Celoživotní hledání rodiny se sestrám nakonec vyplatilo

Dora Rapaport dokázala přežít holocaust a pobyt v Osvětimi. Bohužel nikdy nezjistila, co se stalo s její nejstarší dcerou Evou. Když byly Evě dva roky, v koncentračním táboru byla oddělena od své matky. Několik členů rodiny zemřelo v plynových komorách, ale Dora to přežila. A jak se ukázalo po 75 letech od války, přežila to také Eva.

https://shareably.net/

Po válce dceru nenašla

Dora se po válce odstěhovala do Rakouska, kde potkala svého budoucího manžela. S ním měla dvě dcery, Denu a Jean. Na Evu ale nikdy nezapomněla a snažila se ji po mnoho let najít. Procházela sirotčince a hledala svou ztracenou dceru. V roce 1996 požádala na smrtelné posteli své dcery, aby v hledání pokračovaly a našly svou sestru.

Hledání ztracené sestry pokračovala po mnoho let

Sestry slib dodržely a prohledaly záznamy o úmrtích. Šly do Červeného kříže a nakonec se rozhodly pro test DNA. Výsledky jim našly neteř v Anglii jménem Clare. Byli v šoku a rozhodly se informace ověřit. Nakonec se ukázalo, že je to doopravdy člen jejich rodiny. Celý život přitom sestry žily v tom, že žádnou další rodinu pravděpodobně nemají.

Eva opustila francouzskou Marseille na lodi zvané Kirnia a v roce 1948 se dostala do Izraele. Tam žila osm let v sirotčinci, dokud si ji neadoptovali. Poté jela s novou rodinou do Anglie, kde vyrostla. Sestry se dozvěděly, že také Eva zasvětila svůj život hledání své ztracené rodiny. Vždy si ale myslela, že je sirotek. Bohužel se ženy nikdy nesetkaly.

Znovunalezená rodina

Dena a Jean se se sestrou nikdy nesetkaly, protože Eva v roce 2014 zemřela. Může to vypadat jako smutný příběh, ale ve skutečnosti je velmi pozitivní. Sestry totiž zjistily pravdu a mají navíc novou neteř. „Doufám, že jsou obě v nebi, jejich duše spolu,“ řekla Dena. Obě sestry jsou velmi šťastné, že svou matku nezklamaly a sestru i její rodinu nakonec našly.

Zdroj: shareably.net