David Hampl
1 února, 2019

Je mnoho nemocí, které ohrožují současného člověka a které mohou být spojeny s celou řadou problémů. A mezi takové nemoci se řadí také ta nesoucí název lymská borelióza. Jde o nemoc, která je přenášena klíšťaty. Ta se mohou celkem jednoduše přisát na člověka při jeho pohybu v přírodě. Pokud je dané klíště infikované, tak může nakazit i člověka. Několikrát se objevily i výjimečné případy toho, že nemoc mohla přenést blecha, komár, nebo jiný hmyz. A že je to nemoc nebezpečná, to se nyní dozvíte. I proto je třeba znát všechny možnosti boje proti ní.

Jak nemoc probíhá?

Nemoc zvaná lymská borelióza se dá rozdělit do několika fází. Ta první se projevuje vcelku klasicky, jelikož se kolem kousnutí od klíštěte objeví výraznější zarudnutí. To by mělo být pro člověka jasné varování, že něco není v pořádku a že klíště mohlo být infikované. Jelikož dané zarudnutí nijak nebolí, nesvědí, ani se neobjevují jiné projevy, je třeba říci, že si lidé nemusí všimnout, že něco není v pořádku.

Dále nastává druhá fáze, která je spojena s tím, že se infekce postupně rozšiřuje. Na samotném počátku může mít podobné příznaky, jako má chřipka. I proto mnoho lidí ani netuší, že je to právě lymská borelióza, která je ohrožuje. Jde o příznaky, jako je zvýšená teplota, jde o zduření uzlin, stejně jako se objeví bolesti kloubů, začnou bolest svaly, stejně jako hlava.

Třetí fáze je poslední a zcela logicky nejhorší. Během ní se odstavuje zhoršování výše zmíněných problémů, kdy teplota stoupá a bolesti jsou stále silnější. K tomu se může přidávat bolest vystřelující do různých částí těla, ale také mravenčení. Z počátku se člověk dostává do depresivních stavů. Později má problémy s pamětí, je zmatený a nedokáže správně přemýšlet a uvažovat. Může se objevit i drobná paralýza a také srdeční selhání.

Lékaři používají nejčastěji antibiotika. Ta však nejsou stoprocentní

Nemoc je opravdu zákeřná a komplikovaná. Pokud jde o běžně používanou metodu léčby, tak se využívají především antibiotika. Nutno ale říci, že jejich úspěšnost souvisí jak s tím, jakého jsou typu, tak s tím, kdy se nemoc podaří odhalit. Tím chceme říci, že tato léčba není stoprocentní a je velké množství případů, kdy pacient zemře. Důvodem je to, že některé bakterie této nemoci se dokážou před účinky doslova schovat, a jiné mohou být zase rezistentní. Zapomínat nelze také na to, že nemoc napadá i imunitní systém a tak se zhoršuje zdraví člověka i po celkové stránce.

Pomocí antibiotik léčí boreliózu většina lékařů. Nutno samozřejmě říci, že jelikož nejde o metodu stoprocentní, mohou se objevit i negativní zprávy spojené s tím, že lékař přijde s informací, že se léčba nedaří. To je vhodná doba pro využití tohoto přírodního léku.

Co může na boreliózu pomoci ze segmentu přírodního léčitelství?

Pokud chcete vsadit právě na variantu, která je spojena s přírodní pomocí, je na místě vsadit na to, co pomáhá nejvíce a kde se mohou objevovat prokazatelné výsledky v souvislosti s působením na bakterie a viry, které lymská borelióza produkuje. Základem by mělo být primárně vyčištění střev a zajištění, aby fungovaly správně. Málokdo to ví, ale jsou to právě čistá střeva, která mají následně vliv i na lepší imunitu lidského těla.

Základem by měla být zeleninová strava, kde dominují trhané saláty, které jsou doplněny česnekem, zázvorem, ale i kurkumou. Dále je třeba přidat mořské ryby, stejně jako přírodní oleje z oliv, ale i z kokosu, nebo z konopných semínek. Tato kombinace pročistí střeva, podpoří imunitu a tak zajistí, že lidské tělo začne s danou zákeřnou nemocí bojovat opravdu výrazně efektivně.

Sdílejte článek