Budete překvapeni, jak se jednoduše bránit nepříjemným projevům stáří. Stačí změnit svůj jídelníček a nepříjemné zdravotní komplikace budou minulostí. Jak změnit své návyky? Podívejte se

Staří lidé to v dnešní době nemají vůbec jednoduché. Nejen, že důchody nestojí za nic, ale léky, které jsou v rámci nemocí přicházejícím s vyšším věkem potřebné, stojí příliš velké množství peněz, takže si často nemohou všechny věci dovolit. Právě proto je ale důležité sledovat internet a na něm obsažené rady, jak si s nějakými zdravotními problémy poradit díky naprosto běžným věcem, které se kolem nás nacházejí. Z nich se totiž mnohdy dá připravit mnohem užitečnější „lék“, než jaký vám jsou schopni nabídnout v lékárnách.

Staříky v mnoha případech trápí nepříjemná bolest mezi prsty u nohou i rukou, což je povětšinou příznakem aterosklerózy krevních cév. Ateroskleróza je jedním z nejzávažnějších srdečních onemocnění, které spočívá v tom, že stěny krevních cév zeslabují a na poškozených místech se začínají tvořit cholesterolové usazeniny, které zabraňují správnému průtoku krve. Proto určitě pokračujte ve čtení tohoto článku i k následujícím řádkům, jelikož se díky nim dozvíte, jak své cévy jednoduše vyčistit pomocí banálního receptu. Tohle se vám bude v životě jistě hodit!

Co všechno vyvolává ateroskleróza?

Ateroskleróza se u lidí projevuje hned několika způsoby, které všechny do jednoho dokáží nepříjemně ovlivnit běžný život. V prvé řadě určitě musíme zmínit častý výskyt angín, a to pouze v tom nejlepším případě. Daleko horším výsledkem tohoto cévního onemocnění je infarkt myokardu nebo mrtvice. To jsou věci, které člověka přímo ohrožují na životě, proto je důležité se třeba jen preventivně chránit. A právě s ochranou vám poradíme hned vzápětí.

Čtěte také: Zahoďte droždí a pečte jedině z kvásku. Proč? Vaše pečivo bude kvalitnější, bude nadýchanější a příprava bude podstatně jednodušší. A jak na to? Podívejte se na recept na výrobu vlastního kvásku

Dieta vás může zachránit

Nejjednodušším receptem na zbavení se problémů s cévami je dodržování přísné diety, která klade velký důraz na to, aby lidé nepožívali potraviny s vysokým obsahem cholesterolu, který by jim v těle dělal neplechu. S tím by určitě souhlasil i kdejaký odborný lékař. Právě s lékařem je důležité se poradit i v případě následujících ozdravných receptů, protože samostatná léčba ještě nikdy nikomu neprospěla. Takže ještě, než se vrhnete do přípravy některého z receptů, poraďte se minimálně se svým praktickým lékařem.

Lněná semínka jsou základním stavebním kamenem úspěchu

Lněná semínka jsou volně k prodeji ve všech větších obchodních řetězcích. Lidé si je kupují jako doplněk stravy zejména kvůli vysokému obsahu Omega-3 mastných kyselin, díky nimž zabraňují ztrátě pružnosti tepen a také normalizují krevní tlak. Další skvělou vlastností lněných semínek je také snižování ukládání cholesterolu na stěnách cév a tepen až o 75 %! Právě proto se určitě vyzkoušejte léčit pomocí této pochutiny. Tři šálky lněných semínek umístěte do nádoby s vodou a přiveďte k varu pomocí vodní lázně. Posléze semínka v průběhu dnes konzumujte, což by vám mělo v mnoha ohledech pomoci.

Ořechy s olivami vám také dokáží pomoci, uvidíte

Lidové prostředky jsou v oblasti léčení zase v kurzu a proto i s nemocnými cévami si díky nim dokážete efektivně poradit. Kombinace vlašských ořechů a oliv je v tomto směru skutečně velice přínosná. Obě potraviny společně rozemelte pomocí mlýnku na maso a každý den si této směsi dopřávejte jednu polévkovou lžíci. Uchovávejte ji v lednici a nechte se pomocí ní léčit po dobu dvou měsíců. Tato doba by měla stačit na to, aby se objevili skutečné výsledky.

Tinktura se v oblasti cév také osvědčila

Tinktury jsou tu s námi již opravdu mnoha let a proto ani v oblasti cév se na ně nesmí zapomínat. Skvělá je v tomto případě například tinktura s příměsí citrónů. Vytvoříte ji tak, že citron společně s deseti stroužky česneku rozemelete opět v mlýnku na maso a vložíte směs do litru převařené vody. Tuto směs pak uchovávejte v lednici a dvakrát denně po jedné polévkové lžíci ji požívejte.

Med a skořice také přinášejí příznivé výsledky

Dalším receptem tohoto článku je spojení medu a skořice, které má neméně zásadní účinky na činnost vašich cév. Do půl litru převařené vody nasypte 25 g mleté skořice a dvě až tři lžíce domácího medu (žádné kupované náhražky). Vše pečlivě zamíchejte a nechejte vychladit. Tuto pochoutku si dopřávejte dvakrát denně (ráno a večer) po dobu jednoho měsíce.

Bylinky působí na lidský organismus velice pozitivně

Určitě vám neuniklo, že domácí bylinky jsou pro lidský organismus skutečně významným zdrojem prospěšných látek. Kombinace heřmánku, žebříčku a březových pupenů vám pomůže také v oblasti cév postižených aterosklerózou. Všechny ingredience stačí nasypat do horké vody, převařit a posléze pít alespoň jednou denně. Účinky se za krátký čas skutečně dostaví.

Jaké další potraviny je potřeba zapojit do jídelníčku?

S jednotlivými recepty sice dosáhnete příznivých výsledků, nicméně bez kompletní změny jídelníčku se dlouhodobé a přetrvávající úlevy stejně nedočkáte. Proto je velice důležité si začít dopřávat například různé druhy ořechů, fazole, syrová semena nebo třeba ryby, které vynikají vysokým obsahem vitaminu E, A a také selenu. Naopak je zapotřebí omezit přísun uzenin, průmyslově vyráběných omáček, cukrovinek, všeobecně výrobků obsahujících zvýšené množství cukru a další podobné nežádoucí potraviny.

Cvičení a tělesný pohyb vám také v mnoha ohledech pomohou. Nejen, že spálíte tuk, ale také snížíte výskyt cholesterolu v krvi. Na všechny skutečnosti v tomto článku je skutečně důležité brát zřetel, abyste ve výsledku byli zase naprosto spokojeni. Doufáme, že si naše rady vezmete k srdci a začnete se jimi od nejbližší chvíle konečně řídit. Pokud ano, budeme to brát jako obrovský úspěch!