Češi používají mobil každý den, ale tuto správnou věc dělá jen 10% z nich.

Nejspíš tomu nevěnujete velkou pozornost, ale pro váš mobilní telefon je port pro nabíjení velmi důležitou součástkou. Jakmile tato část chytrého telefonu nebude pracovat správně, nebude se vám mobil nabíjet. A to bude obrovský problém, se kterým se zaručeně nechcete potýkat. Věnujte této oblasti svého zařízení pozornost a naučte se pár tipů, jak port správně vyčistit.

Párátko

Párátka jsou velmi užitečná pro odstraňování nečistot. Jsou velmi tenké, takže se dostanou i do míst, kam nemůžete zavést jiný čistič. Můžete díky tomu odstranit nečistoty, které brání vstupu do zásobníku. Musíte je ale používat velmi opatrně, abyste nepoškodili samotné zařízení a drobné součástky uvnitř. Při údržbě je ideální využít baterku, abyste věděli, kam s párátkem zajíždíte. Využijte baterku na jiném mobilu nebo klasickou malou baterku, abyste dobře viděli na práci.

https://www.pexels.com/

Láhve se stlačeným vzduchem

Tento produkt koupíte v obchodech s elektronikou, protože vám skvěle poslouží při úklidu vašich domácích zařízení, jako je notebook, stolní počítač nebo mobilní telefon. Stlačený vzduch je skvělou volbou pro odstranění nečistot z portu mobilního telefonu, tabletu nebo klávesnice. Manipulace s lahví se stlačeným vzduchem je velmi jednoduchá. Jestli obtíže přetrvávají, budete muset odnést své zařízení k technikovi, který se podívá na možné příčiny.

Čtěte také: Domácí lék na zmírnění svědění a odstranění hemoroidů

https://www.pexels.com/

Co při čištění portu pro nabíjení nepoužívat?

V žádném případě nesmíte používat alkohol nebo jinou tekutinu. Tím byste mohli v budoucnosti zhoršit připojení k nabíječce nebo mobilní zařízení naprosto zničíte. Používat byste neměli také nůž nebo jiné ostré předměty. Myslete na to, že se uvnitř mobilu nachází hodně drobných elektronických součástech, které můžete ostrým předmětem snadno poškodit. Místo toho zvolte předchozí předměty, které vám s pravidelnou údržbou i první pomocí při potížím snadno pomohou.

Zdroj: econsejos.com