Čajový sáček je všestranným pomocníkem v domácnosti

Pokud jako většina lidí vyhazujete použité čajové sáčky, děláte velkou chybu. Vždyť čajové sáčky nemusí sloužit jen k vyluhování čaje. Mají mnoho uplatnění, jen o nich málokdo ví. Podívejte se spolu s námi na 4 praktická využití v každodenním životě. Až se totiž dozvíte, co dokáže takový obyčejný čajový sáček, budete překvapeni!

Pohltí nejrůznější pachy

Nemůžete-li vystát nepříjemnou vůni syrových ryb, která se navíc line celou kuchyní, otřete je před zpracováním čajovým sáčkem. Vůně ryb zmizí mávnutím proutku. Nebo vychází z vaší lednice nepříjemný zápach po každém jejím otevření? Umístěte do ní mističku s použitými čajovými sáčky, do pár dní bude po zápachu. To stejné můžete udělat i u bot, do kterých vložíte čajové sáčky na noc, abyste se tak zbavili nepříjemného pachu z potu.

Vyčistí sklo

Došel vám čistič oken? Nezoufejte. Můžete jej snadno nahradit použitými čajovými sáčky, a to zcela zdarma. Postup je velmi jednoduchý. Vyvařte čajové sáčky a po vychladnutí nalijte roztok na hadřík. Umyjte s ním okno či zrcadlo a povrch dosušte jiným suchým hadříkem. Nehezké šmouhy budou na vašich oknech už jen minulostí.

Čtěte také: Zbavte lednici nebezpečné a nežádoucí plísně

Odradí nevítané návštěvníky

Ať už zápasíte s hlodavci, kteří vám ničí v domě, na co přijdou nebo trpíte fóbií z pavouků či jiného hmyzu, tak si zapamatujte, že myši ani hmyz nemilují čajové sáčky. Proto místo pastiček na hlodavce raději položte tyto sáčky do skříní, kůlen, chodeb a všude tam, kde mohou tito malí škůdci nepozorovaně pronikat. Zaručeně je odradíte, a kromě nich se vašemu obydlí budou mnohem více vyhýbat také:

· Krysy

· Mouchy

· Mravenci

Uklidní podrážděnou pokožku

Popálili jste se nebo máte drobnou ranku na kůži? Přiložte na místo vlhký a chladivý čajový sáček. Čajové lístky podrážděné místo zklidní a podpoří přirozené hojení. Stejně skvělého účinku docílíte i na bolavé oči nebo na hmyzí štípnutí. A co když vás zničehonic rozbolí zub? I v tom dokáže čajový sáček pomoct. Stačí ho ponořit do teplé vody a následně přiložit k bolavému místu.