Dejte si pozor: Toto jsou potraviny, které nikdy nesmíte dávat své kočce. Jídla, která jsou pro lidi pochoutkou a pro kočky jedem

Domácí mazlíčci jsou v mnoha domovech dalším členem rodiny. Zacházíme s nimi stejně jako s jinými členy domácnosti. A často zapomínáme na to, že psi a kočky nesmí jíst stejné jídlo jako my. Kočkám byste rozhodně některé potraviny dávat neměli, jinak jim můžete hodně ublížit. Poradíme vám, jaké jídlo si nechat jen pro sebe a pro mazlíčky raději zvolit jejich vlastní pochoutky.

Jídla, která jsou pro lidi pochoutkou a pro kočky jedem

Tohle je asi jasné, ale své kočce nikdy nedávejte alkohol. Může způsobit zvracení, průjmy, problémy s dýcháním i smrt. Syrové těsto s droždím je také nebezpečné, protože kvasinky způsobují plynatost a střevní torzi u koček, která může být smrtelná. Stejně jako pro psi, také pro kočky je škodlivá čokoláda. Způsobuje zvracení, průjem, třes, křeče a smrt.

Čokoláda i káva obsahují kofein, který je pro kočky smrtelně nebezpečný. Budete se divit, ale kočky nesmí ani citrusy. Obsahují totiž kyselinu citronovou a esenciální oleje, které kočky neumí strávit. Kokosové mléko nebo kokosová voda nezpůsobí žádné velké problémy, ale obsahují hodně draslíku. To může vyvolat trávicí problémy. Naopak kokosový olej bude dobrý na kožní problémy.

Čtěte také: Podívejte se na nejjednodušší způsob, jak oloupat česnek

shutterstock.com

Tohle kočkám také nedávejte

Hrozny a rozinky jsou vynikající a velmi zdravé pro lidi. Pro domácí mazlíčky jsou toxické a mohou vést k selhání ledvin. Ořechy jsou velmi bohaté na oleje a tuky, které kočky nedokáží správně strávit. Z tohoto důvodu mohou způsobit vážné zažívací problémy nebo pankreatitidu. Syrová vejce nebo maso jsou pro kočky stejně nebezpečné jako pro člověka.

Riziko salmonely nebo E.coli je vysoké, a proto se u koček vyhýbejte živočišným produktům v syrovém stavu. Žádná syrová vejce, maso ani ryby. Škodlivá je také sůl, která může způsobit průjem, třes, zvracení nebo záchvaty, které mohou být smrtelné. Právě proto se žrádlo pro psi a kočky nesolí. Dokonce i se zeleninou byste měli zacházet opatrně. Cibule, česnek, pórek, šalotka nebo pažitka jim mohou poškodit červené krvinky a způsobit zažívací problémy.

Zdroj: twice.hu