Často jsem měla v létě problém s oteklými a unavenými nohami. Pak mi ale má nejlepší kamarádka poradila, jak se těchto problémů zbavit jednou provždy. Je až neuvěřitelné, jak rychle to fungovalo! -
Menu

Často jsem měla v létě problém s oteklými a unavenými nohami. Pak mi ale má nejlepší kamarádka poradila, jak se těchto problémů zbavit jednou provždy. Je až neuvěřitelné, jak rychle to fungovalo!

Oteklé a unavené nohy, zejména pak v létě, trápí mnoho z nás. Ve skutečnosti je jedno, jestli je člověk zdravý, nemá problémy s tlakem ani s cukrovkou. Otoky nohou totiž často vznikají „pouze“ v důsledku vysokých teplot, kterým jsme právě během léta často vystaveni. Jak tomu tedy účinně zabránit tomu, abychom se po ulicích nepohybovali jako matky slonice?

Je třeba si upřímně říci, že obecně moc pozornosti svým nohám nevěnujeme, neboť to nepovažujeme za důležité. To je ale často pouze do té chvíle, než přestanou sloužit tak, jak jsme zvyklí. Od neupravených chodidel, popraskaných pat až po otoky a neoholená lýtka, to vše jsme schopné dopustit. Je samozřejmě jasné, že s přibývajícím věkem, dětmi a starostmi je na takové procedury stále méně času. No i tak je třeba si uvědomit, že pokud chceme vypadat žensky a přitažlivě, pak jsou upravené nohy a chodidla vskutku základem! Přinejmenším v letních měsících, kdy nohy odhalujeme.

Jak na otoky?

Výběr těchto pěti cvičení z Vás udělá odbnorníka na odstraňování otoků. Díky nim Vás už totiž otoky kotníků a lýtek tak snadno nepotkají, a Vy se tak budete moci těšit ze sukní i po horkém letním dni stráveném venku na nohách. Chce to jen čas a trpělivost, tak jako u všeho.

# 1 Postavte se na rovnou podlahu, prsty pokrčte pod sebe a zůstaňte v takové pozici 5 sekund. Potom prsty narovnejte a celé cvičení opakujte 20x. Nohy se Vám prokrví a zapomenou na znecitlivění v důsledku tepla.

# 2 Choďte po domě po špičkách. Projděte se třeba z koupelny do kuchyně po špičkách tak, abyste došlapovali přímo na špičky přibližně 20 sekund. Pak se minutku pohybujte normálně a potom opět přibližně na půl minuty stoupejte na špičky. Opakujte kolikrát chcete. Posílíte tím totiž vazy a svaly na nohou, v důsledku čehož Vám kotníky nebudou otékat.

# 3 Na třetí cvičení si pořiďte podložku. Lehněte si na záda a jednu nohu zvedněte a narovnejte, abyste vytvořili pravý úhel, případně něco, co se mu bude co nejvíce podobat. Druhou nohu nechte na podložce, ideálně ve vodorovné poloze bez skrčeného kolene. Zvednutou nohou začněte dělat kroužky ve směru hodinových ručiček. Dělejte je zhruba 10 sekund, pak nohu pokrčte v koleni a kružte kolenem. Nakonec nohu nechte nad podložkou a točte pouze chodidlem. Nohu položte a vyměňte. Opakujte každou část 10x. Zlepší se Vám pohyblivost kolenního a kyčelního kloubu, což zabraňuje ukládání solí, které mají také často na svědomí naše „sloní tlapky“.

# 4 Sedněte si a chodidla dejte k sobě. Oba palce pak spojte úzkou a pevnou gumičkou na vlasy. Začněte táhnout nohy do stran směrem od sebe a opakujte asi 30x. Táhněte co nejvíce. Chodidlo se posílí, zapracujete na svízelném kotníku a otoky zmizí. Klidně to můžete dělat kdykoliv během práce za stolem.

# 5 Toto cvičení, podobně jako předešlé, můžete provádět během jakékoli činnosti, při níž sedíte. Vyzujte se a pod chodidlo si dejte tenisový míček. Chodidlem ho kutálejte, jako byste po něm bruslila. Pokud chcete, můžete to dělat s dvěma tenisovými míčky najednou. Cvik provádějte alespoň 5 minut denně. Nohy si tak dokonale promasírujete a prokrvíte.

V neposlední řadě však nezapomínejte na pravidelnou lázeň, v letních měsících však ideálně ve vlažné až jemně studené vodě. Dopřejte si éterické oleje, které Vám mimo jiné kůži změkčí a provoní, což je zvláště potřebné v letních měsících, kdy jsou chodidla a paty vystaveny přímému kontaktu se zemí, a tedy i prachem či jednoduše špínou z ulic.

ZDROJtakprosto.cc

Líbil se vám článek?

Tisk

Trápí vás mastné lupy? Jen šamponem se jich natrvalo nikdy nezbavíte, použijte tento přírodní trik

TIPY A TRIKY
Málo kdo ví, že existují nejen klasické lupy, na boj s nimiž vídáme neustále reklamy na různé šampony, ale i…

Chcete mít doma zdarma rychlejší internet? Tchán mi poradil tento trik, který dokáže každý WiFi router

TIPY A TRIKY
Život bez internetu si v dnešní době už asi umí představit jen málokdo. Díky internetu snadno a rychle získáváme spoustu nejrůznějších…

Neuvěříte, co se stane, když svou umírající rostlinu přelijete naší zázračnou směsí (návod od dědy zahrádkáře)

TIPY A TRIKY
Věnujete jim tolik péče! Každý den kontrolujete, zda mají vaše rostliny dostatek vláhy a zda prospívají tak, jak mají. A…

9 neobvyklých faktů o ženském těle, které Vám pomohou vyhnout se spoustě zdravotních problémů!

TIPY A TRIKY
Ženské tělo je poměrně složité a mnoho žen netuší, jaké jedinečné biologické vlastnosti jejich tělo má. Například je lepší navštívit…

Toto je důvod, proč byste měli začít v kuchyni používat kopr. Potlačuje ošklivý kašel a pomáhá při trávení a správném fungování střev!

TIPY A TRIKY
Je jednou z nejzdravějších surovin, jaké můžeme v kuchyni používat. Ve starém Římě a v Řecku byl svého času považován…

Tuto směs byste neměli konzumovat více než 4 dny! Během této doby Vám však pomůže zhubnout 4 kg a 16 cm v pase!

TIPY A TRIKY
Víte, co je nejoblíbenější téma mezi všemi ženami na světě? No, to je snadné! Jak rychle zhubnout a zůstat ve…

Víte, co se stane, když překrojíte citron, posypete ho solí a položíte do středu kuchyně? Tento trik Vás určitě nadchne!

DOMÁCNOST
Jak je mnohými experty a vědci vnímáno, citron je zkrátka zázrak přírody. Jedná se o jedno z nejzdravějších ovocí na…

Měla jsem hodně skleněných lahví a chtěla jsem je vyhodit. Pak jsem našla tento návod a vyrobila jsem něco, co budete chtít také!

TIPY A TRIKY
  Máte doma skleněné láhve a sotva čekáte, kdy se vyprázdní kontejner se sklem? Proč? Sklo je přece recyklovatelný materiál…

Těchto 5 faktů z Vás učiní experty přes cestování! Pokud rádi cestujete, určitě se Vám je hodí znát!

TIPY A TRIKY
Jste pravidelným cestujícím letadlové dopravy, nebo jste ještě nikdy neletěli? Chtěli byste být pro jistotu odborníkem, který zná všechny malé…

Pořád nejste spokojený s vypraným prádlem? Přinášíme Vám 5 tajných triků, jak vyprat správně prádlo, přímo od 5-hvězdičkových hotelů!

DOMÁCNOST
Nedávno jsme se dozvěděli některé málo známé a přesto efektivní tipy, které pomáhají pracovníkům pracujícím v prádelnách dosáhnout vynikajících výsledků praní.…