David Hampl
7 října, 2019

U kávičky nás často honí mlsná. A tak je tady čas na dezert! Určitě vám tělo odpustí, když si čas od času hříšně pochutnáte. A možná také vlastně zdravě, vždyť v receptu je ovoce! Za pár minut v kuchyni připravíte dobrotu, fantastický ovocný koláček, na který se nám už teď sbíhají sliny!

Co budeme potřebovat?

Na přípravu samotného receptu budete potřebovat 3 vejce, 200 gramů jemného tvarohu, který přijde rozmíchat s 50 gramy zakysané smetany. Zakysaná smetana přitom lze nahradit 250 gramy másla, případně pomazánkovým máslem. Dále budete potřebovat 150 gramů cukru. Určitě nezapomeňte na jedno balení prášku do pečiva a 300 gramů hladké mouky. A jaké ovoce? V zásadě máte volnou ruku. Mohou to být například:

  • Broskve
  • Meruňky
  • Libovolné ovoce, které milujete

Jedná se totiž o univerzální recept, kde lze ovoce dát dle chuti. Broskve jsou samozřejmě velmi lahodné, ale ne vždy je máme doma. Určitě tak dobře poslouží třeba i pár přezrálých meruněk, které byste jinak nespotřebovali. Zkrátka ideální recept na využití zbytků z domácnosti!

Připravujeme a mlsáme!

Nejprve je potřeba tvaroh důkladně rozmíchat se zakysanou smetanou. Z vajec a cukru si připravte pěnu, to tak, aby byla nadýchaná. Výsledek rozmíchejte spolu s tvarohem, který jste si připravili předtím. Výsledné těsto připravíte smícháním mouky spolu s práškem do pečiva.

Nyní budete potřebovat formu, kterou je potřeba vymastit a vysypat moukou, aby se nám náš skvost samozřejmě nepřilepil. Vlijte těsto do formy a navrch položte plátky broskví, meruněk, nebo jiného vhodného ovoce, které jste si vybrali. Předehřejte si troubu a dejte péct po dobu 40 minut na 180° C. Především však sledujte, kdy těsto hezky naroste a získá zlatavý nádech, protože pro různé trouby může být optimální nastavení jiné. Právě tehdy čas jej vyjmout. Posypejte práškovým cukrem. Mňam!

Sdílejte článek