Domů ZAJÍMAVOSTI Tak toto by mě nikdy nenapadlo! Věděli jste, co se Vám může...

Tak toto by mě nikdy nenapadlo! Věděli jste, co se Vám může stát, když bude mít Vaše tělo nedostatek sluníčka?!

Když vystavujete pokožku slunci, Vaše tělo začíná produkovat vitamín D, známý také jako sluneční svit. Ten hraje velmi důležitou roli při správném fungování mnoha orgánů a tkání těla. Podle nedávné studie trpí téměř 40 % Američanů nedostatkem vitamínu D. Lidé, kteří se vyhýbají slunci, nebo nevystavují své tělo dostatečnému množství slunečního záření, mohou trpět různými negativními důsledky.

Jaké mohou být důsledky nedostatku slunečního záření?

Slabé kosti

Vápník a vitamín D jsou již dlouho uznávány za důležité a nezbytné živiny pro zdraví kostí a mineralizaci. Vápník je absorbován v tenkém střevě pomocí vitamínu D. Nedostatek „slunečního záření“ vede k poklesu absorpce vápníku, a v důsledku toho k oslabení kostní struktury.

Lidé, kteří nedostanou dostatečné množství slunečního záření, trpí bolestmi kostí, svalovou slabostí a osteoporózou. Je velmi důležité udržovat v těle dostatečnou dávku vitamínu D. Hlavním zdrojem vitamínu D je sluneční světlo, zdravá výživa a doplňky.

Deformita nohou

Vzhledem k tomu, že vitamín D usnadňuje vstřebávání fosfátů a vápníku prostřednictvím trávení, může být velmi užitečný při řešení problémů souvisejících s kostmi. Nedostatek vápníku v kostech vede ke změnám kostní struktury a jejich deformaci.

Zvýšení příjmu vitamínu D ve formě doplňků, nebo vystavení se slunečnímu záření může pomoci mnoha lidem udržet v kostech a buňkách správnou hladinu vápníku. Vitamín D může být používán k potlačení, nebo prevenci chronické bolesti nohou, zejména té, která souvisí s onemocněními, jako je osteoporóza, plantární fasciitida, artritida a další zanícení kloubů a šlach.

Kolorektální karcinom


Kam dál?

Nebaví vás náročné posilování, diety a předražené posilovny? Máme pro vás 5 cviků, které vás zbaví tuku na břiše!

Trápí vás zarostlé nehty na nohou? Těchto 5 osvědčených triků váš problém vyřeší!

Šokující zpráva o bylině, která léčí lymskou boreliózu! Studie potvrzují její účinnost.

Neuvěříte, co všechno dokáže Ruský recept na všechny nemoci!

Nejsnáze se zbavíte bolesti bederní páteře, když budete dělat tyto 2 jednoduché věci!

Další články