Budete překvapeni, jak jednoduše proměníte staré a nudné dlaždice

Jednoduchý design obkladu se často po nějaké době okouká. Pokud vás nudí jejich vzhled, vyzkoušejte změnu. Jednouchou metodu můžete využít i v případě, že se stěhujete do nového domu či bytu a nechcete ihned utrácet za rekonstrukci. Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, vyzkoušejte způsob, díky kterému ušetříte čas i peníze. Dokonalý výsledek vás překvapí.

Vzory vykouzlíte díky šablonám

Zázračná proměna spočívá v přemalování starých dlaždic a malování originálních ornamentů na přemalovaný podklad. Pokud si myslíte, že tohle rozhodně nezvládnete, přesvědčte se, jak je to jednoduché. Než se pustíte do proměny, připravte si vše potřebné:

  • šablony ornamentů (podle velikosti kachlíček)
  • různé velikosti štětců a váleček
  • základní nátěr na vodní bázi
  • polyuretanový parketový lak na vodní bázi
  • akrylové barvy podle výběru
  • ředidlo

Jak postupovat?

Při jednotlivých krocích si dejte záležet. Dějte si na čas a vše provádějte co nejpečlivěji. Jen díky tomu bude výsledek dokonalý. Pokud se pro proměnu rozhodněte, začněte s vyčištěním a odmaštěním kachlí a na závěr povrch umyjte teplou vodou. Okraje, kde by se barva neměla dostat přelepte malířskou páskou. Na takto připravenou plochu můžete začít nanášet základní nátěr. NA kachličky použijte váleček a na jednotlivé spáry bude vhodnější menší štětec. Po dokončení nechte první vrstvu schnou alespoň 2 hodiny a poté naneste další.

Čtěte také: Inspirujte se těmito tipy do kuchyně, které vám ušetří čas a námahu

Nyní je povrch připravený pro další 2 vrstvy křídově bílé barvy. I tu nechejte dostatečně dlouho zaschnout. Pak už zbývá jen zdobení jednotlivých dlaždic ornamenty. K tomu využijte připravené šablony podle výběru. Zvolené akrylové barvy smíchejte s ředidlem a šablony připevněte k dlaždicím páskou. U ornamentů doporučujeme střídat dvě barvy, aby byl design zajímavější. Ve chvíli, kdy bude ornamenty pomalovaná celá plocha, naneste závěrečné 2 vrstvy polyuretanového laku na parkety. A máte hotovo!