Budete překvapeni, jaký vliv na vás budou mít jednoduché tinktury. Pokud chcete výrazně prospět svému zdraví, připravte si je. Které jsou ty nejlepší a jak na ně? Poradíme vám! -
Menu

Budete překvapeni, jaký vliv na vás budou mít jednoduché tinktury. Pokud chcete výrazně prospět svému zdraví, připravte si je. Které jsou ty nejlepší a jak na ně? Poradíme vám!

V dnešní době je velice moderní klást důraz hlavně na zdravý životní styl a všechno, co je s ním spojeno. Samozřejmě, že důležitý je zejména pohyb, ale pozadu také nezůstávají otázky kolem toho, co jíte a pijete. Některé produkty současného potravinářského průmyslu rozhodně nejsou považovány za zdravé a proto je lepší se jim snažit vyhýbat. Pokud si ale jednou za čas nemůžete odpustit nějaké to smažené jídlo, měli byste přísun těchto nezdravých látek alespoň něčím vyvážit. K tomu vám dopomůže tento článek, který vám představí jednoduché tinktury.

Že vám slovo tinktury nic neříká? Pochází z latiny a ve své podstatě se jedná o léčivé látky obsažené v nápoji. Ačkoli zní název tohoto zázraku skutečně honosně, nemusíte se obávat nějakých drahých a nedostupných přísad. Dají se totiž vytvořit prakticky ze všeho, co kolem sebe běžně máte. Chcete si také doma vytvořit nějakou skvělou tinkturu? V tom případě směle pokračujte ve čtení k následujícím řádkům, kde se dozvíte mnohem více důležitých informací a triků.

Právě probíhající období je pro tvorbu tinktury jako stvořené

Tinktura se tu s námi již po mnoho století a její kořeny sahají do hluboké minulosti světa, kdy ještě na zemi probíhali boje pomocí mečů, země měly zcela odlišné hranice než nyní a lidem vládla monarchie Už Královna Elizabeth II. právě  těmto skvělým nápojům ve velkém holdovala. Údajně jej jezdila upíjet hraběti Razumovskému na jeho rozsáhlé panství. Co se mezi nimi dělo posléze je ovšem otázkou (na kterou snad ani nechceme znát odpověď). Klasická tinktura je vytvářena na bázi limetkového květu, vody a pár lžiček medu. Pokud vám v této formě nezachutná, můžete ji dále doplnit o citrónové plátky, mátu či lipovými květy, které jí dodají opravdu nevšední chuť.

Hrabata a vůbec všichni lidé s „modrou krví“ v minulosti ujížděli zejména na tinkturách, které se vyráběly s příměsí alkoholu. Proto si i vy doma můžete vytvořit jedinečnou tinkturu vodky, která rozhodně stojí za to a stanete se s ní králem každého zahradního večírku v letních měsících. Jak k její přípravě tedy přistoupit? Budete potřebovat půl litru vodky, dvě lžíce lipových květů, dvě lžíce lipového medu, 50 mililitrů vody a v neposlední řadě také polovinu citrónu.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
ZDRAVÍ

Slavný, uznávaný chirurg řekl pravdu o coronaviru: Toto jsou věci,…

Coronavirus je v posledních týdnech nejčastěji vyhledávané slovo na světových internetových portálech. Média jsou zprávami a informace o této chorobě plná…
ZDRAVÍ

Stačí pouze 2 kapky tohoto do uší a až 97%…

Máte problémy se sluchem? Už neslyšíte tak, jako dříve a rádi byste s tím ještě něco dělali? Nechcete, aby vám cokoliv…
ZDRAVÍ

Zapište si tento recept, než bude smazán. Tento starý návod…

Trápí vás nějaká nemoc a nevíte už, co s tím máte dělat? Lékař vám není schopný nic kloudného říci a vy…
ZDRAVÍ

Objednala se k pravidelnému barvení vlasů, ale její kadeřník objevil…

Představte si, že jde ke kadeřníkovi, aby vám udělal nový úče, obarvil vám vlasy a pěkně vás nastrojil. Těšíte se…
ZDRAVÍ

Ideální váha: Kolik byste měli správně vážit při vaší výšce?

Také se neustále trápíte s váhou? Stále přibíráte nebo shazujete a vaše tělo včetně vás samotných, je z toho šíleně zmatené? Není…
ZDRAVÍ

Zvláštní léčivá síla těchto bodů na ruce funguje už stovky…

Už jste někdy slyšeli o akupresuře a reflexních bodech? Že ne? Pak je možná právě ten nejvyšší čas, abyste se…