Češi objevili tajemství zrychlení wifi routeru: 6 úžasných triků pro lepší připojení k internetu!

Kvalita WiFi připojení u vás doma není ovlivnění jen kvalitou routeru od poskytovatele internetu. Hodně závisí také na tom, kam ho umístíte a jaké předměty se nachází v jeho okolí. Dnes vám poradíme pár věcí, které byste do jeho blízkosti nikdy neměli dávat. Jestli chcete mít silný signál a rychlý internet, budou se vám tyto rady rozhodně hodit.

Domácí spotřebiče

Některé domácí spotřebiče vyzařují elektromagnetické vlny, což může rušit WiFi signál. Mezi tyto spotřebiče patří například pračka nebo mikrovlnná trouba. Do koupelny nebo kuchyně byste proto router neměli dávat. Nejen, že ho tam pravděpodobně příliš nepotřebujete, ale také bude signál mnohem slabší kvůli těmto spotřebičům.

wrapnroll.cz

Elektronická zařízení

Rádiové vlny jsou dalšími, které mohou rušit signál WiFi. Mnoho elektronických zařízení tyto vlny používají. V blízkosti routeru byste neměli mít televizi, počítač, notebook, smartphone nebo herní konzole. Rizikové jsou také reproduktory s Bluetooth, protože pracují na velmi podobných frekvencích jako router. Tím se budou signály rušit.

Čtěte také: Těchto 5 chyb chyb dělají Češi těsně před tím, než jdou spát

Kovové předměty

Máte v blízkosti WiFi routeru radiátor, zrcadlo s kovovým rámem nebo kovové police? Možná máte slabší signál právě kvůli tomu. Kov dokáže rušit a odrážet rádiové vlny, a proto byste neměli router umístit ani do blízkosti kovových předmětů. Podobné rušení způsobí také elektrické dráty, protože elektromagnetické pole ruší signál vašeho internetu.

wrapnroll.cz

Silné zdi

Velmi silné nebo betonové zdi mohou být velkou překážkou pro signál, což je naprosto logické. Nejlepší je, když umístíte router do místnosti, kde ho nejvíce potřebujete. Tam bude mít nejlepší signál. Položte ho daleko od uvedených předmětů. Čím méně překážet bude mít signál, tím rychlejší a silnější bude váš internet. Podívejte se na vlastní router. Možná uvidíte problémy, které internet úplně zbytečně zpomalují.