David Hampl
11 března, 2019

Bolesti lidského těla nejsou nic neobvyklého. Když se objeví, tak mohou způsobit různé komplikace, nehledě také na fakt, že mohou člověka zcela vyřadit z běžného života. V tomto směru je třeba jasně říci, že jsou i různé druhy bolestí, které je třeba rozlišovat. Je to z důvodu, že díky tomu je možné odlišit, o jakou bolest se jedná, stejně jako je možní zjistit, co je v naším tělem v nepořádku. Experti uvádějí, že existuje až 20 různých druhů, o kterých by měl každý vědět. Jedině tak lze odhalit, co je nebo není s lidským tělem v pořádku.

Hlava

Bolí vás hlava? Důvodů může být celá řada. Vliv má třeba prostředí a různé pachy, stejně jako hluk, ale může to být dehydratace, nebo celkové přetížení a únava. Bolest hlavy rozhodně není radno podceňovat a je na místě hledat tu příčinu, na kterou se následně zaměříte.

Svaly

Pokud vás svaly bolí po fyzické námaze, je to zcela přirozené. Dali jste jim zabrat a to se na nich podepisuje. Když ale začnou bolet bez příčiny, je třeba být obezřetní, jelikož je něco, co na ně útočí a tímto způsobem je vyřazuje z provozu.

Krk

Když vás začne bolet v krku, je na místě jednat. To proto, že takové bolesti jsou jasnou ukázkou toho, že se na vás chystá nemoc. Angína, chřipka, nebo jiné nachlazení. Bolesti v krku není radno podceňovat a je na místě jednat. Nejlépe tak, že využijete různé přírodní recepty a kombinace, které zabírají nejlépe.

Dásně

Když vás bolí zuby, konkrétně dásně, je třeba říci, že je to bolest velmi podobná, jako v případě hlavy. Když příčinou nejsou nutně zuby, tak se může jednat o problém s tím, že si něčím nejste jisti a že se něčeho skutečně bojíte. Zbavte se obav a zbavíte se také bolestí

Ramena

Když vás začnou bolet ramena, zapřemýšlejte nad tím, jaké máte problémy a jaká psychická břemena si nesete. Právě ta jsou hlavním důvodem, proč vás bolí právě tato část vašeho těla. Zbavte se daných břemen a zbavíte se také bolestí v ramenou.

Břicho

Nesnědli jste nic špatného ani těžkého a přece jenom došlo k tomu, že vás břicho bolí? Problém hledejte především ve vašem životním stylu a v tom, že máte málo odpočinku. Svůj život trávíte špatně a tak vás bolí i vás trávicí systém.

Horní část zad

Tato oblast vás může bolet z důvodu špatného držení těla, z důvodu špatného sezení, stejně jako může být důvodem i to, že máte v okolí osoby, které se na vás upínají a kteří vám nic nepřinášejí. Pokuste se takových lidí zbavit a následně si můžete být jisti, že zmizí i všechny problémy.

Spodní část zad

Fyzické důvody jsou stejné, jako u horní části zad. Je to špatné držení těla, je to špatné sezení a další věci, kterými namáháte pohybový aparát. Jsou tu ale i problémy, které mohou plynout z vaší psychiky. Jedná se konkrétně o ty věci, kdy máte různé starosti finančního rázu, které je třeba eliminovat.

Kříž a kostrč

Ve většině případů jsou důvody této bolesti vesměs fyzické, což je samozřejmě spojeno s faktem, že byste se měli začít více hýbat, protahovat svaly a lépe držet tělo. Ve svém dalším chování je na místě neutíkat před povinnostmi, jelikož i toto je důvodem bolestí.

Lokty

Bolí vás loket? Dost možná proto, že se ve svém životě bráníte jakýmkoliv změnám a chcete, aby vše zůstalo tak jak má. Doslova se lokty bráníte před vším, co by se mohlo objevit jiného. Přestaňte se bránit a přestane i bolest.

Ruce

Máte je namáhané z práce nebo z cvičení? Je jasné, kde je původ dané bolesti. Jinak bude důvodem už jenom to, že zodpovídáte za jinou osobu. Nechte jí, ať se s problémy popere sama a uvidíte, jak se to podepíše na minimální bolesti rukou.

Zápěstí

Bojíte se, nedokážete dosahovat cílů a máte četné obavy z toho, co uděláte. A to je příznakem bolesti zápěstí. Jak ho eliminovat? Udělejte onen první krok ke změně a upravte svou budoucnost. Bude lepší a hlavně bez bolestí.

Bedra

Bolí vás bedra? Problém je čistě ve vás a v tom, jak se chováte k ostatním. Čím více negativní budete a čím hůře se k lidem okolo budete chovat, tím více vás bude tato část těla bolet. Změna je snadná. Zkuste ji.

Klouby

Může to být stáří, může to být špatný životné styl, stejně jako to může být rutina vašeho života. Zkuste se otevřít po psychické i fyzické stránce a můžete předpokládat, že tyto konkrétní problémy dokážou odeznít.

Kolena

Bolesti jsou způsobeny tím, že ze sebe děláte někoho, čím nejste. Máte velké sebevědomí? Běháte více než zvládnete? Chlubíte se a lžete svému okolí? Vaše tělo se vám takto negativně odmění právě bolestí kolen.

Zuby

Může to být kaz, nebo nedostatečná péče o zuby. S tím souvisí i oblast samotné psychiky. Málo o sebe pečujete po duševní stránce a bolest zubů je toho vyústěním.

Kotníky

Důvody této bolesti jsou velmi zajímavé, a to z důvodu, že příznakem bolesti je to, že nemáte dokonalý ani kvalitní osobní život. Najděte si partnera nebo partnerku, hledejte romantiku a vše bude v pořádku.

Únava

I to je druh bolesti. Objevovat se může nejenom ve chvíli, kdy je toho na vás moc. Může se objevit i v době, kdy máte možnosti jít dopředu, ale vy místo toho stále jenom stojíte, přešlapujete na místě.

Nohy

Pozor na to, když vás začnou bolet. Po příčinách byste totiž měli pátrat ve vaší hlavě. Bolest nohou totiž často signalizuje na to, že se u vás mohou objevovat deprese.

Chodidla

I tady je náznak toho, že s vaší psychikou něco není v pořádku. Konkrétně v tomto případě mluvíme hlavně o tom, že se necítíte komfortně a že opouštíte zónu, ve které jste spokojeni.

Sdílejte článek