Domů ZAJÍMAVOSTI Tak toto by mě nikdy nenapadlo! Věděli jste, co se Vám může...

Tak toto by mě nikdy nenapadlo! Věděli jste, co se Vám může stát, když bude mít Vaše tělo nedostatek sluníčka?!

Když vystavujete pokožku slunci, Vaše tělo začíná produkovat vitamín D, známý také jako sluneční svit. Ten hraje velmi důležitou roli při správném fungování mnoha orgánů a tkání těla. Podle nedávné studie trpí téměř 40 % Američanů nedostatkem vitamínu D. Lidé, kteří se vyhýbají slunci, nebo nevystavují své tělo dostatečnému množství slunečního záření, mohou trpět různými negativními důsledky.

Jaké mohou být důsledky nedostatku slunečního záření?

Slabé kosti

Vápník a vitamín D jsou již dlouho uznávány za důležité a nezbytné živiny pro zdraví kostí a mineralizaci. Vápník je absorbován v tenkém střevě pomocí vitamínu D. Nedostatek „slunečního záření“ vede k poklesu absorpce vápníku, a v důsledku toho k oslabení kostní struktury.

Lidé, kteří nedostanou dostatečné množství slunečního záření, trpí bolestmi kostí, svalovou slabostí a osteoporózou. Je velmi důležité udržovat v těle dostatečnou dávku vitamínu D. Hlavním zdrojem vitamínu D je sluneční světlo, zdravá výživa a doplňky.

Deformita nohou

Vzhledem k tomu, že vitamín D usnadňuje vstřebávání fosfátů a vápníku prostřednictvím trávení, může být velmi užitečný při řešení problémů souvisejících s kostmi. Nedostatek vápníku v kostech vede ke změnám kostní struktury a jejich deformaci.

Zvýšení příjmu vitamínu D ve formě doplňků, nebo vystavení se slunečnímu záření může pomoci mnoha lidem udržet v kostech a buňkách správnou hladinu vápníku. Vitamín D může být používán k potlačení, nebo prevenci chronické bolesti nohou, zejména té, která souvisí s onemocněními, jako je osteoporóza, plantární fasciitida, artritida a další zanícení kloubů a šlach.

Kolorektální karcinom


Kam dál?

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Co se stane Vašemu tělu, když začnete jíst ovesné vločky každý den?!

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

12 důležitých znamení, že tělu nedodáváte dostatek tekutin!

Další články