Bolí vás záda? Nemusíte chodit na drahou masáž. Toto stačí dělat 5 minut denně a máte po problému -
Menu

Bolí vás záda? Nemusíte chodit na drahou masáž. Toto stačí dělat 5 minut denně a máte po problému

Bolesti zad jsou celkem velkým problémem. V prví řadě z toho důvodu, že mohou výrazným způsobem omezovat člověka v jeho běžných aktivitách. To ale není důvod jediný. Zapomínat nelze také na to, že bolest je celkem nepříjemným jevem a tak může narušovat třeba schopnost soustředění, ale i schopnost myslet. Každý ví, že případná bolest zad může být potlačena léky ne bolest. To ale není ideální postup léčby daného problému. Lepší je, když se bolesti nebudou vůbec objevovat.

Masáž jako ideální pomocník

Dobrou cestou, jak eliminovat bolesti zad a jak lidskému tělu ulevit, je masáž. Různých masážních salonů, neb o lidí kteří masáže poskytují, je všude okolo více než dost. Problém je však ten, že chození k nim pravidelně je spojeno s nemalým finančním vydáním. Jak tento problém vyřešit? Využijte naši radu. Jde o unikátní postup, který budete opakovat 5 minut každý den. Nahradí drahé masáže a výsledek bude stejný. Bolest zad bude ta tam.

Proč bolesti vznikají?

Hlavním důvodem bolestí zad je to, že v našem životě děláme něco špatně. Nejčastěji jsou bolesti spojovány s oblastmi, jako je místo mezi lopatami. Zde se mohou objevovat velmi časté křeče, které člověka i na několik dní doslova vyřadí z provozu. A jaký je onen důvod, proč se tak děje? Je to třeba proto, že nosíme stále těžší a těžší věci, čímž záda přetěžujeme. Stejně tak je to i z důvodu, že lidí dlouho vysedávají u počítače, a to na špatné židli. Problémy však mohou být spojeny také s tím, že dochází k tomu, že se jako lidé málo hýbeme, což se podepisuje na tom, že jsou naše svaly ochablé a proto logicky začínají bolet.

Jak na správné cvičení?

Jestliže bolestmi trpíte a ty vás obtěžují čím dál více, je na místě začít s nimi něco dělat. Nelze se s nimi dlouhodobě smířit, stejně jako není možné ani to, že budete stále jíst prášky na bolest. Je třeba začít s tím správným cvičením, které rozhodně nepodceňujte, stejně jako byste ho neměli ani nijak oddalovat. Jedině tak eliminujete bolesti mezi lopatkami, ale i bolesti za krkem, nebo také časté křeče a známé bolesti hlavy. A co dělat?

Cvičení s tenisovým míčkem

Jako první se podíváme na cvik, ke kterému budete potřebovat tenisový míček. Jednoduše si stoupnete zády ke zdi a míček dáte mezi zeď a vaše záda. A to nejlépe na místo mezi lopatky. Potom už stačí jenom tělem tlačit na míček a lehce se pohybovat. Díky jeho tlačení na záda docílíte toho, že vám bude zajištěna naprosto dokonalá a také zcela příjemná masáž.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Lékaři byli šokováni, když zjistili, jak tato poloha při spánku…

Konečně je večer a vy se po náročném dni chystáte do postele. Už se nemůžete dočkat, až zalezete do peřin…
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…