David Hampl
3 května, 2019

Kdo z nás by nemiloval Richarda Gera. Zejména lidé středního věku jej mají neustále v živé paměti díky jeho roli ve slavné a opěvované romantice s Julií Roberts s názvem Pretty Woman. Na českých televizních stanicích se filmy s jeho tváří objevují opravdu pravidelně a diváci se tak mohou pozastavovat nad jeho nesporným charismatem a také upřímností, která mu čiší z očí. Určitě vás nepřekvapí, že člověk s tak bohatými životními zkušenostmi se pravidelně rozhovoří na veřejnosti, čímž se snaží předat ostatním lidem svá dosavadní zjištění. V tomto článku jsme se vám rozhodli prezentovat jedno jeho slavné vyjádření na adresu matky přítele, které podle našeho názoru rozhodně stojí za to a lidé by se nad ním  měli určitě zamyslet. Zajímá vás více? V tom případě pokračujte ve čtení k následujícím řádkům.

Příběh matky přítele Richarda Gera chytne za srdce

„Máma mého přítele jedla celý život zdravě. Nikdy nepozřela alkohol nebo nějaké „špatné“ jídlo, cvičila každý den různé cviky, byla vždy pohyblivá a aktivní.“ Takto začal příběh, který se Gere rozhodl odvyprávět všem, kteří hodlají poslouchat. Následně ještě dodal, že ona žena se nikdy neopalovala bez ochranného krému a celý život užívala doplňky stravy, které jí doktor předepsal. Samozřejmě se přitom držela i rad, které spolu s nimi dostala.

Obecně se tedy o matce přítele Gera dá bezpečně pronést, že pro ochranu své schránky udělala za celý život opravdové maximum. Nicméně v době, kdy jí bylo 76 let, vážně onemocněla. Ve velice vysokém věku se náhle musela potýkat s nemocí, která se vzhledem k jejímu způsobu života neměla nikdy objevit. Napadla ji rakovina, konkrétně rakovina kůže, kostní dřeně a k tomu ještě bojovala s osteoporózou v pokročilém stádiu.

Její manžel se prý po celý život nehodlal v ničem omezovat. Neměl vřelý vztah ke sportu, rady lékařů si nebral příliš k srdci, stravoval se zejména mastnými a tučnými produkty. Každé léto se opaloval na slunci bez jakékoli ochrany s tím, že krémy podle něj ničemu stejně nezabrání. Jednoduše se prý dá říci, že žil svůj život naplno a nikdy nedbal rad, které mu ostatní pravidelně udíleli.

Manžel nemocné ženy se těší skvělému zdraví

I přesto, že životní cesty obou manželů se značně lišili a podle předpokladů by měla právě žena dožít vysokého věku, aniž by jí trápili jakékoli zdravotní problémy, výsledek byl naprosto opačný. Muž, kterému je momentálně 81 let, je naprosto zdravý a podle lékařů by se jeho stav dal dokonce přirovnat ke stavu mladého muže v rozkvětu. Co z toho vyplývá? I když se budete snažit sebevíc, svému osudu i přes veškerou snahu stejně neuniknete. Sama žena se posléze vyjádřila následovně:

„Kdybych věděla, že můj život skončí takto, žila bych naplno a užívala bych si všeho, co mi bylo řečeno, že dělat nemám!“

Richard Gere nám chtěl tímto příběhem předat životní moudro, které z ní, že ač se snažíte sebevíc, stejně vás jednou čeká konec a proto je potřeba se v ničem neomezovat a žít přesně tak, jak si v hloubi duše přejete. Většina nemocí není podmíněna pouze chováním k vlastnímu tělu, ale má zárodek v dědičnosti. Takže i když se budete snažit sebevíc, stejně jí nakonec neuniknete. Odejít musíme jednou všichni, co je fakt, se kterým nikdo z nás nic neudělá. Právě proto bychom si měli užívat všechny drobné radosti dosyta, protože druhou šanci žít už nedostaneme.

Sdílejte článek