David Hampl
1 února, 2019

Záněty spojené s pohybovým aparátem nejsou rozhodně nic výjimečného. Když se na ně podíváme konkrétně, tak se jedná hlavně o záněty kloubů, dále se jedná také o záněty šlach a zapomínat se nesmí ani na záněty svalů. Když bolí, mnoho lidí bere automaticky do ruky buď různé krémy z lékáren, nebo naopak bere do ruky různé druhy chemických léků, tedy klasických prášků. Ani jedno ale není úplně ideální cesta. To proto, že tu stále existuje poměrně zajímavá možnost přírodní léčby. A ta je unikátní také v tom, že se na ni využívá něco, co lidé běžně vyhazují do koše.

Co všechno daný unikát obsahuje?

Podívejme se společně na to, co všechno tento zajímavý unikát obsahuje. Bude vám jasné, že se jedná doslova o zázrak, který kdybyste používali dříve, rozhodně vašemu tělu zajímavě prospějete. Příkladem jsou například vitamíny ze skupiny A, dále to jsou také vitamíny B1 nebo B3 a dále B6. Zapomínat by se nemělo také na důležitý vitamín C.

Výčtem jednotlivých vitamínů ale nekončíme, jelikož stejně tak nelze zapomínat na řadu minerálů. Sem se rozhodně musí zařadit známý vápník a hořčík, které jsou doplňovány dalšími, kam řadíme draslík,  kam řadíme fosfor a několik dalších. Poslední látkou, která se musí zmínit, je takzvaná pektin.

O co se jedná?

Všechen tento obsah má v sobě kůra jednoho citrusu, který je nejenom známý, ale které je také levný a je v podstatě také všude dostupný. O jaký citrus se jedná? Je to citron, který zcela určitě máte doma i vy. Pokud ano, tak z něho slupku rozhodně nevyhazujte, jelikož pokud máte problémy s klouby, svaly, nebo také se zánětem šlach, rozhodně vám pomůže. Nutno dodat, že pokud nemáte využití ani pro samotný citron, můžete ho použít také, jelikož i ten, tedy jeho samotná dužina obsahuje látky, které jsou zmíněné výše.

Jak na léčbu?

Existují hned dvě možnosti, tedy dvě metody léčby, jak se dá kůra z citronu využít, pokud se u vás objevují záněty kloubům, záněty šlach, popřípadě i jiné bolesti spojené se svalstvem. Důležité je říci, že existuje dvojice metod, které se liší hlavně způsobem samotné aplikace. Podívejme se na ně.

Jednoduchá přímá aplikace

Tato možnost je vhodná ve chvíli, kdy vás začne něco bolet krátkodobě a vy potřebujete proti bolesti rychle zakročit. V takovém případě je celkem jasné, že si to nebudete komplikovat a že jednoduše vezmete citronovou kůru, kterou přiložíte na postižené místo. Následně převážete obvazem a necháte působit. Ideální je doba aplikace minimálně 2 hodiny. Když ale bude delší, rozhodně to nebude na škodu. Právě naopak.

Aplikace citronového oleje

Druhou možností je využití speciálního citronového oleje, který je vhodné mít připravený, pokud potíže přetrvávají dlouhodobě a je nutné je řešit. Daný citronový olej připravíte velmi jednoduše. Základem je kvalitní olivový olej, který lehce zahřejte, aby byl vlažný – pozor na příliš vysokou teplotu. Následně do něho nasypte nastrouhanou citronovou kůru. Nechte vše vychladnout, díky čemuž se zajímavě propojí vůně, ale také se začnou uvolňovat účinné látky. Když je olej studený, vše přelijte do uzavíratelné nádoby, utěsněte a dejte na 14 dní na suché a tmavé místo louhovat. Poté stačí olej přecedit přes plátno a je připravený k použití. K tomu dochází tak, že si postižené místo budete vždy daným olejem pravidelně, několikrát za den mazat.

Sdílejte článek