Toto by měl vědět každý! 8 každodenních zvyků, které v souhrnu ničí Vaše celkové zdraví!

Odstranění škodlivých návyků může být obtížné. Je dokonce ještě obtížnější upustit od těch, o kterých si běžně myslíme, že jsou pro nás prospěšné, ale ve skutečnosti poškozují naše celkové zdraví.

Dnes jsme proto pro Vás sestavili seznam každodenních zvyků, které mohou způsobit více škody než užitku.

Zabránění kýchnutí

Čtěte také: Žena našla v parku plachtu, pod kterou se něco viditelně ukrývalo. Pomalu ji odkryla a viděla boudu. Když se osmělila a nahlédla dovnitř, objevil se na jejím obličeji naprosto šokovaný výraz. Co zde nalezla? To neuvěříte!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Když zavíráte ústa a ucpáváte nos ve snaze zabránit kýchání, výrazně se zvyšuje Váš nitrolební tlak. Průtok krve do Vašeho mozku je tak narušen, a Vaše krevní cévy a nervová tkáň jsou stlačeny. To může vést k bolestem hlavy, a dokonce i problémům se sluchem. Nikdy se při kýchání tedy neomezujte.

Používání parfému

K výrobě parfémů se často používají syntetické látky, protože vytvářejí silnější vůni a jsou levnější než přírodní oleje. Tyto látky mohou působit závratě, nevolnost a ospalost. Dráždí také oči, hrdlo a kůži. Je proto lepší nápad vyměnit parfémy za éterické oleje, nebo je aplikovat pouze v dobře větrané místnosti.

Použití smartphonu před spaním

Umělé světlo v noci potlačuje produkci hormonu melatoninu, který reguluje spánek a bdění. Nízký obsah melatoninu v těle může mít za následek depresi, rakovinu, obezitu, srdeční choroby a křehký imunitní systém. Chodit spát brzy a pravidelně, bez použití smartphonu, je tak správné rozhodnutí.

Skladování potravin v plastových nádobách

Mnoho plastových krabic obsahuje umělé chemické látky, jako je ftalát a bisfenol, které pomáhají udržet jejich pružnost. Pokud jsou v plastových krabicích dlouhodobě uchovávány, mohou tyto látky proniknout do jídla, a to může mít v důsledku vliv na endokrinní systém.

Mnohem lepší nápad je proto skladovat jídlo v nádobách vyrobených ze skla, nerezové oceli, nebo keramického materiálu. Dbejte také na výše uvedené symboly, protože poskytují užitečné informace o tom, jak používat plastové kontejnery.

Čištění zubů hned po jídle

[hana-code-insert name=’google‘ /]Zubní lékaři již dávno doporučují, abyste si zuby čistili nejméně 30 minut po jídle. Pokud je to možné, hodina je ještě lepší. Potraviny a nápoje – zejména ty, které jsou vysoce kyselé – mají účinek na sklovinu zubu, stejně jako na vrstvu pod ní (dentin). Pohyb zubního kartáčku tlačí kyselinu hlouběji a blíže k dentinu. To může vést k extrémní citlivosti a poškození skloviny.

Časté používání antibakteriálního mýdla

Na povrchu naší pokožky žije velké množství užitečných bakterií, které hrají důležitou roli při ochraně Vašeho těla. Používáte-li antibakteriální mýdlo příliš často, vytváříte příležitost pro vstup škodlivých bakterií do Vašeho těla. Dermatologové doporučují používat antibakteriální mýdlo na řezné rány a škrábance. Nepoužívejte jej však k mytí rukou více než dvakrát týdně.

Těsné džíny

Ačkoli mohou být těsné džíny módním hitem, neustále tlačí na Vaši kůži a nervové zakončení. To způsobuje neustálý pocit nepohodlí, který může vést k problémům s nervovým systémem. Jako by to nebylo dost špatné, snížené proudění vzduchu do nohou může způsobit svědění a mravenčení.

Čerstvě vymačkaný džus

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Ne každý ví, že čerstvě vymačkané ovocné šťávy jsou pro Vás dobré jen v malém množství. V případě určitých onemocnění mohou džusy dokonce vážně poškodit Vaše tělo. Například hroznová šťáva se nedoporučuje těm, kteří mají nadváhu, nebo mají cukrovku. Džusy jsou navíc silné alergeny. Měli byste být proto opatrní, když je dáváte dětem: dejte jim jen malé množství a pokud je to možné, poraďte se předem s lékařem.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!