Budete litovat, že jste dříve neznala, co znamenají názvy BB, CC, DD a PP na krémech. Ukazuje to na jejich využití -
Menu

Budete litovat, že jste dříve neznala, co znamenají názvy BB, CC, DD a PP na krémech. Ukazuje to na jejich využití

Ne každá žena přesně ví, k čemu jsou jednotlivé krémy, které používá. Je sice pravdou, že obvykle je určení naznačeno, ale zároveň to neznamená, že je konkrétní krém skutečně univerzální. A tak mohou vznikat problémy spojené s tím, že nesplnil taková očekávání, jaké splnit měl. Přitom výrobci přinášejí celkem jednoduché označení toho, k čemu je daný krém vhodný. A když to ženy zjistí, tak často litují, že se o dané označení více nezajímala. Mohly si ušetřit mnoho starostí, peněz, i problémů.

Nápad přišel z Německa

Dané označování nebylo samozřejmé. Nakonec se ale ozvali němečtí dermatologové, kteří chtěli pomoci ženám v tom, aby používaly správné krémy. Právě v jejich ordinacích se totiž množily ty, které měly problémy s pletí a nakonec se zjistilo, že jenom používají špatný krém. Stačilo ho změnit a problém byl vyřešený. A na základě jejich iniciativy došlo k tomu, že se začalo se sjednocováním označení a k tomu, že dané informace bývají na řadě krémů na trhu. Každá žena má tedy možnost pořídit si přesně to, co potřebuje. A jaké jsou rozdíly? V tom poradíme i vám.

BB krém

Tento název je poslední roky velmi často skloňován. Jistě jste o něm také slyšeli. To proto, že je propagován v celé řadě reklam. Když se podíváme na jeho specifikace, musíme říci, že to zkratka slov Blemish Balm nebo Beauty Balm. Přeložení těchto dvou slov nám říká, že se jedná o krém, který je určený na maskování. Laicky řečeno lze říci, že se jedná o náhradu make upu. Výsledkem je, že umí zakrýt nedokonalosti a také umí přinést to, co se očekává od kvalitního krému. Měl by kůži vyživovat a také hydratovat. U žen je oblíbený hlavně proto, že umí právě tyto dané dvě věci najednou.

Pokud jde o použití, je možné říci, že ho lze používat jak samostatně, tak i jako podkladovou vrstvu. Unikátem je také to, že na trhu existují BB krémy určené pro různé typy pleti. Základem je tedy uvědomit si, k čemu je určený, potom znát svůj typ pleti a na základě toho vybrat ten ideální.

CC krém

Ten už tak známý sice není, ale v obchodech na něho rozhodně narazíte. I tady je dobré vědět, o co se jedná a k čemu je to určené. Takzvané CC krémy jsou zkratkou slov Color Control. Pokud si máme tato slova lehce přeložit, tak o nich můžeme mluvit jako o něčem, co dokáže lépe kontrolovat odstín pleti. A zatímco BB krémy dokážou zakrývat nedokonalosti, CC krémy jsou určené spíše na sjednocení barvy pleti. Díky tomu mohou vytvářet přirozený vzhled a také pomoci eliminovat třeba zarudnutí ve tvářích, nebo nažloutlý odstín kůže.

Jejich unikátem je také složení, jelikož to obsahuje částice, které dokážou velmi zajímavě rozptýlit světlo a tím dosáhnou požadovaného efektu. Jsou určené těm ženám, které mají problémy s odstíny své pleti. Zároveň však pozor na to, zda není vaše pleť příliš mastná nebo problematická. V takovém případě se jim vyhněte.

DD krém

Ten už patří do skupiny ne úplně známých krémů, ale přitom je celkem velká škoda o něm nevědět. To proto, že je velmi prospěšný a může mnohým ženám i dívkám pomoci. I tady se nejprve podíváme na to, jak jejich označení vzniklo. Je to ze slov daily defense nebo dynamic do-all. Výsledkem překladu je to, že dokážou pleť nejenom ochránit, ale také jí dokážou dát požadovaný tón.

Použití je tedy vcelku jasné. Kdykoliv budete potřebovat ochranu, je DD krém správnou volnou. Chrání před sluncem, ale i prostředím a jinými druhy poškození. Dále zajistí, že vaše kůže bude vypadat velmi přirozeně. Hodí se spíše starším ženám, jelikož jeho negativem může být větší ucpávání pórů. A to není například u dívek v pubertě žádoucí. Také je vhodné myslet na důkladné odlíčení, díky kterému se póry zase uvolní.

PP krém

Ty doma dost možná máte, jenom o tom nevíte. PP krémy nesou označení jako pink perfect. Co to znamená? V první řadě to, že mají typickou růžovou barvu, která může mnohdy vypadat až nepřirozeně. Na druhou stranu ale platí, že tay nebude vidět. Tento krém je výhradně podkladový, a to pod make-up. Jejich velkým pozitivem je to, že po aplikaci dokážou kůži příjemně vyhladit, stejně jako to, že díky nim je pokožka velmi pružná.

Kdo chce PP krémy využít, měl by myslet také na to, že i přes jejich unikátnost může být rizikem to, že nemají přírodní složení, ale obsahují takzvané silikony. To může být pro mnoho žen překážka v použití. Jinak jsou určené pro všechny typy pleti kromě suché. To proto, že nijak výrazně nepodporují hydrataci a kůže může schnout ještě výrazněji.

EE krém

Neznáte je? Potom je na místě se s nimi velmi rychle seznámit. To proto, že pro vaši kůži budou stoprocentně tím nejlepším, co jenom může dočkat. EE krémy jsou unikátní to, že pokožce prospívají a také ji chrání. Pokud jde o vlastnost číslo jedna, tak dokážou dobře bojovat proti problémům suché kůže, stejně jako odstraňují odumřelé buňky a tím podporují krásnější vzhled. Druhým pozitivem je následně fakt, že EE krém umí velmi dobře hydratovat. Jediným problémem je to, že není vhodný pro ty ženy, které mají citlivou kůži. Zde by mohl napáchat mnoho problémů.

Líbil se vám článek?

Tisk

Objevily se vám bílé tečky kolem očí a nosu? Zjistěte, jak se jich zbavit přírodní cestou

KRÁSA A MÓDA
Bílé tečky na obličeji se nazývají Milia a nejčastěji se vyskytují kolem nosu a očí. Jedná se o jedno z nejčastějších…

10 věcí, které muže na ženách odpuzují. Přitom ženy si říkají, že to přece není nic tak špatného, ani hrozného

KRÁSA A MÓDA
Ženy muže ve většině případů přitahují. Takto to zkrátka a jednoduše funguje v přírodě a jde o věc, která je zcela…

Dlouhé šaty na ples, kterých se již nevzdám

KRÁSA A MÓDA
V lednu bude mít má dcera svůj maturitní ples, na který se kromě jí samotné, těší celá naše rodina. Na mne…

15 šatů slavných osobností z Met Gala 2018, které dokazují, že móda může být stále překvapující. Vybrali byste si nějaké?

KRÁSA A MÓDA
Met Gala měl být obyčejný charitativní večer pro Kostýmní institut Metropolitního muzea. Vláda již tuto akci přestala financovat, a tak…

7 nejčastějších chyb při aplikaci očních linek, kterých se dopouštíme!

KRÁSA A MÓDA
Aplikace očních linek a dosažení jejich perfektního vzhledu je každodenní úkol pro téměř každou dívku. Udržování očí je totiž základní…

Měsíc, ve kterém jste se narodili, toho řekne hodně o vaší osobnosti a charakteru

KRÁSA A MÓDA
To, že lidé, kteří se narodili ve stejném měsíci, mají podobné rysy a vlastnosti, už určitě víte. Pokud tomu nevěříte,…

Tipy od dermatoložky na stravovací návyky, díky kterým budete mít dokonalou pleť bez pupínků, skvrn a vrásek!

KRÁSA A MÓDA
Nakupujete stovky různých kosmetických přípravků, které činí Vaši kůži zdravou a krásnou, a ani si nedokážete představit, kolik peněz za…

Na nose jsem měla spoustu černých teček, které se mi nepodařilo ničím odstranit. Pak jsem objevila toto a mám s nimi navždy klid!

KRÁSA A MÓDA
Černé tečky jsou nejen neodstranitelné, ale dokáží nám pořádně znepříjemnit život a nabourat sebevědomí. Pravdou je, že odstranit jejich víme.…

Co dělat, abyste i v tom nejteplejším počasí vypadali vždy perfektně?!

KRÁSA A MÓDA
Věděli jste, že El Azizia v Libyi je považováno za jedno z nejžhavějších míst na planetě? V létě 1922 byla…

Tato bylinka je lepší než chemoterepie! Aneb jděte proti rakovině tvrdě!

KRÁSA A MÓDA
V nynějším světě, který je plný nemocí, lidé neustále zápasí s rakovinou. Už to není tak, jako kdysi. Rakovina byla…

Snídejte tento nápoj a tuk v oblasti břicha bude velmi brzy minulostí

KRÁSA A MÓDA
Kdo se rozhodne hubnout, ten velmi dobře ví, že existují různé problematické partie, kde to není zase až tak jednoduché.…

10 inspirací na krásné účesy, díky kterým budete hvězdou každé oslavy. I přesto, že je vytvořili profesionálové, zvládne je každý!

KRÁSA A MÓDA
  Nebaví Vás fádnost, chcete zaujmout nebo jen občas zkusit něco nového? Skvělé tipy na zajímavé účesy Vás překvapí, ale…

Máma to nevydržela a proměnila svoji emo dceru na fešandu. Její změnu vidělo 7 milionů lidí!

KRÁSA A MÓDA
Youtubu zná samozřejmě každý, ale zde je spíše důležitější youtuberka, která byla trošku zajímavá svým vzhledem. Odlišovala se tím, že…

9 důvodů, proč Vaše boty vypadají lacině a levně!

KRÁSA A MÓDA
Snažíme se sledovat módní trendy, ale je nutné poznamenat, že některé ženy zapomínají, že drahá a slavná značka nezaručuje vznešený…