Češi doma uklízí pomocí kuchyňských ingrediencí. Stačí jim ocet a hřebíček

Do domácnosti najdete nespočet triků, které vám pomohou s úklidem a běžným fungováním doma. Dnešní domácí prostředek je velmi jednoduchý. Smícháte pouze tři suroviny a získáte multifunkční postřik, který můžete použít mnoha způsoby. Podívejme se, jak ho můžete vyrobit a jak ho použít ve své domácnosti. Tento trik je velmi levný, jednoduchý a neuvěřitelně účinný.

Stačí smíchat 3 ingredience

Připravte si lahev s rozprašovačem a můžete smíchat ingredience dohromady. Postačí vám 1 šálek vody, který přivedete v hrnci k vodu varu. Do vody přidejte 3 lžičky celého hřebíčku. Nechte louhovat, dokud voda nevychladne. Sceďte vodu do vhodné lahve a přidejte 1 šálek octa. Důkladně promíchejte a máte připravenou jedinečnou směs na úklid i proti hmyzu.

https://www.pexels.com/

Použijte prostředek proti hmyzu a škůdcům

Kombinace hřebíčku s octem je velmi efektivní proti většině hmyzu, kterého se chcete doma zbavit. Směs můžete nastříkat na rostliny, ve kterých se drží mouchy, komáři nebo žížaly.

Čtěte také: Nečekaný zázrak: Voda, ve které se vařila vejce

https://pixabay.com/

Když směs nastříkáte kolem oken, snadno se zbavíte otravných komárů a zabráníte jim v příchodu do vašeho domova. Stejně můžete roztok použít proti mravencům, švábům nebo myším.

Využijete ho snadno také při úklidu

Ocet i hřebíček mají dezinfekční vlastnosti. Díky tomu můžete tento roztok použít při úklidu. Skvěle se hodí na čištění pracovních desek nebo lednice. Pomůže vám také udržet v domě příjemnou vůni. Nikdy roztok nepoužívejte na mramor, protože ocet by ho mohl poškodit. Jinak ho ale můžete využít doma všude, kde potřebujete dosáhnout přírodní dezinfekce.

https://www.pexels.com/

Efektivní prostředek proti plísním

Kombinace vody, octa a hřebíčku ale není dobrá jen proti hmyzu a při úklidu. Použít ji můžete také při boji s plísněmi. Všichni víme, že plíseň je v domě nebo v bytě velmi nebezpečná pro naše zdraví. Měli byste se jí proto zbavit, jakmile si jí všimnete. Díky této směsi nebudete muset ihned běžet do obchodu pro silné chemikálie. A plísně se efektivně zbavíte i s přírodními složkami.