Česneková směs je nejlepší pro ochranu zeleniny na zahradě

Škůdci a nemoc jsou nejčastějšími důvody, proč máte na zahradě malou úrodu. Většina lidí se potom soustředí na pesticidy a chemii. Dělat to ale nemusíte. Stačí, když se naučíte postupovat jako naše babičky. Ony k pesticidům přístup neměly a měly nádhernou a obrovskou úrodu každý rok. Řekneme vám, jak se zbavit nepříjemností na zahradě pomocí obyčejného česneku.

Příprava česnekové směsi

Do 10 litrů vody přidejte 1 kilogram mletého česneku. Namočte sadbu do roztoku přes noc. Tímto způsobem můžete dezinfikovat hlízy brambor a zároveň stimulovat růst rostlin. Pojistíte si velkou úrodu, která vám vydrží až do zimy. Brambory nejsou jedinou plodinou, kterou ochráníte s pomocí česneku. Jedná se ovšem o jednu z nich, kterou můžete tímto způsobem ochránit před škůdci a nemocemi ještě předtím, než vůbec brambory vysadíte do země.

Shutterstock

Česnek dokáže vyhubit všechny škůdce

Česnek můžete využít také na hubení škůdců u rajčat. Jakmile se na rajčatech objeví první příznaky škůdců nebo onemocnění, můžete tomu zabránit i bez chemie. Do kbelíku s vodou přidejte 50 gramů prolisovaného čerstvého česneku. Výslednou směs nastříkejte na listy rajčat. Místo česneku můžete také použít 1 litr kefíru na kbelík vody. Aplikace roztoku je stejná jako předtím. Jednoduše ho nastříkáte na listy a ochráníte tím svá rajčata před zkázou.

Čtěte také: Získejte obrovské a nádherné muškáty na oknech!

ShutterstockShutterstock

Na ředkvičky použijte sůl

Poslední možností je použití soli na ředkvičky. Máte problémy s malými hlavičkami ředkviček? Připravte si roztok z 50 gramů kuchyňské soli a kbelíku vody. Důkladně směs promíchejte a nechte ji rozpustit. Roztokem zalijte ředkvičky ze vzdálenosti minimálně 10 centimetrů od kořene. Tímto způsobem vám vyroste mnohem více listů a plody ředkviček budou mnohem větší. Vyzkoušejte jednu z těchto možností a uvidíte, že úroda bude mnohem větší a potíže se zeleninou mnohem menší.

Zdroj: bukvarche.com