Domů ZAJÍMAVOSTI Často jsem pociťovala únavu, velký hlad a žízeň, ale nevěděla jsem proč....

Často jsem pociťovala únavu, velký hlad a žízeň, ale nevěděla jsem proč. Pak jsem zjistila, že za to může tato jedna věc!

Myslet si, že vysoké hodnoty cukru v krvi mají jen cukrovkáři, je dnes již zastaralé. Odborníky zjištěným faktem je, že stále více lidí se potýká s problémy způsobenými cukrem, lépe řečeno jeho vědomým či nevědomým přejídáním. Trápí Vás některý z těchto problémů? Pak byste si měli dávat pozor, aby se z Vás o pár let nestali diabetici.

Chronická únava

Hodně nezdravého cukru způsobuje, že glukóza se do buněk nevstřebává. Člověk to pociťuje jako neustálý nedostatek energie a často i hlad. Při vysokých hladinách cukru v krvi tělo totiž není schopno glukózu správně absorbovat a ukládat. Buňky tak nedostávají to, co potřebují a člověk se cítí chronicky unavený.

Časté močení

Při zvýšené hladině cukru v krvi nedokážou ledviny pracovat tak, jak by měly. To znamená, že tělo, které se snaží vyrovnat koncentraci glukózy v krvi, rozpouští krev s intracelulární tekutinou, a tak se koncentrace glukózy snižuje na normální. Člověk postižený takovým jevem pak pociťuje časté nutkání chodit na toaletu.

Sucho v ústech a častá žízeň

Ztráty tekutin v těle se projevují suchem v ústech a častým pocitem žízně. Nemůžete tělu bránit v domnění, že si pomůžete. Dopřejte si tolik tekutin, kolik si Vaše tělo žádá, ale pijte zpravidla čistou vodu nebo neslazený čaj.

Ztráta kilogramů

Při vysokých hladinách cukru v krvi se může stát, že člověk začne rapidně ztrácet na váze v průběhu krátkého času. Důvodů je hned několik. Ztráta tekutin vede k nízké hladině tekutin a tím i ke ztrátě hmotnosti. Nedostatečná hladina inzulínu způsobuje přepínání těla na spalování tuků. Velké množství moči způsobuje, že tělo tráví více kalorií, než je běžné, čímž se pokouší vyloučit přebytek glukózy.

Infekční onemocnění

Infekce močových cest, kvasinky, ale i jiné drobné infekční onemocnění se objevují nejčastěji při nadměrné konzumaci cukru. Takové infekce se nevyhýbají ani jednomu pohlaví, dostat je mohou stejně muži jako ženy. Pointa spočívá v tom, že mnoho cukru vytváří pro množení kvasinek a bakterií mimořádně vhodné podmínky.

Suchá kůže

Pokud máte suchou kůži, může to mít několik příčin. Pokud chodíte často na toaletu, tělo se dehydruje a pokožka vysušuje. Projevit se může i ateroskleróza, tedy ztuhlost a zúžení tepen. Nebo Vám cukr už zasáhl nervový systém a ten způsobil, že činnost potních žláz byla narušena a ovlivnila rovnováhu mezi pokožkou a tekutinou.

Potíže s viděním

Rozmazané vidění, nebo jiné potíže s viděním jsou důsledkem dehydratace způsobené vysokou hladinou cukru v krvi. Ta ovlivňuje i ​​buňky v očích, deformují se a oko ztrácí schopnost správně zaostřovat.

Pomalé hojení ran

Hojí se Vám těžko rány? Za zhoršený krevní oběh, především v končetinách, může cukr. Tkáně jsou nedostatečně vyživovány, což má za následek potíže s lokálními poraněními a jejich následným hojením.

Impotence

Nedostatečná nebo žádná erekce, často není důsledkem vyššího věku nebo psychických problémů, ale zvýšené hladiny cukru v krvi. Zdravá erekce potřebuje zdravé nervy, dostatečný průtok krve a samozřejmě hormony. Toto vše je ale významně ovlivněno cukrem, proto nastávají v intimních chvílích nepříjemné problémy.

Popudlivost

Výzkumy prokázaly, že lidé, kteří jedí příliš mnoho sladkostí, jsou agresivnější, nervóznější, rychleji je všechno rozzlobí a nejednou mívají sklony k nesmyslnému smutku až depresím.

Pociťujete některý z těchto problémů na denním pořádku? Měli byste si začít více všímat toho, co jíte!

Kam dál?

Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

7 ranních návyků, které Vám brání ve Vaší vysněné postavě! Zbavte se jich a dosáhněte ideálního těla!

Seznam užitečných karbohydrátů, které Vám pomohou získat Vaší vysněnou postavu!

Pokud u sebe zpozorujete tyto příznaky, měli byste jít ihned k doktorovi! Pamatujete, zdraví máte jenom jedno…

11 míst, které musíte vidět! Je těžké uvěřit, že je naleznete na planetě Zemi!

Další články