Bolí vás záda? Nemusíte chodit na drahou masáž. Toto stačí dělat 5 minut denně a máte po problému -
Menu

Bolí vás záda? Nemusíte chodit na drahou masáž. Toto stačí dělat 5 minut denně a máte po problému

Bolesti zad jsou celkem velkým problémem. V prví řadě z toho důvodu, že mohou výrazným způsobem omezovat člověka v jeho běžných aktivitách. To ale není důvod jediný. Zapomínat nelze také na to, že bolest je celkem nepříjemným jevem a tak může narušovat třeba schopnost soustředění, ale i schopnost myslet. Každý ví, že případná bolest zad může být potlačena léky ne bolest. To ale není ideální postup léčby daného problému. Lepší je, když se bolesti nebudou vůbec objevovat.

Masáž jako ideální pomocník

Dobrou cestou, jak eliminovat bolesti zad a jak lidskému tělu ulevit, je masáž. Různých masážních salonů, neb o lidí kteří masáže poskytují, je všude okolo více než dost. Problém je však ten, že chození k nim pravidelně je spojeno s nemalým finančním vydáním. Jak tento problém vyřešit? Využijte naši radu. Jde o unikátní postup, který budete opakovat 5 minut každý den. Nahradí drahé masáže a výsledek bude stejný. Bolest zad bude ta tam.

Proč bolesti vznikají?

Hlavním důvodem bolestí zad je to, že v našem životě děláme něco špatně. Nejčastěji jsou bolesti spojovány s oblastmi, jako je místo mezi lopatami. Zde se mohou objevovat velmi časté křeče, které člověka i na několik dní doslova vyřadí z provozu. A jaký je onen důvod, proč se tak děje? Je to třeba proto, že nosíme stále těžší a těžší věci, čímž záda přetěžujeme. Stejně tak je to i z důvodu, že lidí dlouho vysedávají u počítače, a to na špatné židli. Problémy však mohou být spojeny také s tím, že dochází k tomu, že se jako lidé málo hýbeme, což se podepisuje na tom, že jsou naše svaly ochablé a proto logicky začínají bolet.

Jak na správné cvičení?

Jestliže bolestmi trpíte a ty vás obtěžují čím dál více, je na místě začít s nimi něco dělat. Nelze se s nimi dlouhodobě smířit, stejně jako není možné ani to, že budete stále jíst prášky na bolest. Je třeba začít s tím správným cvičením, které rozhodně nepodceňujte, stejně jako byste ho neměli ani nijak oddalovat. Jedině tak eliminujete bolesti mezi lopatkami, ale i bolesti za krkem, nebo také časté křeče a známé bolesti hlavy. A co dělat?

Cvičení s tenisovým míčkem

Jako první se podíváme na cvik, ke kterému budete potřebovat tenisový míček. Jednoduše si stoupnete zády ke zdi a míček dáte mezi zeď a vaše záda. A to nejlépe na místo mezi lopatky. Potom už stačí jenom tělem tlačit na míček a lehce se pohybovat. Díky jeho tlačení na záda docílíte toho, že vám bude zajištěna naprosto dokonalá a také zcela příjemná masáž.

Předklony hlavy

Druhou formou cvičení je snaha uvolnit krční páteř. A to nejlépe tak, že budete postupně předklánět svou hlavu. Postavte se do prostoru, dejte ruce za hlavu a potom ji postupně tlačte směrem dolů. Tedy tak, jako když budete chtít tlačit bradu k vašemu hrudníku. Pomáhejte si rukama a efektivně napínejte svaly vašeho krku a lehce protahujte oblast celé krční páteře.

Záklony hlavy

Jde o cvik podobný, jako výše. Jenom s tím rozdílem, že hlava v tomto případě nesměřuje dolů, ale naopak směřuje nahoru. Nejprve i začněte zaklánět a pokud už dále nemůžete, je vhodné pomoci si rukama. Jednoduše je dejte do oblasti vaší brady a postupně na hlavu tlačte, abyste ji v daném záklonu posunuli ještě o nějaký ten kus více.

Boční pohyb hlavy

Tento cvik budete velmi dobře znát. Vezměte si pravou ruku a dejte ji bokem přes hlavu tak, abyste dlaň měli na svém levém uchu. A nyní hlavu přitahujte na bok, směrem ke svému pravému rameni,. Chvíli v této pozici vydržte, potom vyměňte ruce a následně pokračujte i na stranu číslo dvě. tím protáhnete i boční svaly okolo krku, na které se velmi často zapomíná.

Líbil se vám článek?

Tisk

Vyzkoušejte tento cvik a uvidíte, že jako zázrakem zmizí bolesti chodidel, kyčlí, stejně jako vašich kolen

CVIČENÍ
Bolesti pohybového aparátu jsou dnes celkem běžné. Je to hlavně proto, že lidé svůj pohybový aparát celkem výrazně namáhají. A…

JAK ZHUBNOUT ZA 3 HODINY: Následujte podrobné pokyny od světově proslulého Jorge Cruz, byla jsem překvapena výsledky!

CVIČENÍ
Každý člověk chce vypadat dobře. A s tím jasně souvisí také jeho váha. Jak se dá docílit toho, aby člověk opravdu…

Udělejte si čas na těchto 5 cviků, které by každá žena po čtyřicítce měla znát

CVIČENÍ
Ať se snažíme sebevíc, času neutečeme. Stárnutí se projeví na každém, a proto je potřeba se o své tělo starat…

Nejsnáze se zbavíte bolesti bederní páteře, když budete dělat tyto 2 jednoduché věci!

CVIČENÍ
S bolestí zad se setkává většina dospělé populace a bolest bederní páteře patří k té nejčastější. Je tomu tak zejména…

Přestaňte se trápit dietami, které na celulitidu i tak nepomáhají. Vyzkoušejte toto a pomerančové kůži dejte navždy sbohem!

CVIČENÍ
S celulitidou se trápíme asi všechny. Není to záležitost jen plnoštíhlých nebo obézních lidí. Trápí se s ní i hubené…

Ženský cyklus může pomáhat při hubnutí. Nevěříte? Zkuste několik změn

CVIČENÍ
Menstruace je pro ženu něčím, co je zcela běžné a zcela přirozené. Také je to cyklus, který může ovlivňovat hladiny…

Měla jsem 45 let a nebyla jsem spokojená se svými prsy. Potom jsem zkusila pravidelně cvičit těchto 6 cviků a dnes mám zpět ztracené sebevědomí!

CVIČENÍ
Nemusí být pravidlem, že cesta k pevným prsům vede jen skrz plastické operace. Zpevnit hrudník, posílit svalstvo a vyformovat prsa…

Ať děláte, co děláte, nedaří se Vám zhubnout? Zde je 9 častých chyb při cvičení, které se netýkají jenom začátečníků!

CVIČENÍ
Když pravidelné výlety do posilovny nepřinášejí požadované výsledky, stojí za to popřemýšlet o tom, co děláte špatně. Obvykle je problém…

Nemáte čas chodit do posilovny, ale chtěla byste vypadat jako Dakota Johnson z Fifty Shades? Zde je pár účinných cviků, které můžete cvičit v pohodlí Vašeho domova!

CVIČENÍ
Touha mít luxusní tělo je snem téměř každé ženy. Protože si ale uvědomujeme, že chodit do posilovny je časově a…

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Jeden cvik, 4 minuty denně a za měsíc budete mít svou vysněnou postavu!

CVIČENÍ
Víme, jak těžké je najít čas chodit do posilovny a ještě k tomu pravidelně. Proto Vám přinášíme tento úžasný tip na…

Nebaví vás náročné posilování, diety a předražené posilovny? Máme pro vás 5 cviků, které vás zbaví tuku na břiše!

CVIČENÍ
Všechny moc dobře víme, jak je těžké zbavit se tuku na břiše. A kdo z nás by si nepřál ploché bříško?…

9 drobných činností, které vám pomohou zhubnout i bez diety či cvičení

CVIČENÍ
Podařilo se vám už po vánočních svátcích zhubnout? Začali jste cvičit, upravili jste si stravu a pomalu vidíte samu sebe…

Dlouho jsem trpěla bolestmi zad. Pak mě zachránili tyto 3 jednoduché cviky, které zvládne každý

CVIČENÍ
Nesprávné držení těla či dlouhé hodiny sezení za počítačem ... Tyto a mnohé další příčiny stojí za našimi problémy s…

7 efektivních dýchacích cviků, které Vám pomohou s hubnutím břišního tuku!

CVIČENÍ
Pranayama, termín označující vědomé uvědomění si dechu, pochází ze sanskrtského slova "prana", které znamená "životní sílu" a "ayama" znamená "prodloužení".…