Smrtelná dopravní nehoda v Polsku si vyžádala pět mrtvých a 41 zraněných osob. Podle očitých svědků zraněný volal a křičel o pomoc, ale žádný z cestujících nemohl nic dělat. Co se stalo v době nehody, řekli sami cestující. Jak vzpomíná jeden z účastníků nehody, lidé volali a křičeli o pomoc, ale nikdo jim nemohl pomoci.

Policie a zdravotníci odvedli skvělou práci, dorazili rychle

Záchranné akce se zúčastnilo 30 hasičů a k dispozici byly také dva vrtulníky. Úřady nejdříve informovaly o šesti úmrtích, ale ráno mluvčí vojvodství Podkarpackie Mykhailo Melnychuk řekl, že zabito bylo pět lidí. Poznamenal ale, že počet mrtvých se může zvýšit, protože je několik lidí v nemocnici v kritickém stavu. Záchranná služba uvedla, že oběti utrpěly mnohočetná zranění hlavy, páteře, břicha a končetin.

Vojvoda Eva Leniart uvedla, že navázali komunikaci se službami Ukrajiny a dorazil konzul z Lublinu. Podle ní jsou účastníci nehody v ubytovně v Jaroslavli, mají k dispozici teplá jídla a nápoje, jsou sledovány psychology. „Když se rozhodne, že jsou schopni pokračovat v cestě a budou připravit sami odcestovat, odvezou je k silničnímu přechodu v Korchové a tam na ně bude čekat ukrajinský autobus, který je odveze do cíle,“ dodala Leniart.

Cestující v autobuse nebyli organizovanou skupinou

Byl to kyvadlový autobus, který vyzvedával lidi ze zastávek na trase, a tito lidé se navzájem neznali. K nehodě došlo asi ve dvě hodiny ráno u obce Kasice. Autobus s ukrajinskými čísly jel po trase Poznaň-Cherson. V autobuse v době nehody sedělo 57 Ukrajinců.

Oběti musely být převezeny do zdravotnických zařízení ve městech Przemyśl, Yaroslavl, Rzeszów, Lyubachiv a Rudna Mala. Lidé, kteří nehodu přežili, ale jsou zranění, o ní mluví jako o velkém neštěstí. Osoby si nemohly navzájem pomoci, protože samy byly zaklíněné v autobuse nebo jeho částech.

Sdílejte článek