Domů DOMÁCNOST Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli...

Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli čistit každý den!

My všichni milujeme čistý a uklizený dům, ale prostě nemáme neustále dostatek času na to, abychom každý den trávili hodiny čištěním kuchyně. Navzdory tomu existují určité věci ve Vašem domě, kterým byste měli věnovat větší pozornost než ostatním.

Připravili jsme pro Vás seznam 9 věcí, které jsou ve Vaší domácnosti a které byste nikdy neměli nechat nevyčištěné ani po celý jeden den.

Kuchyňské ručníky

Nedávné studie ukázaly, že kuchyňské ručníky (utěrky) jsou nejvíce kontaminované místo v kuchyni. Totéž platí pro malé ručníky ve vaší koupelně. Protože je používáte více než jednou denně, velmi rychle se znečišťují. To je důvod, proč se Vaše kuchyně a ručníky mají měnit každých pár dní nebo dokonce každý den, pokud máte velkou rodinu.

Klíče

Klíče obsahují více bakterií než tlačítka ve výtahu. Zpravidla klíče nikdy nečistíme a vždy se jich dotýkáme špinavýma rukama. Máme tendenci držet je ve špinavých kapsách a často padají na zem. Jako výsledek přinášíme do našeho domu neuvěřitelné množství infekčních bakterií s našimi klíči. Zejména proto je jejich čištění antiseptickými ubrousky tak důležité!

Koupelnové dlaždice

Chcete-li zjednodušit pravidelné čištění špinavých koupelnových dlaždic, nechte sprchové stěny po každém sprchování rychle otřít. Udržování Vaší koupelny v suchu Vám pomůže zabránit růstu bakterií a plísní.

Kuchyňská houbička

Vaše houbička může být tou nejšpinavější věcí ve Vaší kuchyni. Používáme ji k mytí nádobí, hrnců a krájecích prkének. Nejlepší způsob, jak dezinfikovat houbičku je mikrovlnka. Jednoduše ji důkladně umyjte a vložte do mikrovlnné trouby po dobu jedné až dvou minut při nízkém výkonu. Ujistěte se, že proces pečlivě sledujete: okamžitě vypněte mikrovlnnou troubu, pokud vidíte kouř. Pamatujte, že houbičky, které mají kovové křovinořezy, by nikdy neměly být dezinfikovány touto metodou.

Dřez

Možná si myslíte, že po umytí Vašich rukou, nebo nádobí bude i dřez (umyvadlo) umytý. Ale mýlíte se. Ve skutečnosti se četné bakterie a plísně stále drží na stěnách dřezu (umyvadla).

Špinavé nádobí namočené ve vodě

Zanechání špinavých jídel v dřezu až do příštího rána je špatný zvyk, díky čemuž je umývání ještě náročnější. Používáte-li myčku nádobí, před tím, než ji zapnete, předem neoplachujte špinavé nádobí. A ještě jeden tip: vždy je dobré umývat nádobí ihned po každém jídle.

Kávovar

Váš kávovar je horké místo pro bakterie a plísně, takže je třeba ho denně čistit. K tomu musíte oddělit kávovar na jednotlivé části a ty důkladně vyčistit. To Vám pomůže rychle a snadno odstranit kávu, odpad a oleje.

Krájecí prkénko

Používáte-li špachtle a krájecí prkénka ze dřeva, namočte je do směsi octu a vody (v poměru 1:1) po dobu několika minut pokaždé, když dokončíte vaření. Tento trik Vám pomůže zabít bakterie a plísně na jejich povrchu. Kromě toho musí být každé prkénko pravidelně čištěno a dezinfikováno. Za tímto účelem použijte směs 1 lžičky sódy bikarbony a 0,5 l horké vody. Směs nechte působit po dobu 5-10 minut a poté opláchněte pod tekoucí vodou.

Make-up štětce

Používáte-li stejné štětce na make-up po dlouhou dobu, můžou se hemžit všelijakými ošklivými bakteriemi a plísněmi, které se snadno dostanou na Váš obličej. To je důvod, proč je důležité pravidelně čistit Vaše make-up nástroje v teplé mýdlové vodě. Nejlépe po každém použití.

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články