Bramborové slupky jsou úžasné přírodní hnojivo!

Kuchyňský odpad, jako jsou bramborové slupky, vám skvěle poslouží jako přírodní hnojivo. Mnoho lidí o tom netuší a zbytečně je vyhazují do koše. Slupky jsou ideální nejen do kompostu, ale můžete je využít i přímo jako hnojivo pro rostliny a celé záhony. Hlavně na jaře musíte myslet na zdraví své zahrady a připravit záhony na produktivní část roku. Tohle hnojivo vám hodně pomůže.

Recept na přírodní hnojivo

Bramborové a banánové slupky nechte pořádně vyschnout 10 dní na slunci. Tyto dva kuchyňské odpady budete potřebovat na výrobu efektivního hnojiva. Další složkou je kávová sedlina, takže ji nevyhazujte a nechte ji také vyschnout. Nakonec do směsi přidáte také vaječné skořápky. Nezapomeňte si je proto nechávat z vaření, protože se vám budou hodit.

Pixabay

Všechny ingredience nakrájejte, rozdrťte a smíchejte dohromady. Můžete je používat také jednotlivě, ale při smíchání dohromady získáte vážně komplexní hnojivo pro zahradu. Rostlinám se díky tomu dostane draslíku, fosforu, vápníku, hořčíku a mnoha dalších živin. Tohle všechno potřebují pro bohatý růst a plodnost.

Čtěte také: Žena představuje svou chatu, ve které si s manželem užívají důchod

Všechny rostliny potřebují správnou výživu

Tento domácí recept je velmi účinný, protože v sobě kombinuje klasické možnosti domácího hnojení. Obrovskou výhodou je jeho cena, protože ho máte prakticky zadarmo. Jen znovu využijete potraviny, které stejně kupujete a používáte v kuchyni. Využít odpad z kuchyně na zahradě je ta nejlepší možnost, jakou můžete využít. A vše, co nepoužijete, můžete hodit na kompost.

Pixabay

Tuto přírodní směs můžete použít prakticky na všechny rostliny, včetně ovoce a zeleniny. Slupky z brambor a banánů, kávová sedlina i vaječné skořápky obsahují hodně živin. Nedávejte do hnojiva velké množství žádné z těchto surovin. Vždy je používejte s mírou a postačí vám pouze jednou za pár týdnů. To rostlinám poskytne dostatečný základ pro zdravý růst.

Zdroj: twice.hu