Budete překvapeni, co vám rychle a účinně pomůže od bolesti zad. Každý z nás to může udělat, jen jsme o tom nevěděli -
Menu

Budete překvapeni, co vám rychle a účinně pomůže od bolesti zad. Každý z nás to může udělat, jen jsme o tom nevěděli

Bolesti zad patří v dnešní době mezi jeden z nejčastějších důvodů, kvůli kterému lidé vyhledávají pomoc lékaře. Můžeme je nazvat jednou z civilizačních nemocí dneška. Některé statistiky uvádějí, že chronickými bolestni zad trpí až čtyřicet procent celosvětové populace ve vyspělých zemích.

Příčin bolesti zad je mnoho, od ochablosti svalů vlivem nedostatku pohybové aktivity, přes nesprávné zvedání a nošení těžkých věcí, ale například i kabelky stále na jednom rameni, až po stres, špatné držení těla a sedavé zaměstnání. Můžeme tedy říci, že bolesti zad jsou jakousi daní za náš moderní způsob života.

Kouzlo reflexní masáže

Možná vás proto napadne, že o tom, jak se bolesti zad rychle a účinně zbavit, už bylo napsáno mnohé. Věděli jste ale, že od bolesti zad vám může velmi ulevit reflexní masáž chodidel?

Reflexní masážní terapie je stará několik tisíc let a pochází z východní Asie. Základní myšlenkou je, že na našem těle jsou rozmístěny tzv. reflexní body, které jsou propojeny s dalšími částmi našeho těla. Pomocí masáže těchto bodů tak můžeme působit i na jiné, vzdálené oblasti těla.

Podle čínské medicíny se totiž právě na chodidlech objevují bolestivé body, které jsou vlastně promítnutím našich problémů se zády. Vhodná reflexivní masáž neboli akupresura chodidel tak dokáže od bolesti zad neuvěřitelně pomoci a zároveň uvolnit nepříjemné napětí i ztuhlost. Tuto masáž si navíc můžete udělat sami v pohodlí domova.

Jak na to?

Nejdůležitější je takzvaně na chodidle svou „páteř“ najít. Nejjednodušší způsob je sednout si na zem do tureckého sedu a rukama uchopit jedno chodidlo. Páteř je představována linií mezi palcem a patou na vnitřní straně chodidla. Tuto linii si pomyslně rozdělte na jednotlivé části páteře, tedy krční páteř, hrudní páteř, bederní páteř, kost křížovou a kostrč. Následně pomalu palcem celou tuto linii od paty ke špičce projeďte. Pokud cítíte pod palcem své ruky bolest či zatvrdlost, je to právě důsledek vašich problémů se zády.

Začnete tyto body jemně masírovat směrem od paty k palci. Masírování těchto bolestivých bodů bude mít příznivý vliv i na vaši páteř, masáží totiž uvolníte nervová zakončení, která vytvářejí nepříjemné napětí. Příjemný pocit by se měl dostavit již po několika málo minutách vaší masáže. Obvykle se doporučuje tuto masáž provádět dvakrát až třikrát týdně, po dobu přibližně 10 až 20 minut. Jen ještě dodejme, že tato masáž se provádí nasucho, bez použití masážních prostředků.

Nejen chodidla

Masáž zároveň podporuje přirozené odplavování škodlivých látek z našeho těla, proto se také doporučuje po masáži vypít větší množství tekutin. Pro úplnost ještě dodejme, že reflexní body se nenacházejí jen na našich chodidlech, ale také na dlaních, šíji či uších a jejich masáž dokáže ulevit od bolestí dalších částí našeho těla.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…