Češi si chválí tento domácí rozmrazovač oken, který si snadno vyrobíte doma za pár korun

Podzimní i zimní měsíce mohou být plné sněhu, ledu a mrazu. Naše automobily na to musíme dobře připravit. Kromě toho ale budete potřebovat neustále po ruce také rozmrazovací směs na skla, abyste ráno mohli rychle vyjet do práce. Můžete si ji samozřejmě zakoupit v obchodě, ale velmi jednoduše ji vyrobíte doma a bude vás stát jen zlomek ceny. Vyzkoušejte tento domácí rozmrazovač a rozhodně nebudete litovat.

https://genialne.pl/

Zbavte se ledu a námrazy velmi rychle

Chcete-li se zbavit zamrzlých oken, vyrobte si vlastní tekutý rozmrazovač. Jde o metodu, která vás námrazy zbaví během chvilky. Do lahve s rozprašovačem nalijte vodu. Nejlepší je destilovaná voda, ale můžete použít i běžnou vodu z kohoutku. Potom potřebujete jen alkohol. Smíchejte obě suroviny v poměru 1:3 a nalijte do lahve.

Výsledným roztokem můžete postříkat zmrzlá okna. Zjistíte, že po pár vteřinách se zmrzlá vrstva začne sama odlupovat ze skla. Vše vám zabere jen pár vteřin. To je mnohem méně, než kdybyste stáli u aute a složitě led ze skel odstraňovali škrabkou. Na klíčové dírky vám stačí pár kapek dezinfekčního prostředku a nebudete mít problém s ledem ani na tomto místě.

https://genialne.pl/

Jak se chovat ke svému vozu v zimě?

Jestli chcete zabránit zrcátkům, aby zamrzly, musíte s nimi správně zacházet. To platí pro celé auto. Přes noc položte sáčky na mražení potravin přes zrcátka a dobře je zajistěte gumičkou. Díky tomuto triku vám nebudou během noci zrcátka mrznout. A ráno snadno uvidíte, kam jedete. To je při bezpečnosti na silnici klíčové, takže tento krok nepodceňujte.

V zimě se vám také může stát, že zapadnete ve sněhové bouři. Z tohoto důvodu je dobré mít v autě pár pytlů kočičího steliva. Při vyjíždění nasypte pořádnou dávku steliva před pneumatiky. Bude fungovat jako štěrk a snadno vyjedete. V případě nouze můžete stejným způsobem použít rohožky z auta. Díky nim byste měli snadno vyjet ze sněhu.

Zdroj: genialne.pl