Na pokožce jsem měla červené tečky, které tam předtím nebyly. Lékař mi vysvětlil, o co jde a jak tento problém vyřešit!

Své tělo, v tomto případě pokožku těla, bychom měli sledovat pravidelně. Pokud máte znaménko, které se změnilo, případně jste si ho seškrábli, nebo Vás prostě otravuje, vždy je dobré navštívit lékaře, který odborně posoudí, v jakém je stavu. Kožního lékaře bychom měli navštívit alespoň jednou ročně, preventivně, a nechat si znaménka zkontrolovat. Můžete se tak vyhnout mnohem horším zdravotním problémům. Co ale, když si na pokožce najdete malé červené flíčky podobné znaménkům?

bodky4Co dělat, pokud si najdete červené tečky na těle?

Nemusíte vůbec panikařit. V malém množství nepředstavují žádné zdravotní riziko, ale netřeba je podceňovat. Jedná se o hemangiomy, které se projevují malými červenými tečkami, zejména v horní polovině těla. V podstatě se jedná o nezhoubné nádory krevních cév. Příčiny vzniku jsou dodnes i odborníkům neznámé, ale svou roli při jejich vzniku může hrát i genetika.

bodky3Červené tečky by Vám neměly způsobovat žádné potíže, dokonce jsou případy, kdy samy po čase vymizí. Odstranit tento kosmetický problém se dá laserem, takže po nich nezůstává jizva. I při červených tečkách platí, že pokud uvidíte jejich změnu, je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

Čtěte také: Znamení přitahující padouchy

Lékaři tvrdí, že za vznik červených teček mohou hlavně tyto dvě věci:

bodky2Věk: Nejvíce pacientů, u kterých se červené tečky objevily měli nad 30 let. Nejčastější místo na těle, kde se většinou vyskytují je trup, paže a ramena. Hemangiom se u Vás tedy může objevit právě kvůli věku a změnám kůže a cév.

Špatný životní styl: Pokud Vaše červená tečka vypadá spíše jako zrníčko a je vypouklá, problém může být ukrytý i jinde. Takové cévní hemangiomy mohou znamenat problémy s játry, cévní onemocnění nebo hormonální poruchy.

bodky1Pokud náhle zjistíte, že se Vaše běžné nebo červené znaménko změnilo, ať už tvarem, velikostí, je třeba okamžitě vyhledat lékaře a dát si znaménko zkontrolovat. Chcete-li zabránit jejich výskytu, pečujte o své tělo zevnitř. Dopřejte si dostatek vody, zeleniny a ovoce a také nezapomínejte na zdravé tuky, jako je například avokádový či olivový olej.