Celou Evropou se šíří otrávené maso, které máte možná doma!

Kuřecí maso patří mezi nejoblíbenější na trhu, ale zároveň se u něj může vyskytovat velmi zákeřná bakterie. Do Evropy se bohužel dostalo nekvalitní maso, se kterým se můžete setkat i ve svém oblíbeném obchodě. Musíte si na to dávat pozor, protože obsahuje bakterie salmonely, které jsou extrémně nebezpečné hlavně pro menší děti. U nich může nemoc způsobit i smrt.

Maso z Ukrajiny

Již před nějakou dobou se diskutovalo o tom, že by se do Čech nemělo dovážet maso z Ukrajiny. Bohužel se to stále děje. Do Evropy se díky tomu dostalo velmi nebezpečné kuřecí maso. Na první pohled to možná nepoznáte, protože společnost má oficiální sídlo na Slovensku, kam maso dováží z Ukrajiny. Na Slovensku ho přebalí a rozešle do zbytku Evropy.

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) již evidovalo stovky případů, které velmi rychle přibývají. Dokonce je zaznamenáno i jedno úmrtí. Případy se přitom neobjevily jen u nás, ale také v Německu, Francii, Polsku, Belgii, Rakousku, Dánsku nebo Nizozemí. Celá Evropa s tímto problémem bojuje. Nejlépe si to ale ohlídáte vy sami.

Čtěte také: Odborníci radí, jak se játra snaží dát najevo, že nepracují správně

shutterstock.com

Tuzemských kuřat se nemusíte obávat

Nespoléhejte se na dovoz ze zahraničí. Najděte si farmu, která prodává české maso, a odebírejte ho přímo od chovatele. Anebo se v obchodě dívejte pouze na české značky masa. U žádného z případů nebylo podezřelé maso z Čech. Proto byste se nyní (více než jindy) měli spolehnout na lokální trh a nakupovat pouze české maso od našich kuřat.

https://www.shutterstock.com/

Nedívejte se na cenu. Maso z Ukrajiny možná bude levnější, ale ohrozí vaše zdraví. A za to pár korun rozhodně nestojí. Pozor si dávejte hlavně v případě, že podáváte toto maso dětem. U nich je totiž průběh salmonely mnohem horší. A vždy dbejte na to, aby bylo maso správně připravené. Ani to vám ale u otráveného masa nemusí pomoci. Proto nyní kupujte pouze české maso!