Český miliardář přišel s plánem, jak si dokážeme poradit s koronavirem. Má trvat deset dní

Boj s koronavirem může mít celou řadu podob. Jednu takovou navrhuje známý český miliardář Jan Barta. Ten, i když má peníze a mohlo by mu být víceméně jedno co se tady děje, se snaží pomoci. Ato už od samotného počátku, kdy nabízel různá technologická a jiná řešení. Nyní přišel dokonce s návrhem na to, jak by se mohl koronavirus v naší zemi zastavit.

Bude třeba přitvrdit

Co Jan Barta jasně navrhuje? Říká, že je třeba přitvrdit. Jedině tak dokážeme současnou epidemii efektivně zvládnout. V podstatě tak reaguje na současný stav, na současná opatření, která by však měla být ještě razantnějšího charakteru. Řada lidí mu dává za pravdu, jelikož i přes pondělní opatření vlády, je řada lidí, kteří berou vše na lehkou váhu a žijí životy, jako doposud.

Uzavřít vše, co se dá

Podle českého miliardáře by se mělo doslova zavřít vše, co se dá. Mělo by se povolit pouze nakupování potravin, léků a cesty k lékaři. Vše ostatní by mělo být zavřeno. Jedině tak lidé skutečně budou jenom doma a nebudou nikam chodit. Navrhováno je klidně i zavření úřadů, uzavření bank a dalších služeb, které nejsou pro současný život nijak nezbytné, a pár dní se bez nich zvládnout skutečně dá.

Čtěte také: Vstaňte, zajděte na zahradu a podívejte se, zda na ní neroste tato rostlina. Pokud ano, doporučujeme být na pozoru. Vypadá nevinně ale je velmi nebezpečná. Co může hrozit a komu? Zjistěte to!

Navíc by daná omezení měla být spojena i s rozpisem toho, kdo kdy a kam může vyrazit na koupi. Měly by se vyčlenit časy jenom pro určité skupiny nejohroženějších, jako jsou například důchodci, kteří by do lékáren a na nákup chodili jenom v určitý čas a vše by bylo z bezpečnostního hlediska připraveno na jejich návštěvu.

Omezení na 10 dní

Daná omezení by měla podle návrhu tohoto českého miliardáře trvat po dobu deseti dní. Jenom tak by se mělo efektivně podařit další šíření viru pozastavit, jelikož lidí budou s okolím v naprosto minimálním kontaktu. 10 dní je navíc i optimálním časem z hlediska inkubační doby, aby se u člověka mohlo poznat, zda koronavirus má, nebo nikoliv.

Bez roušek to nepůjde

Dalším opatřením je podle miliardáře také nutnost nosit roušky. Primárně by je měli mít lékaři a další zdravotníci, dále by to měli být lidé v obchodech, v lékárnách a dále i veřejnost. Jakmile je někde nějaký kontakt, lidé by měli mát roušky.

Mělo by to stačit

Během tohoto desetidenního tvrdého období by mělo být zachyceno až 95 procent všech lidí, kteří jsou nakaženi. Těm by byla vyhlášena domácí karanténa, tedy izolace, aby nemohli nemoc dále šířit. Tato a předchozí důslednost by měla být v tuto chvíli jedinou možnou a efektivní cestou, jak koronavirus zastavit. Souhlasíte?