David Hampl
4 listopadu, 2019

Když jsme nemocní, tak velmi často zamíříme k lékaři. Je pravdou, že pokud jde o něco závažného, jsou klasické léky doslova nutností. Pokud se však jedná o celkem běžný a také banální zdravotní problém, není nutné užívat léky plné chemie. To proto, že existuje mnohem lepší alternativa. Jsou to bylinky. O jaké jde a jak pomohou?

Byliny jako pomocník pro ženy

Níže vám ukážeme výčet bylin, které jsou jako stvoření pro ženy. To proto, že dokážou velmi dobře eliminovat různé ženské problémy, které se mohou objevit. Primárně se týkají menstruace, ale je i řada dalších zdravotních komplikací, na které skvěle zabírají.

Oregano

Velmi známé koření, které se používá v mnoha světových kuchyních. Pokud chcete využít jeho sílu, tak doporučujeme zalít 3 lžíce 500 ml vody. Takto nechte hodinu louhovat a následně daný odvar vypijte. Nejlépe na třikrát během dne.

Petržel

Opět jedna z naprosto běžných rostlin. Doporučujeme použít tu sušenou, které postačí 2 vrchovaté polévkové lžíce. Ty zalijete vroucí vodou o objemu 500 mililitrů. Necháte 30 minut důkladně louhovat a následně tento odvar pijete po celý den.

Propolis

Jedná se o něco velmi zajímavého, jelikož jde o pryskyřičnou látku používanou například v úlech. Dnes se dá propolis také koupit v lékárně. Použití je velmi jednoduché, jelikož si stačí dát jenom kousek do úst a následně žvýkat. Díky tomu se budou uvolňovat zdraví prospěšné látky.

Máta a tymián

Tyto byliny jdou velmi dobře dohromady, a tak je na místě je také společně využívat. A to tak, že vezmete od každé jednu polévkovou lžíci a zalijete ji půl litrem vařící vody. Necháte asi 5 minut odstát a poté přecedíte. Nápoj rozdělíte na 5 stejných porcí, které budete průběžně pít během celého dne.

Heřmánek

Jedna z nejznámějších bylin, kterou můžete snadno koupit v každé lékárně. Z heřmánku se dá uvařit zklidňující čaj, na který budete potřebovat jednu polévkovou lžíci této sušené byliny, které zalijete 250 ml vody. Tím vznikne prospěšný heřmánkový čaj, který lze v případě potřeby osladit kvalitním medem. Vypít byste ho měla vždy najednou. Ideálně ráno a večer.

Sdílejte článek