Česká televize je podle mnoha lidí naprosto zbytečná. Měla by se zrušit?

Kdy jste se naposled dívali na pořad České televize? Většina dětí z ČT využívá pouze sport nebo kanál pro děti. Podle mnoha občanů i politiků se jedná o naprosto zbytečnou televizi, za kterou platíme pravidelné poplatky. Kvalita jejich pořadů přitom neodpovídá současným standardům. Dokonce i podle bývalého guvernéra ČNB Miroslava Singera je Česká televize jako plynové lampy. Zastaralá a zcela zbytečná.

Zcela zbytečná televize

V posledních letech se České televizi rozhodně nedaří a není se čemu divit. S placenými streamovacími službami a dalšími stanicemi se nemůže srovnávat. Navíc nyní přišli s tím, že chtějí zvýšit poplatky a rozšířit plátcovství na všechny jedince, kteří platí elektřinu. Podle mnoha lidí ale svou důležitost ztratila již před mnoha lety.

shutterstock.com

V minulosti se kritiky České televize obávali i vysoce postavení politici a další osobnosti, ale dnes už to neplatí. Bývalý guvernér České národní banky je toho příkladem. Podle slov Miroslava Singera nepřináší vůbec nic a za posledních 20 let, co vlastní televizi, mu nikdy nechyběla. Takový názor jistě zastává i hodně běžných lidí, protože většina z nás ČT nesleduje.

Zastaralé médium dnes téměř nikdo nesleduje

Mnoho lidí vůbec nechápe, proč se tato veřejnoprávní instituce nesoustředí pouze na zpravodajství, sport a kanál pro děti (ČT :D). Komerční pořady nabízí mnoho dalších televizních stanic, které dělají mnohem lepší práci než Česká televize. ČT si tímto způsobem pouze vytváří zbytečnou konkurenci, které nedokáží čelit.

Navíc si dnes mnoho lidí s radostí zaplatí za Netflix, HBO nebo jiná média, kde mohou sledovat všechno bez reklam a v době, kdy se jim to hodí. Z pohledu mnoha lidí projde Česká televize v následujících letech velkou proměnou, protože v současném stavu již nemohou fungovat dlouho. Uvidíme, jakým směrem se ČT rozhodne jít.

Zdroj: mix24.cz