Jednoduchá cvičení, které odstraní bolesti krční páteře a zlepší držení vašeho těla

[no_pagination]

Nejen vážný úraz, vysunutá plotýnka nebo posunuté obratle jsou hlavní příčinou bolestí páteře. I když je to nemilé, s tímto nepříjemným problémem se musí skoro každý den vypořádávat většina z nás, ale jen málokdo se snaží přijít na hlavní příčinu problému a tu odstranit!

Mnoho lidí využívá krémy a prášky

Raději většinou saháme po různých tabletách nebo krémech z lékárny a při tom ve skutečnosti stačí jen tak málo. Preventivně věnovat každý den 2 minuty svého času sérii jednoduchých cviků a s bolestí svalů nebo páteře se můžete nadobro rozloučit! Co více, zlepší se Vám držení těla, což je pozitivum jak po estetické, tak zdravotní stránce.

Stačí jenom 2 minuty denně

Jen 2 minutky denně Vám postačí k odstranění bolestí a předcházení špatnému držení těla, kterým trpí mnoho z nás. Za vše může převážně sedavý způsob života, která většina z nás vede, ale i častá práce v předklonu, či v nepřirozené poloze je jednou ze zásadních příčin problémů s páteří. Dejte tedy ČERVENOU bolestem svalů i kostí díky jednoduchým cvikům, které nevyžadují žádné speciální pomůcky a praktikovat je můžete, kdekoli se nacházíte.

Čtěte také: Červená cibule do salátu i na krk: pomůže s mnoha zdravotními neduhy, k tomu zmírní potíže se štítnou žlázou

Mnoho problémů si způsobujeme sami

Sezení v nesprávné poloze, nekvalitní matrace, na kterých spíte, nesprávné držení těla, ale i hodiny strávené u počítače, či nedostatek fyzické aktivity … To všechno jsou příčiny bolestí páteře. Měli byste také pamatovat, že vše může vyústit až do migrén, případně problémů s dýcháním a to bez rozdílu pohlaví či věku. Všechny výmluvy proto nyní dejte stranou!

Naučte se správně cvičit

Následující cvičení Vám nezabere více než 2 minuty Vašeho času a nebudete potřebovat ani žádné speciální pomůcky nebo prostory. Ať už jste doma, nebo v práci, je možné si z těchto cvičení udělat denní rutinu, za což Vám Vaše tělo jistě poděkuje.

Modlitba

První cvik, který vskutku připomíná modlení, je velmi účinný. Dejte si ruce za záda tak, abyste spojili celé dlaně a snažte se tlačit lopatky k sobě. Narovnejte se a ruce držte v pozici mezi lopatkami 10 sekund. S pomalým výdechem cvik ukončete.

Oblouk

Sedněte si na okraj židle a ruce si založte za hlavu. Potom začněte břicho vypínat dopředu tak, abyste páteř ohnuli do oblouku a hlava směřovala ke stropu. Vytvořte jakýsi luk, a pokud je to možné, hlavu zakloňte tak, aby se dotýkala opěradla židle. Následně se pomalu vraťte do výchozí pozice.

Zámek

Pravou ruku zvedněte, ohněte v lokti a předloktí, a nasměrujte za záda. Předloktí levé ruky táhněte směrem k druhé ruce a prsty obou rukou se snažte spojit. Pokud je to možné, konečky prstů vytvořte jakýsi zámek, nebo kladku a v této pozici zůstaňte 5 sekund. Potom vyměňte ruce a cvik opakujte.

Rozhlížení se

Cvik praktikujte nejlépe vsedě na židli. Spodní část těla nechte v klidu, hýbejte jen tělem od pánve směrem nahoru. Ruce si dejte za hlavu, narovnejte se a natočte celý trup doleva. Ramena by měla být kolmo na plochu opěradla. Vydržte 5 sekund a následně cvik opakujte otočením do druhé strany.

Nádech u zdi

K zdravému držení těla přispívají i zpevněné svaly břicha a správné dýchání. Postavte se zády ke zdi tak, abyste byli maximálně vyrovnaní. Lopatky, hýždě a lýtka by měly dotýkat stěny. Napněte svaly břicha a udělejte několik pomalých nádechů a výdechů.

Pravý úhel

Pro většinu sice nejnáročnější cvik, který se však každodenním opakováním dá vytříbit k dokonalosti, je pokračováním předchozího postoje u zdi. Znovu se o ni opřete zády, v tomto případě se stěny dotýkejte zadkem a lýtky, a trup pomalu ohýbejte směrem dolů. Mějte při tom ruce natažené do stran a záda narovnejte tak, abyste měli vrchní část těla rovnou jako desku. Nohy a trup by měly tvořit pravý úhel, přičemž byste neměli ohýbat kolena. Zůstaňte v této pozici 10 sekund.

Posilujte i své břicho

Nikdy nezapomínejte, že ke zdraví páteře a správnému držení těla přispívají i pevné břišní svaly. Samozřejmě nemusíte mít na břichu pekáč, no udržování pevných a napnutých břišních svalů Vám jisto jistě pomůže ke správnému držení páteře, která se tak jednodušeji vyrovná.

Oblékejte se správně

Pomoci si můžete i oblečením. Pokud nemáte zdravotnické pásy určené ke správnému držení těla, pomůžou Vám jednoduše i široké pásky, sukně či kalhoty s vysokým sedem. Díky nim se totiž budete podvědomě snažit sedět více vyrovnaně.

Kupte si pohodlnou židli

Kvalitní židle je sice větší investicí, ale na zdraví se nevyplácí šetřit, jak později všichni zjistíme. Dejte si proto raději záležet na výběru židle už teď, ať pocítíte změnu co nejdříve.

Pevně věříme, že Vám tyto cviky pomohou při snaze zbavit se nepříjemné bolesti v zádech. A pamatujte, chraňme si zdraví, je to to nejcennější, co máme!

Zdroj fotografií: pixabay.com