České babičky stříkaly na chalupách kolem oken ocet. Proč to dělaly?

Léto se pomalu blíží a s ním také období, kdy budeme bojovat s nepříjemným hmyzem venku i uvnitř. Teplé počasí je pro nás velmi příjemné, ale pro hmyz platí to samé. Otevřená okna k vám přinesou čerstvý vzduch a příjemný vánek, ale také nevítané hosty. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak jim zabránit ve vstupu a zároveň můžete s klidným srdcem větrat.

https://pixabay.com/

Prevence před nevítanými hosty

Nezáleží na tom, jestli žijete v rodinném domě na vesnici nebo malém bytě uprostřed města. Komáři a mouchy se k vám dostanou všude. Hlavně na vesnici nebo malém městě je velmi příjemné si na jaře a v létě otevřít okno a nasát vůni přírody. Hodně lidí se ale obává, že potom budou mít byt plný komárů, much a pavouků.

https://pixabay.com/

Ukázalo se, že nejlepší trik proti hmyzu znaly naše babičky. Nezvaní hosté zůstanou venku, když použijete jedinou surovinu. Triků samozřejmě existuje hodně. Na parapet můžete položit kaštany, které odradí pavouky. Mnohem jednodušší je ale použití octa, protože ten máte doma neustále a můžete ho snadno zakoupit v obchodě během celého roku.

Čtěte také: Jak poznat, když před vámi žena skrývá nevěru nebo jiná tajemství?

Trik s octem

Na tento jednoduchý trik budete potřebovat jen tři věci: ocet, vodu a láhev s rozprašovačem. Nic jiného nepotřebujete. V poměru 1:1 smíchejte vodu a ocet v lahvi s rozprašovačem. Ujistěte se, že je směs důkladně promíchaná a uzavřete víčko. Nastříkejte octovou vodu kolem okenních rámů. Nezapomeňte směs nastříkat na vnější i vnitřní stranu oken.

https://www.pexels.com/

Tento postup je velmi jednoduchý, ale skvěle funguje. Budete překvapení, kolik hmyzu se vám během léta vyhne. Vůně octa bude odpuzovat pavouky, brouky a mnoho dalších tvorů, kteří obvykle tráví léto u vás doma. Ocet budete sice chvíli cítit, ale zápach octu zmizí. A vy si budete moci užívat teplé dny s otevřenými okny. Vyzkoušejte tento trik našich babiček sami a uvidíte, že funguje velmi efektivně a je extrémně levná!

Zdroj: it.newsner.com