Často jsem měla v létě problém s oteklými a unavenými nohami. Pak mi ale má nejlepší kamarádka poradila, jak se těchto problémů zbavit jednou provždy. Je až neuvěřitelné, jak rychle to fungovalo! -
Menu

Často jsem měla v létě problém s oteklými a unavenými nohami. Pak mi ale má nejlepší kamarádka poradila, jak se těchto problémů zbavit jednou provždy. Je až neuvěřitelné, jak rychle to fungovalo!

Oteklé a unavené nohy, zejména pak v létě, trápí mnoho z nás. Ve skutečnosti je jedno, jestli je člověk zdravý, nemá problémy s tlakem ani s cukrovkou. Otoky nohou totiž často vznikají „pouze“ v důsledku vysokých teplot, kterým jsme právě během léta často vystaveni. Jak tomu tedy účinně zabránit tomu, abychom se po ulicích nepohybovali jako matky slonice?

Je třeba si upřímně říci, že obecně moc pozornosti svým nohám nevěnujeme, neboť to nepovažujeme za důležité. To je ale často pouze do té chvíle, než přestanou sloužit tak, jak jsme zvyklí. Od neupravených chodidel, popraskaných pat až po otoky a neoholená lýtka, to vše jsme schopné dopustit. Je samozřejmě jasné, že s přibývajícím věkem, dětmi a starostmi je na takové procedury stále méně času. No i tak je třeba si uvědomit, že pokud chceme vypadat žensky a přitažlivě, pak jsou upravené nohy a chodidla vskutku základem! Přinejmenším v letních měsících, kdy nohy odhalujeme.

Jak na otoky?

Výběr těchto pěti cvičení z Vás udělá odbnorníka na odstraňování otoků. Díky nim Vás už totiž otoky kotníků a lýtek tak snadno nepotkají, a Vy se tak budete moci těšit ze sukní i po horkém letním dni stráveném venku na nohách. Chce to jen čas a trpělivost, tak jako u všeho.

# 1 Postavte se na rovnou podlahu, prsty pokrčte pod sebe a zůstaňte v takové pozici 5 sekund. Potom prsty narovnejte a celé cvičení opakujte 20x. Nohy se Vám prokrví a zapomenou na znecitlivění v důsledku tepla.

# 2 Choďte po domě po špičkách. Projděte se třeba z koupelny do kuchyně po špičkách tak, abyste došlapovali přímo na špičky přibližně 20 sekund. Pak se minutku pohybujte normálně a potom opět přibližně na půl minuty stoupejte na špičky. Opakujte kolikrát chcete. Posílíte tím totiž vazy a svaly na nohou, v důsledku čehož Vám kotníky nebudou otékat.

# 3 Na třetí cvičení si pořiďte podložku. Lehněte si na záda a jednu nohu zvedněte a narovnejte, abyste vytvořili pravý úhel, případně něco, co se mu bude co nejvíce podobat. Druhou nohu nechte na podložce, ideálně ve vodorovné poloze bez skrčeného kolene. Zvednutou nohou začněte dělat kroužky ve směru hodinových ručiček. Dělejte je zhruba 10 sekund, pak nohu pokrčte v koleni a kružte kolenem. Nakonec nohu nechte nad podložkou a točte pouze chodidlem. Nohu položte a vyměňte. Opakujte každou část 10x. Zlepší se Vám pohyblivost kolenního a kyčelního kloubu, což zabraňuje ukládání solí, které mají také často na svědomí naše „sloní tlapky“.

# 4 Sedněte si a chodidla dejte k sobě. Oba palce pak spojte úzkou a pevnou gumičkou na vlasy. Začněte táhnout nohy do stran směrem od sebe a opakujte asi 30x. Táhněte co nejvíce. Chodidlo se posílí, zapracujete na svízelném kotníku a otoky zmizí. Klidně to můžete dělat kdykoliv během práce za stolem.

# 5 Toto cvičení, podobně jako předešlé, můžete provádět během jakékoli činnosti, při níž sedíte. Vyzujte se a pod chodidlo si dejte tenisový míček. Chodidlem ho kutálejte, jako byste po něm bruslila. Pokud chcete, můžete to dělat s dvěma tenisovými míčky najednou. Cvik provádějte alespoň 5 minut denně. Nohy si tak dokonale promasírujete a prokrvíte.

V neposlední řadě však nezapomínejte na pravidelnou lázeň, v letních měsících však ideálně ve vlažné až jemně studené vodě. Dopřejte si éterické oleje, které Vám mimo jiné kůži změkčí a provoní, což je zvláště potřebné v letních měsících, kdy jsou chodidla a paty vystaveny přímému kontaktu se zemí, a tedy i prachem či jednoduše špínou z ulic.

ZDROJtakprosto.cc

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a zhubnete neuvěřitelných 7 kg za 8 dní!…

Některé ženy to znají až příliš dobře. Nadechnou se vzduchu, pomyslí na čokoládu, podívají se na brynzové halušky a je…