Budete překvapeni, jak snadno a účinně vyčistit pračku během pár minut. Nepomohou ani různé čističe z obchodu, ani různé složité domácí recepty. Stačí vám něco, co máte běžně ve vaší kuchyni. Co to je? -
Menu

Budete překvapeni, jak snadno a účinně vyčistit pračku během pár minut. Nepomohou ani různé čističe z obchodu, ani různé složité domácí recepty. Stačí vám něco, co máte běžně ve vaší kuchyni. Co to je?

Pračka, elektronický prostředek, který nechybí téměř v žádné domácnosti. Pračka je nedílnou součástí moderního světa a chceme-li chodit do školy, zaměstnání, společnosti v čistém, je pračka nezbytně nutná. Automatická pračka dokáže naše prádlo zbavit špíny a nečistot mnohem rychleji, než kdybychom se s ním máchali v ruce. Jsou lidé, kteří ovšem pračku zatěžují možná více než je potřeba, čímž se pračka samozřejmě opotřebí a je to znát i na jejím vzhledu a pachu. V tomto článku pro Vás máme připraven postup, jak o pračku pečovat a udržovat ji stále čistou a svěží, jako když jste si ji přivezli z obchodu.

Manuálně či automaticky?

Řeč tentokrát není o převodovkách a způsobu řazení v automobilech, ale o typech pračky. Není to tak dávno, kdy byly automatické pračky snem každé pořádné hospodyně. Do té doby se vše pralo ručně a většinou to zabralo velmi mnoho času, mýdla a prostoru. Nehledě na to, že ne vždy všechno se opravdu důkladně vypralo. S příchodem automatických praček se vše změnilo. Nyní stačí:

  • otevřít víko (horní či boční nakládání)
  • vložit prádlo
  • přidat prací prášek (gel) a aviváž
  • zvolit příslušný program a stisknout tlačítko

a pračka se už o vše postará. Dokonce Vám i některé modely průběžně hlásí, jak dlouho ještě bude praní trvat. Není to báječné? Během praní se klidně můžete věnovat jiné oblíbené činnosti, nebo si skočit do obchodu.

Znečištěná pračka

Ale každé pro má své proti, a u automatické pračky tomu není jinak. Jak už bylo psáno výše, pravidelným a mnohdy i nadměrným používáním se pračka opotřebovává a znečišťuje. Časem se z pračky začne linout nepříjemný zápach, prací prostor je oslizlý a celkově pračka působí špinavě. A to nemluvíme o vodním kameni. Zatím ještě nemáme pračky, které by v sobě měli zahrnut sebečistící program.

Očista ve třech bodech

Nechceme-li tedy neustále kupovat pračky nové, je potřeba se o ni postarat. Chcete-li tedy mít pračku čistou a svěží, pozorně čtěte. Máme pro vás jednoduchý postup, který je složen z následujících tří bodů:

  • odstranit vodní kámen
  • vyčistit zásuvku dávkovače pracích prostředků
  • vyčistit těsnící gumu

Postup

Prvním krokem je odstranění vodního kamene. To provedeme tak, že do zásuvky dávkovače pracích prostředků vložíme 100-200 g kyseliny citrónové a zapneme pračku v základním programu na 60°. Tímto způsobem se spolehlivě odstraní z pračky vodní kámen, který je pro pračku úhlavním nepřítelem.

Následně je potřeba vyčistit zásuvku dávkovače pracích prostředků, která se velmi často špiní, a dokonce se na ní může objevit i vodní kámen. Způsob, jak zásuvku vyčistit je snadný. Potřebujeme k tomu mycí houbu, kterou si předtím namočíme do čisté vody a citrónové šťávy. Vyjmeme zásuvku z pračky a houbou ji důkladně očistíme a omyjeme.

Nakonec je potřeba očistit i těsnící gumu. Budeme potřebovat 1 lžíci kyseliny citrónové, kterou smícháme s 0,5 l vody. Do této směsi ponoříme opět mycí houbu, kterou následně otřeme gumu i místa kolem ní. Měli by tak zmizet nečistoty i plísně.

Máte špinavou a páchnoucí pračku a nechce se Vám kupovat nová? Použijte uvedené jednoduché metody a Vaše pračka bude opět zářit čistotou, svěžestí a bude radost v ní prát.

Líbil se vám článek?

Tisk
DOMÁCNOST

Když začala přidávat ocet do pračky, každý jí říkal, že…

Ocet každý z nás zná. Stojí pár korun a jeho charakteristikou je velmi nevábná vůně. Často se přidává do různých jídel,…
DOMÁCNOST

Tato žena nepoužívá aviváž jenom na změkčení a provonění prádla…

Aviváž, přípravek, který většina z nás alespoň čas od času přidá k pracímu prášku, například když pereme ložní prádlo či ručníky. Důvodem,…
DOMÁCNOST

Stále se vám nedaří odstranit plíseň z vaší koupelny? Vyzkoušeli…

Objeví se, ani jeden neví jak, a zbavit se jí se zdá jako nikdy nekončící úkol. Plíseň v koupelně je rozhodně…
DOMÁCNOST

Víte, co by měla obsahovat vaše domácí lékárnička? Většina lidí…

Domácí lékárnička je něco, co není radno podceňovat. Vždy, když vám něco bude, do ní můžete sáhnout a vyndat ten…
DOMÁCNOST

Nebudete věřit tomu, jak snadno se zbavíte mravenců ve vaší…

Blíží se léto, doba dovolených, koupání, pobytu na zahrádce. Bohužel jednou z nepříjemností spojených s létem a pobytem v přírodě je hmyz, který…
DOMÁCNOST

Neuvěříte, co se stane, když použijete těchto 7 triků v koupelně!…

Koupelna je místem, které je vystaveno vysokým teplotám a vlhku. Proto je vystavena také mnohým bakteriím. Její čištění nikdy nebylo…