Josef Humeš
2 října, 2017

Cítili jste někdy, že bolest vašich kloubů umí předpovídat příchozí špatné počasí lépe, než v televizi? Podle odborníků má počasí opravdu nepříznivé vlivy na vše klouby, speciálně pro lidi, kteří trpí artritidou.

Výzkumníci vysvětlují, že bolest je způsobována barometrickým tlakem, který s růstem a teplotou s vlhkostí právě působí mnegativně na vaše klouby. Odborníci říkají, že teorie o barometrickém tlaku a bolesti je velmi stará, datovaná někdy od roku 400. před načim letopočtem.

Zde jsou nějaké domácí triky na léčbu proti chronické bolesti kloubů:

Hrozny namočené v ginu

Tento lék se datuje již od počátku středověké Anglie, kdy byl gin používán proti moru. Stačí namočit zlaté hrozny do ginu, nachat gin vypařit a denně tyto hrozny jíst. Zabráníte tak bolestem při artritidě.[hana-code-insert name='google' /]

Čaj z cibule

Východní evropané se již stovky let spoléhají na antioxidanty obsažené v cibuli. Ty zmírňují bolest u artritidy. Stačí oloupat a nakrájet jednu velkou cibuli a vařit ji v 1 1/2 šálku vody asi 20 minut. Do nápoje přidejte citrón, zázvor nebo med pro ochucení a pijte tento drink teplý.

Tymián 

Právě tato středomořský bylina není pouze chutná, ale i protizánětlivá. Přidávejte tymián a to buď čerstvý, nebo sušený do jídel jako jsou ryby, maso, zelenina. Nebo ho můžete vypít, když si ho uvaříte jako čaj.

Zázvorový čaj

Zázvor napodobuje léky, které bojájí proti artritidě, a to tak, že omezují bolest. Působí na zánětlivé reakce těla. Takže příště nekupovat čaj v obchodě, ale udělat si doma vlastní. Plátky zázvoru vařit 15 minut a pít horké.

Levandule

Příjemná vůně, uklidňující aroma... ano, mluvíme o levandui. Umí zmírnit vnímání bolesti. Přispívá ke snížení stresového hormonu kortizolu. Budete se tak cítit uvolněně. Nejen levandule je známá, jako lék, ale i majoránky a máta.

Hřebíček

Toto koření je vynikající protizánětlivý prostředek, který zasahuje do tělesných procesů, které vyvolávají artritidu. Je taktéž dobrý zdrojem antioxidantů, které jsou důležité pro zpomalení poškozování kostí a chrupavek.[hana-code-insert name='Dole' /]

Nyní už víte, že se špatným počasím se váže i bolest vašich kloubů. Buďte tedy už připravení a zkuste alespoň jeden z triků, které vám napomůžou se bolestem vyhnout. Jde totiž o prevenci a ta je důležitá.

Sdílejte článek