Byla jsem u kamarádky na návštěvě a nemohla věřit svým očím. Její...

Byla jsem u kamarádky na návštěvě a nemohla věřit svým očím. Její záclony byly sněhově bílé! To se mi nepovedlo už roky! S jejím trikem však náš dům opět září!

Mnoho rodin po celém světě čelí tomuto problému. Byly nové, sněhově bílé a krásně vzdušné. Po prvním vyprání se ale vše změnilo! Záclony jsou od té doby zašedlé, zažloutlé, či dokonce nahnědlé? Jak je to vůbec možné, říkáte si?

Existuje jistý způsob, jak se vyhnout špinavé žluté barvě u jemných tkanin, stačí znát tento jednoduchý trik! Dnes se s Vámi o tento trik podělíme, a Vy tak už nikdy nebudete mít problém zachovat u záclon jejich původní krásu!

Jak navrátit zašlým záclonám jejich oslnivou krásu?!

Chcete-li zachovat lesk textilií, bělost a reprezentativní vzhled, nejprve věnujte pozornost teplotě vody. Namočte záclony do sotva teplé vody, asi 30-35 stupňů. Pokud je teplota vody vyšší, jemná struktura tkaniny se zhroutí a záclona se nevyhnutelně zbarví do žluté!

Další fází je slanost! Do vody přidejte půl kg soli. Záclony bystě měli nechat odležet v nasyceném roztoku hodinu a půl, tento postup pomůže odstranit i již vzniklé skvrny a dokonale záclony vyčistit. Po namočení ve slané vodě záclony už jen opláchněte, ale opět mějte na mysli, že nikoliv horkou vodou!

Následně umyjte záclony tekutým pracím prostředkem pro syntetické tkaniny. Se záclonami zacházejte pečlivě a opatrně, nijak tvrdě je netřete, ani neždímejte.

Chcete-li obnovit lesk zašlých záclon, přidejte 1 PL octa na 1 litr vody. Po opláchnutí touto tekutinou se záclony změní k nepoznání!

Pokud jsou záclony bílé a chcete dosáhnout „šumivého“ odstínu, přidejte trochu tekuté modré vody do studené vody, pár kapek. Voda se změní na světle modrou. Po opláchnutí v této směsi budou záclony sněhově bílé, a na slunci budou zkrátka zářit!

Doufáme, že Vám tyto tipy pomohou! Pokud ano, nezapomeňte je sdílet i se svými přáteli a rodinou :-)!

Tisk
ZDROJtakprosto.cc
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Vyzkoušela jsem 30denní výzvu dle Gwyneth Paltrow a zde je to, co se stalo s mým tělem!

6 ideálních celebritami schválných destinací pro líbánky! Vždyť jsou jednou za život, že? Nebo vícekrát…?

Ať si říká, kdo chce, co che, Melanie Trump je zkrátka kus! Podívejte se, jaké jsou její tipy a triky, aby si udržela takovýto vzhled!

Už jste slyšeli o RSI? Jedná se o syndrom, kterým trpí většina zaměstnanců v kancelářích! Máme pro Vás však tipy a triky, jak mu předejít!

Stydíte se za svou druhou bradu? Pak vyzkoušejte tyto tipy a triky!

Další články