Bolí vás různé části vašeho těla? Příčinu je dobré hledat i na místech, které na první pohled nemusí souviset. Opak je však pravdou. Bolest může signalizovat psychické problémy. Jaké? -
Menu

Bolí vás různé části vašeho těla? Příčinu je dobré hledat i na místech, které na první pohled nemusí souviset. Opak je však pravdou. Bolest může signalizovat psychické problémy. Jaké?

Některé druhy bolestí si přivodíme neopatrnou činností, když do něčeho vrazíme, někam spadneme nebo to prostě přeženeme se cvičením. Existují ale takové bolesti, které se objeví z ničeho nic a příčina je neznámá. Zdánlivě. Vědcům se totiž podařilo objevit, které emoce jsou za danou bolest zodpovědné. V tomto článku vám představíme dvacet druhů bolesti a jejich emocionální příčiny.

Bolest hlavy

Pokud vás v poslední době bolí hlava, pak před vámi stojí problém, se kterým si nemůžete poradit. Tento problém má několik řešení, a vy nejste schopni se rozhodnout. Pokud se chcete bolesti hlavy zbavit, nezbývá vám, než problém vyřešit.

Bolest svalů

Bolesti svalů jsou způsobeny tím, jak vás omezuje strach. Bojíte se procházet životem a neustále se snažíte zjistit, co děláte špatně. Pro odstranění této bolesti se proto budete muset zaměřit na tento svůj strach a pokusit se ho odstranit.

Bolest v krku

Bolest v krku má jednoduchou příčinu: nedokážete odpustit. Jakkoli je příčina jednoduchá, o hodně obtížnější je zbavit se jí. Zamyslete se do postavení druhé osoby, která vám ublížila a zkuste se na problém podívat z jejího pohledu. Třeba v sobě konečně najdete sílu odpustit.

Bolesti dásní

Bolesti dásní jsou přímo spojovány s bolestmi hlavy. Nedokážete „překousnout“ nějaký problém – máte dilema. Rozhodujete se mezi několika možnostmi a nedokážete se rozhodnout. Zkuste si určit své priority.

Bolest v ramenou

Bolestí v ramenou trpíte tehdy, když nesete velké břímě. Tady se jedná o velké emocionální břímě někoho jiného. Řešení je následující:

  • To, co musíte udělat, je zaměřit se sami na sebe a začít si žít svůj vlastní život.
  • Nebuďte sobečtí. Dávejte rady, ale příliš se problémy jiných netrapte.
  • Pokud vás problémy někoho příliš zatěžují, zkuste na chvíli omezit kontakt s danou osobou.

Bolest břicha

Pokud žijete svůj život ve spěchu, pak mohou být bolesti břicha spojeny s tím, že jíte rychle a samé nezdravé věci. Bolesti břicha se ale mohou objevit také z toho, jak „trávíte“ svůj život. Je potřeba tuto emocionální příčinu odstranit a dopřát si více času a odpočinku.

Bolest v horní části zad

Občas se ve vašem životě mohou objevit lidé, kteří vás nepotřebují. Vy pak můžete začít emocionálně trpět – necítíte jejich oporu, nejste pro ně cenní a nemáte ani pocit lásky. Nejjednodušší je, se takových lidí zbavit.

Bolest v dolní části zad

Tato bolest se vyskytuje tehdy, když vás tíží finanční problémy. Řešením je dostat své finance do pořádku. Lehko se to řekne, hůř udělá. Zkuste se obrátit na finančního poradce – jeho služby jsou zdarma.

Bolest kříže a kostrče

Pokud vás obtěžují bolesti kříže a kostrče bez zjevných příčin, pak hledejte na emocionální úrovni. Nevyhýbáte se například nějaké události? Abyste se bolestí zbavili, měli byste se s ní vypořádat co nejdříve.

Bolest loktů

Ne všechny změny jsou špatné. Nebraňte se jim, může to způsobit fyzickou bolest, kterou cítíte na svých loktech. Změny vás mohou posunout k něčemu, co máte rádi. Navíc si díky přijetí změny projasníte svou mysl a můžete dosáhnout mnohých dalších vytyčených cílů.

Bolest v rukou

Máte na rukou jinou osobu. Pokud se nejedná zrovna o vaše dítě, pak byste se měli zamyslet nad tím, zda se vám vyplatí být zodpovědní za jinou osobu. Svých problémů má každý dost, netřeba se zabývat ještě i jinými osobami.

Bolest v zápěstích

Už dlouho se o něco snažíte, neustále vám to ale uniká. Zkuste změnit přístup, zabojovat usilovněji nebo víc zariskovat. Buď to vyjde anebo ne. Máte pouze dvě možnosti:

  • Pokud to nevyjde, zkuste využít všech dalších možností.
  • Nebo se snu vzdejte. Ale už ho s sebou dál netáhněte.

Bolest v bedrech

Snažte se kontaktovat svou rodinu a přátele co nejčastěji, abyste s nimi udrželi spojení. Vždyť pravých přátel je málo a rodina je pro život velice důležitá.

Bolest kloubů

Bolesti kloubů se mohou objevit tehdy, když se nikam neposouváte. Strnuli jste na jednom místě – možná ze zvyku. Pokud se chcete bolestí kloubů zbavit, měli byste se snažit získat nové zkušenosti, zaměřit se na nové myšlenky a přijímat změny.

Bolest kolen

Naložili jste si víc než zvládnete. Zkuste si odlehčit, ať povolí i bolest v kolenou. Přehodnoťte své schopnosti a upravte si množství práce, kterou na sebe vezmete. Uleví se vám.

Bolest zubů

Máte problém s tím, kde se právě váš život nachází. Neustále se vracíte do minulosti a přemýšlíte nad tím, co jste mohli udělat jinak. Avšak kdybyste něco udělali jinak a žili trochu jiný život, neznamená to, že byste byli více spokojeni.

Bolest způsobující únavu

Bojíte se jít dál. Stojíte na tom samém místě, protože vaše situace není nijak špatná a bojíte se ji riskovat pouze kvůli tomu, abyste se někam posunuli. Zkuste ale trochu zariskovat a nedovolte svému strachu, aby vás ovládal.

Bolest v kotnících

Máte čas na svůj milostný život? Pokud příliš pracujete, pak zřejmě ne. Nejenže můžete ztratit toho, koho milujete, riskujete také bolest v kotnících. A s tím byste měli něco udělat.

Bolest v nohách

Máte strach, že už jste v koncích a nic dobrého vás nečeká? Nenechte depresi, aby vás ovládla. Bojujte proti ní například tak, že si uděláte radost. Dělejte to, co máte rádi, dopřejte si dortík nebo něco hezkého na sebe, dejte si den volna – prostě něco, co máte rádi. Odlučte se od svých problémů, posílí vás to!

Bolest chodidel

Opět se jedná o strach posunout se kousek dál. Jste spokojení se svým životem tam, kde teď je, ale zároveň si uvědomujete, že by mohlo být ještě lépe. Nebojte se následovat svůj instinkt.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Když vás začne bolet právě takto břicho, buďte na pozoru.…

Ne vždy bolesti břicha znamenají jenom to, že jste něco špatného snědli. Velmi často mohou ukazovat také na to, že…
ZDRAVÍ

Vzhled a tvar vaší stolice vypoví hodně o vašem zdraví.…

O tomto tématu se běžně příliš nehovoří a mnohým z nás může být vůbec nekomfortní si o něm číst. Pravdou ale…
ZDRAVÍ

Tato malá dírka u ucha vás může pěkně vyděsit. Co…

Malé nenápadné dírky v místě, kde se spojuje tvář s ušní chrupavkou, si u druhého člověka téměř ani nevšimnete. Jenže…
ZDRAVÍ

Vaše krevní skupina ovlivňuje osobnost, váhu a další podstatné faktory.…

Znáte svou krevní skupinu? Mnoho lidí tuto důležitou informaci vůbec nezná. Přitom je to poměrně zásadní informace, která určuje řadu…
ZDRAVÍ

Muž porazil rakovinu plic pomocí kanabidiolu. Lékaři jsou v šoku…

Rakovina je v současné době jednou z nejčastějších příčin úmrtí na světě. Zároveň je bohužel jednou z nemocí, na kterou zatím nebyl objeven…
ZDRAVÍ

Budete překvapeni tím, co vše vám rty mohou prozradit o…

Rty jsou pravděpodobně po očích druhým místem, kterého si na obličeji lidí kolem sebe všímáme. I proto jim především ženy…