David Hampl
31 prosince, 2018

Smrt je o to horší, pokud má zemřít dítě. A právě toto čekalo 11 letého chlapce, který měl rakovinu mozku. Nemoc, která se nedala vyléčit a kvůli které tak jenom čekal na smrt. I když to bylo hrozné, přesto se rozhodl udělat něco, co si zaslouží velký obdiv celého okolí.

Pomoc lidem okolo

Pro každého, kdo umírá, je to nejhorší období svého života. A to hlavně proto, že se bojí a často nedokáže myslet zcela racionálně. To ale není případ tohoto chlapce, který jasně ukázal, že na racionalitu nezapomněl a dokázal se chovat správě i v posledních chvílích svého života. Rozhodl se totiž k tomu, že pomůže lidem okolo.

Rozhodl se darovat orgány

Rakovina mozku je zákeřná nemoc, která se vyléčit nedá. Zároveň ale postihuje jenom tento orgán. Ostatní jsou zcela v pořádku a tak mohou být použity na transplantaci. A právě k tomu, že je daruje, se tento chlapec rozhodl. A jak řekl, tak také udělal. Díky tomu pomohl mnoha lidem, které v podstatě zachránil.

Vysloužil si poklonu lékařů

Tento čin byl natolik výjimečný, že zaujal i samotné lékaře. A byli to právě oni, kteří se rozhodli k tomu, že se chlapci poklonili a tím my projevili obrovskou úctu. Dali mu najevo, že udělal něco, co by dokázal jenom málokdo.

Příběh se rozšířil po celém světě

Poklona lékařů byla zachycena na fotografii a tak se příběh 11 letého chlapce dostal do celého světa. Fotografie a příběh samotný zasáhl mnoho lidí. Ti samozřejmě neobdivovali jenom gesto doktorů, ale hlavně obdivovali to, jak se chlapec, kterému bylo jenom 11 let, dokázal zachovat.

Snaha udělat něco dobrého

I když sám neměl štěstí, jasně ukázal, že má srdce na pravém místě a i když umíral, chtěl jasně pomoci lidem kolem sebe. A to co slíbil, to následně také udělal. Mnoha lidem tak ukázal, jak i malé děti umí dělat dobré věci a pomáhat. Více, než někteří dospělí.

Léčba nebyla možná

Věděl, že trpí nevyléčitelnou nemocí a věděl, že kvůli tomu umře. Rozhodl se ale, že právě on může pomoci mnoha lidem, kterým se díky jeho orgánům smrt dokáže vyhnout. Proto neváhal ani vteřinu a rozhodl se, že své orgány nechá jiným.

Odvaha, která je výjimečná

I proto si vysloužil poklonu, jelikož šlo o čin, který je spíše výjimečný. A to hlavně u malých dětí. I proto je na místě jeho příběh posouvat dále, jelikož je skutečně obdivuhodný. To ukázali lékaři, kteří se mu poklonili.

Sdílejte článek