Jak správně použít veřejné toalety? Tak toto by měl znát každý! Pro zdraví své i ostatních!

Veřejná toaleta není nejčistší nebo nejpříjemnější místo, které musíme navštívit, ale někdy se okolnosti vyvíjejí tak, že není možné se tomu vyhnout. Veřejné toalety využívá mnoho lidí, a v důsledku toho se tam hromadí velké množství bakterií a mikrobů. Jak si můžeme ulehčit život a pohodlně navštívit i toalety mimo dům? Existují některá pravidla, jak používat veřejné toalety, které je třeba znát!

Připravili jsme pro Vás proto seznam 10 rad, které Vám pomohou používat veřejné záchody beze strachu.

[hana-code-insert name=’google‘ /]1. Použijte nejčistší kabinku.

Při odchodu na toalety se snažte vybrat kabinku, která vypadá nejčistší. Mimochodem, je zajímavé, že mnozí lidé dávají přednost kabinkám, které jsou daleko od předních dveří. Takže se podívejte příště spíše po těch bližších – možná to bude lepší volba.

2. Nepokládejte své věci na podlahu toalety.

Na podlahu veřejné toalety nepokládejte nic. Mikroby a špína z bot by se tak snaze dostaly na Vaše věci a nakonec i na Vaše ruce. Vaše taška si zaslouží to nejlepší! Zavěste ji proto na háček.

3. Mějte vlastní ochranná papírová sedátka na WC.

Není nutné zakrýt toaletní sedátko toaletním papírem. Zvláště pokud máte vlastní ochranná papírová sedátka. Najdete je jednoduše v mnoha obchodech. Po použití je okamžitě zlikvidujte.

4. Splachujte chytře.

Ze zřejmých důvodů je na splachovacím tlačítku mnoho mikrobů. Použijte proto při splachování toaletní papír, který poté ihned vyhoďte.

5. Ruce si omyjte horkou vodou.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Umyjte si ruce horkou vodou, protože ta účinněji bojuje proti mikrobům. Pokud je to možné, použijte samozřejmě i mýdlo. Oplachujte si ruce pod vodou alespoň 20 sekund.

6. Ruce si osušte papírovými utěrkami.

Nepoužívejte k usušení rukou fukary. Nezapomínejte, že mikrobům se daří ve vlhkém a horkém prostředí. Je lepší proto použít papírové utěrky.

7. Nedotýkejte se rukojetí dveří bez papírové utěrky, nebo toaletního papíru.

Dveřní madla jsou také rojištěm pro mikroby. Jen si představte, kolik lidí se ho během dne dotkne. Když opouštíte kabinku, stejně jako při splachování je doporučeno použít toaletní papír.

8. Použijte antibakteriální gel.

Vždy mějte příruční antibakteriální gel po ruce. Je to velmi užitečná věc nejen při návštěvě veřejné toalety, ale i před jídlem, či po cestě veřejnou hromadnou dopravou. Antibakteriální gel lze zakoupit nejen v lékárně, ale také v supermarketu.

9. Mějte vždy vlastní toaletní papír, nebo vlhčené ubrousky.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Život je nepředvídatelný. Je proto lepší být obezřetný a předvídat situaci bez papíru. Nikdy není proto na škodu mít u sebe vlastní malý toaletní papír, nebo vlhčené ubrousky.

10. Neváhejte říci vedení o špinavých veřejných toaletách.

V dnešní době se o čistotu starají moderní úklidové služby. To je důvod, proč byste neměli váhat se sdělením, že je něco špatně.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!