Domů DOMÁCNOST Byla jsem u kamarádky na návštěvě a nemohla věřit svým očím. Její...

Byla jsem u kamarádky na návštěvě a nemohla věřit svým očím. Její záclony byly sněhově bílé! To se mi nepovedlo už roky! S jejím trikem však náš dům opět září!

Mnoho rodin po celém světě čelí tomuto problému. Byly nové, sněhově bílé a krásně vzdušné. Po prvním vyprání se ale vše změnilo! Záclony jsou od té doby zašedlé, zažloutlé, či dokonce nahnědlé? Jak je to vůbec možné, říkáte si?

Existuje jistý způsob, jak se vyhnout špinavé žluté barvě u jemných tkanin, stačí znát tento jednoduchý trik! Dnes se s Vámi o tento trik podělíme, a Vy tak už nikdy nebudete mít problém zachovat u záclon jejich původní krásu!

Jak navrátit zašlým záclonám jejich oslnivou krásu?!

Chcete-li zachovat lesk textilií, bělost a reprezentativní vzhled, nejprve věnujte pozornost teplotě vody. Namočte záclony do sotva teplé vody, asi 30-35 stupňů. Pokud je teplota vody vyšší, jemná struktura tkaniny se zhroutí a záclona se nevyhnutelně zbarví do žluté!

Další fází je slanost! Do vody přidejte půl kg soli. Záclony bystě měli nechat odležet v nasyceném roztoku hodinu a půl, tento postup pomůže odstranit i již vzniklé skvrny a dokonale záclony vyčistit. Po namočení ve slané vodě záclony už jen opláchněte, ale opět mějte na mysli, že nikoliv horkou vodou!

Následně umyjte záclony tekutým pracím prostředkem pro syntetické tkaniny. Se záclonami zacházejte pečlivě a opatrně, nijak tvrdě je netřete, ani neždímejte.

Chcete-li obnovit lesk zašlých záclon, přidejte 1 PL octa na 1 litr vody. Po opláchnutí touto tekutinou se záclony změní k nepoznání!

Pokud jsou záclony bílé a chcete dosáhnout „šumivého“ odstínu, přidejte trochu tekuté modré vody do studené vody, pár kapek. Voda se změní na světle modrou. Po opláchnutí v této směsi budou záclony sněhově bílé, a na slunci budou zkrátka zářit!

Doufáme, že Vám tyto tipy pomohou! Pokud ano, nezapomeňte je sdílet i se svými přáteli a rodinou :-)!

Kam dál?

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

Ztraťte až 10 kg pouhou chůzí za neuvěřitelných 5 měsíců!

Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu!

Další články