David Hampl
3 listopadu, 2019

Mandarinky jsou zcela běžným ovocem. Dováží se k nám z mnoha koutů světa. A nejsou dostupné jenom před Vánoci, jelikož jsou dostupné kdykoliv po celý rok. Dát si je můžete kdykoliv budete mít chuť. Pokud si je čas od času dopřáváte, dejte si pozor na chybu, kterou dělá při jejich konzumaci většina lidí. Dost možná si ani neuvědomujete, že děláte něco špatně. Po chvíli zjistíte, že je to jasný fakt.

Oloupete a sníte?

Jak jíte mandarinku vy? Také ji vezmete, klasicky ji oloupete a potom ji sníte? Zdá se, že by na tomto jednoduchém postupu nebylo co zkazit. Ale ono to tak je. Přesto tento postup je ten špatný. Proč? Jelikož tím můžete výrazně uškodit svému zdraví. Mandarinky jsou sice obecně velmi zdravým ovocem, ale pokud ho jíte tímto klasickým způsobem, prokazujete si spíše medvědí službu. Svému organismu tak můžete spíše škodit, než že byste mu pomáhali.

Konzumujete nečistoty, viry a bakterie

Když vezmete do ruky jakoukoliv mandarinku, je její kůra špinavá. Stačí se zamyslet nad tím, kam a jak se ukládá, jak se převáží, jak je skladována a jak se s ní manipuluje. Na jejím povrchu je mnoho nečistot, bakterií a virů. Sice slupku nejíte, ale všechny tyto nečistoty se dostanou na vaše ruce při loupání. A do stejných rukou už berete i samotný vnitřek, který dáváte do úst. A jakmile jsou škodlivé bakterii, viry a nečistoty ve vašich ústech, tak se dostávají i do celého vašeho organismu. Dále již pokračovat nemusíme, že ano?

Jaký je správný postup?

Když se rozhodnete dát si mandarinku, je třeba ji nejprve důkladně omýt pod tekoucí vodou. Důkladně omyjete slupku a pak teprve se pustíte do loupání. Jedině tak budete mít jistotu, že do těla nedostanete nic, co by v něm být nemělo. Když toto budete dělat u každé mandarinky, už se můžete radovat jenom z toho, jak chutná a nemusíte mít obavy z toho, že svému tělu spíše uškodíte.

Sdílejte článek