Bolí vás různé části vašeho těla? Příčinu je dobré hledat i na místech, které na první pohled nemusí souviset. Opak je však pravdou. Bolest může signalizovat psychické problémy. Jaké? -
Menu

Bolí vás různé části vašeho těla? Příčinu je dobré hledat i na místech, které na první pohled nemusí souviset. Opak je však pravdou. Bolest může signalizovat psychické problémy. Jaké?

Některé druhy bolestí si přivodíme neopatrnou činností, když do něčeho vrazíme, někam spadneme nebo to prostě přeženeme se cvičením. Existují ale takové bolesti, které se objeví z ničeho nic a příčina je neznámá. Zdánlivě. Vědcům se totiž podařilo objevit, které emoce jsou za danou bolest zodpovědné. V tomto článku vám představíme dvacet druhů bolesti a jejich emocionální příčiny.

Bolest hlavy

Pokud vás v poslední době bolí hlava, pak před vámi stojí problém, se kterým si nemůžete poradit. Tento problém má několik řešení, a vy nejste schopni se rozhodnout. Pokud se chcete bolesti hlavy zbavit, nezbývá vám, než problém vyřešit.

Bolest svalů

Bolesti svalů jsou způsobeny tím, jak vás omezuje strach. Bojíte se procházet životem a neustále se snažíte zjistit, co děláte špatně. Pro odstranění této bolesti se proto budete muset zaměřit na tento svůj strach a pokusit se ho odstranit.

Bolest v krku

Bolest v krku má jednoduchou příčinu: nedokážete odpustit. Jakkoli je příčina jednoduchá, o hodně obtížnější je zbavit se jí. Zamyslete se do postavení druhé osoby, která vám ublížila a zkuste se na problém podívat z jejího pohledu. Třeba v sobě konečně najdete sílu odpustit.

Bolesti dásní

Bolesti dásní jsou přímo spojovány s bolestmi hlavy. Nedokážete „překousnout“ nějaký problém – máte dilema. Rozhodujete se mezi několika možnostmi a nedokážete se rozhodnout. Zkuste si určit své priority.

Bolest v ramenou

Bolestí v ramenou trpíte tehdy, když nesete velké břímě. Tady se jedná o velké emocionální břímě někoho jiného. Řešení je následující:

  • To, co musíte udělat, je zaměřit se sami na sebe a začít si žít svůj vlastní život.
  • Nebuďte sobečtí. Dávejte rady, ale příliš se problémy jiných netrapte.
  • Pokud vás problémy někoho příliš zatěžují, zkuste na chvíli omezit kontakt s danou osobou.

Bolest břicha

Pokud žijete svůj život ve spěchu, pak mohou být bolesti břicha spojeny s tím, že jíte rychle a samé nezdravé věci. Bolesti břicha se ale mohou objevit také z toho, jak „trávíte“ svůj život. Je potřeba tuto emocionální příčinu odstranit a dopřát si více času a odpočinku.

Bolest v horní části zad

Občas se ve vašem životě mohou objevit lidé, kteří vás nepotřebují. Vy pak můžete začít emocionálně trpět – necítíte jejich oporu, nejste pro ně cenní a nemáte ani pocit lásky. Nejjednodušší je, se takových lidí zbavit.

Bolest v dolní části zad

Tato bolest se vyskytuje tehdy, když vás tíží finanční problémy. Řešením je dostat své finance do pořádku. Lehko se to řekne, hůř udělá. Zkuste se obrátit na finančního poradce – jeho služby jsou zdarma.

Bolest kříže a kostrče

Pokud vás obtěžují bolesti kříže a kostrče bez zjevných příčin, pak hledejte na emocionální úrovni. Nevyhýbáte se například nějaké události? Abyste se bolestí zbavili, měli byste se s ní vypořádat co nejdříve.

Bolest loktů

Ne všechny změny jsou špatné. Nebraňte se jim, může to způsobit fyzickou bolest, kterou cítíte na svých loktech. Změny vás mohou posunout k něčemu, co máte rádi. Navíc si díky přijetí změny projasníte svou mysl a můžete dosáhnout mnohých dalších vytyčených cílů.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…
Nezařazené

Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky…

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že…
Nezařazené

Tento německý recept na imunitu zabírá stokrát lépe, než prášky.…

Trápí vás ucpané cévy a nevíte, co s tím? Lékaři vám neustále cpou jen samé léky, po kterých je vám spíše…