Bolí vás záda? Nemusíte chodit na drahou masáž. Toto stačí dělat 5 minut denně a máte po problému -
Menu

Bolí vás záda? Nemusíte chodit na drahou masáž. Toto stačí dělat 5 minut denně a máte po problému

Bolesti zad jsou celkem velkým problémem. V prví řadě z toho důvodu, že mohou výrazným způsobem omezovat člověka v jeho běžných aktivitách. To ale není důvod jediný. Zapomínat nelze také na to, že bolest je celkem nepříjemným jevem a tak může narušovat třeba schopnost soustředění, ale i schopnost myslet. Každý ví, že případná bolest zad může být potlačena léky ne bolest. To ale není ideální postup léčby daného problému. Lepší je, když se bolesti nebudou vůbec objevovat.

Masáž jako ideální pomocník

Dobrou cestou, jak eliminovat bolesti zad a jak lidskému tělu ulevit, je masáž. Různých masážních salonů, neb o lidí kteří masáže poskytují, je všude okolo více než dost. Problém je však ten, že chození k nim pravidelně je spojeno s nemalým finančním vydáním. Jak tento problém vyřešit? Využijte naši radu. Jde o unikátní postup, který budete opakovat 5 minut každý den. Nahradí drahé masáže a výsledek bude stejný. Bolest zad bude ta tam.

Proč bolesti vznikají?

Hlavním důvodem bolestí zad je to, že v našem životě děláme něco špatně. Nejčastěji jsou bolesti spojovány s oblastmi, jako je místo mezi lopatami. Zde se mohou objevovat velmi časté křeče, které člověka i na několik dní doslova vyřadí z provozu. A jaký je onen důvod, proč se tak děje? Je to třeba proto, že nosíme stále těžší a těžší věci, čímž záda přetěžujeme. Stejně tak je to i z důvodu, že lidí dlouho vysedávají u počítače, a to na špatné židli. Problémy však mohou být spojeny také s tím, že dochází k tomu, že se jako lidé málo hýbeme, což se podepisuje na tom, že jsou naše svaly ochablé a proto logicky začínají bolet.

Jak na správné cvičení?

Jestliže bolestmi trpíte a ty vás obtěžují čím dál více, je na místě začít s nimi něco dělat. Nelze se s nimi dlouhodobě smířit, stejně jako není možné ani to, že budete stále jíst prášky na bolest. Je třeba začít s tím správným cvičením, které rozhodně nepodceňujte, stejně jako byste ho neměli ani nijak oddalovat. Jedině tak eliminujete bolesti mezi lopatkami, ale i bolesti za krkem, nebo také časté křeče a známé bolesti hlavy. A co dělat?

Cvičení s tenisovým míčkem

Jako první se podíváme na cvik, ke kterému budete potřebovat tenisový míček. Jednoduše si stoupnete zády ke zdi a míček dáte mezi zeď a vaše záda. A to nejlépe na místo mezi lopatky. Potom už stačí jenom tělem tlačit na míček a lehce se pohybovat. Díky jeho tlačení na záda docílíte toho, že vám bude zajištěna naprosto dokonalá a také zcela příjemná masáž.

Předklony hlavy

Druhou formou cvičení je snaha uvolnit krční páteř. A to nejlépe tak, že budete postupně předklánět svou hlavu. Postavte se do prostoru, dejte ruce za hlavu a potom ji postupně tlačte směrem dolů. Tedy tak, jako když budete chtít tlačit bradu k vašemu hrudníku. Pomáhejte si rukama a efektivně napínejte svaly vašeho krku a lehce protahujte oblast celé krční páteře.

Záklony hlavy

Jde o cvik podobný, jako výše. Jenom s tím rozdílem, že hlava v tomto případě nesměřuje dolů, ale naopak směřuje nahoru. Nejprve i začněte zaklánět a pokud už dále nemůžete, je vhodné pomoci si rukama. Jednoduše je dejte do oblasti vaší brady a postupně na hlavu tlačte, abyste ji v daném záklonu posunuli ještě o nějaký ten kus více.

Boční pohyb hlavy

Tento cvik budete velmi dobře znát. Vezměte si pravou ruku a dejte ji bokem přes hlavu tak, abyste dlaň měli na svém levém uchu. A nyní hlavu přitahujte na bok, směrem ke svému pravému rameni,. Chvíli v této pozici vydržte, potom vyměňte ruce a následně pokračujte i na stranu číslo dvě. tím protáhnete i boční svaly okolo krku, na které se velmi často zapomíná.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…