David Hampl
28 ledna, 2019

Ne každá žena přesně ví, k čemu jsou jednotlivé krémy, které používá. Je sice pravdou, že obvykle je určení naznačeno, ale zároveň to neznamená, že je konkrétní krém skutečně univerzální. A tak mohou vznikat problémy spojené s tím, že nesplnil taková očekávání, jaké splnit měl. Přitom výrobci přinášejí celkem jednoduché označení toho, k čemu je daný krém vhodný. A když to ženy zjistí, tak často litují, že se o dané označení více nezajímala. Mohly si ušetřit mnoho starostí, peněz, i problémů.

Nápad přišel z Německa

Dané označování nebylo samozřejmé. Nakonec se ale ozvali němečtí dermatologové, kteří chtěli pomoci ženám v tom, aby používaly správné krémy. Právě v jejich ordinacích se totiž množily ty, které měly problémy s pletí a nakonec se zjistilo, že jenom používají špatný krém. Stačilo ho změnit a problém byl vyřešený. A na základě jejich iniciativy došlo k tomu, že se začalo se sjednocováním označení a k tomu, že dané informace bývají na řadě krémů na trhu. Každá žena má tedy možnost pořídit si přesně to, co potřebuje. A jaké jsou rozdíly? V tom poradíme i vám.

BB krém

Tento název je poslední roky velmi často skloňován. Jistě jste o něm také slyšeli. To proto, že je propagován v celé řadě reklam. Když se podíváme na jeho specifikace, musíme říci, že to zkratka slov Blemish Balm nebo Beauty Balm. Přeložení těchto dvou slov nám říká, že se jedná o krém, který je určený na maskování. Laicky řečeno lze říci, že se jedná o náhradu make upu. Výsledkem je, že umí zakrýt nedokonalosti a také umí přinést to, co se očekává od kvalitního krému. Měl by kůži vyživovat a také hydratovat. U žen je oblíbený hlavně proto, že umí právě tyto dané dvě věci najednou.

Pokud jde o použití, je možné říci, že ho lze používat jak samostatně, tak i jako podkladovou vrstvu. Unikátem je také to, že na trhu existují BB krémy určené pro různé typy pleti. Základem je tedy uvědomit si, k čemu je určený, potom znát svůj typ pleti a na základě toho vybrat ten ideální.

CC krém

Ten už tak známý sice není, ale v obchodech na něho rozhodně narazíte. I tady je dobré vědět, o co se jedná a k čemu je to určené. Takzvané CC krémy jsou zkratkou slov Color Control. Pokud si máme tato slova lehce přeložit, tak o nich můžeme mluvit jako o něčem, co dokáže lépe kontrolovat odstín pleti. A zatímco BB krémy dokážou zakrývat nedokonalosti, CC krémy jsou určené spíše na sjednocení barvy pleti. Díky tomu mohou vytvářet přirozený vzhled a také pomoci eliminovat třeba zarudnutí ve tvářích, nebo nažloutlý odstín kůže.

Jejich unikátem je také složení, jelikož to obsahuje částice, které dokážou velmi zajímavě rozptýlit světlo a tím dosáhnou požadovaného efektu. Jsou určené těm ženám, které mají problémy s odstíny své pleti. Zároveň však pozor na to, zda není vaše pleť příliš mastná nebo problematická. V takovém případě se jim vyhněte.

DD krém

Ten už patří do skupiny ne úplně známých krémů, ale přitom je celkem velká škoda o něm nevědět. To proto, že je velmi prospěšný a může mnohým ženám i dívkám pomoci. I tady se nejprve podíváme na to, jak jejich označení vzniklo. Je to ze slov daily defense nebo dynamic do-all. Výsledkem překladu je to, že dokážou pleť nejenom ochránit, ale také jí dokážou dát požadovaný tón.

Použití je tedy vcelku jasné. Kdykoliv budete potřebovat ochranu, je DD krém správnou volnou. Chrání před sluncem, ale i prostředím a jinými druhy poškození. Dále zajistí, že vaše kůže bude vypadat velmi přirozeně. Hodí se spíše starším ženám, jelikož jeho negativem může být větší ucpávání pórů. A to není například u dívek v pubertě žádoucí. Také je vhodné myslet na důkladné odlíčení, díky kterému se póry zase uvolní.

PP krém

Ty doma dost možná máte, jenom o tom nevíte. PP krémy nesou označení jako pink perfect. Co to znamená? V první řadě to, že mají typickou růžovou barvu, která může mnohdy vypadat až nepřirozeně. Na druhou stranu ale platí, že tay nebude vidět. Tento krém je výhradně podkladový, a to pod make-up. Jejich velkým pozitivem je to, že po aplikaci dokážou kůži příjemně vyhladit, stejně jako to, že díky nim je pokožka velmi pružná.

Kdo chce PP krémy využít, měl by myslet také na to, že i přes jejich unikátnost může být rizikem to, že nemají přírodní složení, ale obsahují takzvané silikony. To může být pro mnoho žen překážka v použití. Jinak jsou určené pro všechny typy pleti kromě suché. To proto, že nijak výrazně nepodporují hydrataci a kůže může schnout ještě výrazněji.

EE krém

Neznáte je? Potom je na místě se s nimi velmi rychle seznámit. To proto, že pro vaši kůži budou stoprocentně tím nejlepším, co jenom může dočkat. EE krémy jsou unikátní to, že pokožce prospívají a také ji chrání. Pokud jde o vlastnost číslo jedna, tak dokážou dobře bojovat proti problémům suché kůže, stejně jako odstraňují odumřelé buňky a tím podporují krásnější vzhled. Druhým pozitivem je následně fakt, že EE krém umí velmi dobře hydratovat. Jediným problémem je to, že není vhodný pro ty ženy, které mají citlivou kůži. Zde by mohl napáchat mnoho problémů.

Sdílejte článek