David Hampl
24 listopadu, 2017

Některé z věcí, které děláte každý den, mohou být v jiných zemích zcela zakázány, takže je opravdu důležité prozkoumat pravidla a kulturu dané země, než se do ní vydáte.

Raději jsme pro Vás proto udělali seznam běžných věcí, které Vás v některých zemích mohou přivést až do vězení. Zkontrolujte je všechny, protože některé zákony jsou opravdu šílené!

11. Žvýkačka

[hana-code-insert name='google' /]Ulice v Singapuru jsou neuvěřitelně čisté a množství zákonů týkajících se tohoto bodu hodně pomáhají. Mají obrovské pokuty za smetí, plivání a kouření ve veřejných prostorách. A prodej žvýkaček v zemi je naprosto zakázán - můžete dostat pokutu i za snahu žvýkačku do země dovézt. Pouze některé žvýkačky, které jsou povoleny pro lékařské účely, lze nalézt v lékárnách.

10. Nesprávné oblečení

V mnoha muslimských zemích, aby nedošlo k nežádoucí pozornosti na veřejných místech, byste se měli oblékat skromně, zvláště pokud jste dívka. Oblečení by mělo pokrývat vrcholy paží a nohou, mělo by být volné a spodní prádlo by nemělo být viditelné. Írán a Saúdská Arábie požadují, aby ženy plně zakryly ruce a nohy a nosily i šátek přes ústa. V Saúdské Arábii můžete za porušení skončit i ve vězení.

9. Zastavení na dálnici

Nemáte povoleno vyčerpat palivo na dálnici v Německu, dálničním systému řízeném vládou. Nemůžete tam zastavit ani z jiného důvodu. Chůze je také přísně zakázána pro Vaši vlastní bezpečnost. Všechny tyto věci Vás budou stát pokutu za ohrožení sebe i ostatních řidičů.

8. Odříznutí kaktusu

Některé domorodé rostliny v Arizoně, USA, jsou chráněny zákonem. Pokud to porušíte, považuje se to za krádež a zákon Vás může poslat do vězení i na několik let. Krádež kaktusů je poměrně vysoká a jejich růst trvá desítky let, takže tato opatření jsou nezbytná pro ochranu původní rostliny před jejím zničením.

7. Běh

Běhání ve skupinách bylo zakázán ve východoafrické zemi Burundi na základě argumentu, že lidé využívají tuto činnost jako omluvu k organizaci "povstání" a různých podřadných aktivit. Můžete běhat sami, ale již 2 lidé tvoří skupinu. Za porušení této vyhlášky můžete jít i do vězení.

6. Před svatbou NIC!

[hana-code-insert name='google' /]Spojené arabské emiráty mají přísný zákon, který zabraňuje lidem žít společně před svatbou. Pokud tak učiníte, policie může přijít a nechat Vás zavřít do vězení. Bez sňatku nemůžete zůstat ani v hotelovém pokoji se svým partnerem.

5. Oslava Valentýna

Saúdská Arábie a Pákistán zakázaly svému lidu oslavovat den svatého Valentýna, protože to není muslimská tradice a zaměřuje se na lásku, která není směřována k Bohu. Přáníčka k Valentýnu, veškeré reklamy a internetová mema jsou v těchto zemích přísně zakázány a potrestány odnětím svobody.

4. Veřejné projevy lásky

Líbání na veřejnosti Vás může dostat do problémů, pokud jste v Íránu, Spojených arabských emirátech, Kataru, Pákistánu nebo Ománu. Na těchto místech je považováno líbání za společensky nepřijatelné chování a je potrestáno pokutou, případě uvězněním. Rovněž byste se měli vyvarovat veřejné náklonnosti i v Indii, Indonésii a Thajsku.

3. Konzumace jídla na veřejnosti

Během svatého měsíce ramadánu nesmí muslimové během denního světla jíst ani pít. Ve Spojených arabských emirátech může osoba, která veřejně jí, nebo pije během dne v období ramadánu, čelit uvěznění nebo pokutě, i když se nejedná o muslimy.

2. Pomluva krále

[hana-code-insert name='Dole' /]Vyhýbejte se neúctě vůči královské rodině, když jste v Thajsku. Král je tam uctíván tak, jak tomu západní lidé sotva mohou porozumět. Definice urážky není opravdu jasná, takže dokonce klení, nebo poškození strany peněz, kde je vyobrazen král, Vás může poslat do vězení.

1. Pití alkoholu

Alkohol je proti principům islámu, takže než se dostanete do nějakých muslimských zemí, měli byste se podívat na zákony dané země. V Saúdské Arábii je to úplně zakázáno. Kontrola zavazadel na letišti je velmi přísná, takže nikdo nemůže ani přivést alkohol do země. Je také nemožné ho nikde koupit. Pokud jste přichyceni při činu, budete čelit dlouhodobému uvěznění.

Existují také přísná omezení pro konzumaci alkoholu v Íránu, Spojených arabských emirátech, Kuvajtu, Libyi, Bangladéši, Súdánu, Jemenu, Maldivách a v některých částech Indie.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Sdílejte článek