David Hampl
28 června, 2019

V naší zemi má mnoho lidí svého domácího mazlíčka, a mnoho lidí si také osvojí domácí zvíře z nějakého z útulků Stejně jako rodina z Ameriky. Začalo to tak, že ošetřovatelé z útulku našli na ulici vyhublého a špinavého psa, který je sám o sobě velmi krásný. Jde o Novofundlandského psa. Pracovníci psa umyli a postarali se o jeho fyzický stav. Poté ho převezli k adoptivním majitelům, kde byl pes opravdu spokojený a dokonce si našel nové kamarády.

Jak se postarat o adoptovaného psa

Prvních pár dní ve vaší domácnosti je pro domácího mazlíčka speciálních a kritických. Váš nový pes bude zmaten z toho, kde je a co od vás může očekávat. Nastavení nějaké jasné struktury se svou rodinou pro vašeho psa bude prvořadé v tom, aby prožíval co nejjednodušší přechod. Určete, kde bude váš pes trávit většinu svého času, najděte mu pelíšek. Nejlepší v tomto případě bude kuchyň, která se dá snadno uklidit. Jak se psem zacházet? Trénink vašeho psa začne první okamžik, kdy ho máte doma.

  • naučte rodinu stejné příkazy, které budete používat
  • Dejte mu čas na aklimatizaci
  • Naučte děti, jak mají ke psovi přistupovat

Když si vyzvednete svého psa z útulku, nezapomeňte se zeptat, co dostává za krmení a kdy. Tento plán zopakujte alespoň v prvních dnech, abyste se vyhnuli žaludečním problémům. Pokud chcete přejít na jinou značku, udělejte přibližně po jednom týdnu přidáním jedné části nového jídla do tří částí starého a takhle pokračujte několik dní, následně míchejte v poměru půl na půl. Až poté dejte psovi novou značku.

Jak zajistit psa při cestě autem

Cestou domů by měl být váš pes bezpečně zajištěn. Někteří psi zjistí, že cesty autem jsou stresující, takže cesta s ním na bezpečném místě bude domů jednodušší. Poté, co přijedete domů, vezměte ho okamžitě na jeho místo a stravte s ním spoustu času, aby si na oblast zvykl a ulevil si. Buďte také připraveni na nehody, které se doma mohou stát. Vstoupit do nového domova s ​​novými lidmi, novými vůněmi a novými zvuky dokáže vykolejit každého psa, proto buďte trpěliví a uvidíte, že brzy váš nový pes bude vaším nejlepším přítelem.

Mějte se zvířetem trpělivost

Jestliže jste měli doma někdy štěně, tak dobře víte, že to s nimi někdy není jednoduché. Rozkousají vám boty, poškrábou dveře a v tom lepším případě udělají někde loužičku. Když už si domů přivedete malého zloducha, mějte s ním trpělivost. Uvidíte, že vám bude postupem času dělat je samou radost. Zamyslete se nad svým dětstvím, vy jste přeci nebyli jiní, nemyslíte? Proto je dobré si rozmyslet, na co máte trpělivost, která může být dost často zkoušená. Nicméně mít psa není jen o starostech, ale také o radosti, která jasně převažuje. A to především v těch případech, kdy se pes stane opravdovým členem rodiny.

Sdílejte článek