David Hampl
11 ledna, 2020

Také už nevíte, co všechno máte vařit Pokud chcete potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň chuťově dokonalým, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept na vynikající česnekové brambory. Nejen, že se po nich budete oblizovat vy, ale zároveň jimi potěšíte chuťové pohárky všech svých blízkých. Recept je to snadný, takže ho zvládne naprosto každý.

Budete potřebovat

Je samozřejmostí, že na přípravu bude potřeba nějaký čas, ale nemusíte se bát, že byste v kuchyni kvůli tomu strávili celé hodiny. S hravostí to zvládnete během chvíle. Pokud si brambory budete chtít připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience a nástroje: 5 brambor, hrnec a vodu. Na česnekový olej bude potřeba: 100 g měkkého másla, 5 lžic strouhaného parmazánu, 1 lžíce smetany, 3 oloupané a rozdrcené česneky, hřebíček, 3 lžíce jemně nasekané petrželky, pepř a sůl.

Za chvíli hotovo

Budete-li mít vše připravené, stačí se jen pustit do práce. Za chvíli se budete moci těšit z perfektních česnekových brambor, které rozvoní vaši kuchyni a rozveselí váš stůl. Postup je opravdu jednoduchý, takže za chvíli nebudete mít, co řešit. Recept se téměř neliší od přípravy klasických zapečených brambor. Zajímavostí zde však je již zmíněná česneková omáčka.

Báječná smetanová směs

Umyjte brambory a nakrájejte je na čtvrtky nebo tak, jak je máte rádi. Poté je vložte do hrnce a zalijte je vodou tak, aby byly všechny ponořené.  Uvařte je do měkka. Jakmile to budete mít, přeceďte je a nechte vychladnout. Mezitím si připravte plech a předehřejte troubu na 250°C. Poté vyskládejte brambory na vymazaný plech a polijte je česnekovým olejem, který jste si mezitím připravili smícháním zmíněných ingrediencí. V případě potřeby osolte a opepřete. Pečte v troubě 10 až 15 minut.

Sdílejte tento recept na vynikající česnekové brambory se svými přáteli, ať si je mohou také vychutnat.

Sdílejte článek