcela jiného. Je to psychické rozpoložení. V souvislosti s tím také platí, že pokud člověk zlepší určitou oblast své psychiky, dojde k tomu, že ustane i bolest konkrétního místa v těle. Nevěříte? Můžete si to sami vyzkoušet podle našeho návodu. Uvádíme nejčastější místa bolesti ve spojení s konkrétním psychickém stavem.

Bolest hlavy

Objevuje se hlavně ve chvíli, kdy jste pod stálým a poměrně silným tlakem. Kdy se po vás stále něco chce a vy nemůžete nebo nedokážete dlouhodobě vypnout. V tomto případě je ideálním postupem vysadit, nebo zkusit relaxační metody cvičení. Ideální může být meditace nebo jóga. Samozřejmě nejlépe pod dohledem někoho zkušeného.

Bolest krku

Když vás bolí krk, znamená to jediné. Máte určité pocity viny, které vás doslova paralyzují. Dobrým řešením je v tomto případě snaha o eliminaci jakýchkoliv výčitek toho, co jste udělali v minulosti. Sepište si vše co vás trápí, naposledy se nad tím zamyslete, dotyčným se případě omluvte a bolesti krku by měly být minulostí.

Čtěte také: Slaná chuťovka, na které momentálně všichni doma ujíždíme! Vyzkoušejte recept na křupavé sýrové tyčinky!

Bolest ramen

Objevují se hlavně ve chvíli, kdy musíte nést těžká břemena z minulosti. Jako byste na svých ramenou skutečně měli nějakou velkou zátěž. Zde doporučujeme promluvu se svým okolí, popřípadě s odborníkem. Stejně jako v předchozím případě, i tady je na místě zbavit se všeho, co vás trápí a co už změnit nemůžete.

Bolest zad

Pokud se bolest objevuje především v horní části, tak to může znamenat problémy v mezilidských vztazích. Problémem může být láska, ale také kamarádství. Pokud vás trápí, že něco nevyšlo, snažte se na daný problém co nejrychleji zapomenout. Jinak vás mohou záda bolet ještě hodně dlouho.

Když se naopak objeví bolest ve spodní části zad, tedy ve vaší bederní oblasti, jasně to ukazuje na fakt, že velmi často přemýšlíte o penězích a stále tak řešíte svou finanční situaci. Zkuste zvýšit svůj příjem, snížit své výdaje a tím i optimalizovat svůj rozpočet. Uvidíte, že dané problémy odezní velmi rychle.

Bolest loktů

Bolesti loktů ukazují na to, že se nechováte příliš dobře ke svému okolí. Hodí se na vás přísloví s ostrými lokty. Začněte se k lidem kolem sebe chovat lépe, buďte laskaví a vyslechněte jejich názor. uvidíte, že bolesti potlačíte.

Bolest rukou

Jejich bolesti jsou spojeny s komunikací. A mohou se objevit jak ve chvíli, kdy se komunikaci s lidmi vyhýbáte, tak i ve chvíli, kdy komunikujete až moc a doslova nezavřete ústa. Najděte zlatý střed a bolesti budou minulostí.

Bolest boků

Značí, že jste osobou, která je spíše uzavřená. Která má ráda své jisté a nerada zkouší a dělá něco nového. Kdo se chce bolesti zbavit, ten by se měl novým cestám otevřít a nestát jenom na jednom místě. Stačí trochu a bolest zaručeně odezní.

Bolest kolen

Koho bolí kolena, ten může mít problémy týkající se sebeúcty. Viníkem jsou hned oba extrémní případy. První je ten, že člověk nemá doslova žádnou sebeúctu. Druhou je situace, kdy jí má konkrétní člověk doslova více než dost. Změňte se a bolesti budou pryč.

Bolest lýtek

Řešíte více ostatní, než sebe. A to hlavně ve smyslu toho, že druhým závidíte, ale také je můžete pomlouvat. To způsobuje napětí právě v této části vašich nohou. Všímejte si pouze svého života, neřešte ostatní a vše se urovná.