Chcete být štíhlejší do plavek a čas pomalu utíká? Na klasické diety není čas. Je třeba radikální změna. Jak rychle zhubnout? Stačí do svého jídelníčku zařadit tuto zeleninu. Dejte jí šanci a uvidíte, co se bude dít -
Menu

Chcete být štíhlejší do plavek a čas pomalu utíká? Na klasické diety není čas. Je třeba radikální změna. Jak rychle zhubnout? Stačí do svého jídelníčku zařadit tuto zeleninu. Dejte jí šanci a uvidíte, co se bude dít

Plavková sezóna je v plném proudu a sociální sítě už se zase hemží fotografiemi vypracovaných těl. A jak jste na tom vy? Zase jste formu do plavek letos nějak zaspali? Nebo je každé vaše úsilí marné a vy už jste se nadobro smířili s tím, že do plavek můžete už jen tak u vás na zahradě, kde vás nikdo nevidí?

Ale omyl! Neházejte flintu do žita, ještě se s tím dá něco udělat. Je jisté, že tukové zásoby nahromaděné přes zimu jen tak přes noc nezmizí, ale již během sedmidenní kúry se mohou udát změny, které budou viditelné. Díky této kúře se podařilo zhubnout už nejednomu z těch lidí, kteří už nedoufali, že by na ně něco mohlo fungovat. Zbavíte se tak nafouklého bříška a tato kúra prospěje i stavu vaší pleti. Pryč budou vyrážky i podrážděná pleť.

Zelená síla

Nejedná se o žádné zázračné tabletky či produkty za tisíce. Jde jen o obyčejnou okurku! Ta je dobře známá svými pozitivními účinky na zdraví trávicího systému i pleti a také umí správně stimulovat metabolické procesy v těle, aby docházelo ke správnému využívání přijaté energie. Kalorie se pak v těle neusazují ve formě tuků, ale spalují se a využijí se k tomu, abyste se cítili plni energie.

Sedmidenní okurková kúra vám může pomoci dosáhnout výsledků, ve které jste ani nedoufali. A to bez drastického hladovění nebo zakazování. Podstatou je totiž nastartování metabolismu, který u vás nejspíš přežívá v latentní fázi a neplní si dobře své úkoly. Odstraní se tak problémy s nafouknutým bříškem, vaše trávení se zlepší a zbavíte se další nepříjemných projevů. Očistný efekt se navíc projeví i na vaší tváři – pleť bude svěží, zdravá a bez vyrážek.

Jak na to

Jednoduchým principem tohoto stravování je zvolit vyváženou stravu a doplnit ji řadou pokrmů s přidáním okurky, která pomůže optimalizovat zažívání a dostat jej do správné formy. Jak vypadá jeden den takového stravování?

  • Snídaně: Talíř okurkového salát a dvě uvařená vejce. Tuto variantu snídaně můžete ozvláštni tak, že vejce vyměníte za sýr či šunku a přidat můžete i kousek celozrnného pečiva.
  • Svačina: Jablko, broskev nebo asi pět kusů švestek.
  • Oběd: Jedna miska okurkového salátu, pečené nebo dušené kuřecí nebo krůtí maso bez přílohy.
  • Mezi jídly: Okurkové smoothie.
  • Večeře: Minimálně dvě hodiny před spaním. Talíř plný zeleniny a kus ryby nebo jiného libového masa. Jako dezert můžete zvolit pár ořechů nebo kousek ovoce (vyjma banánu a manga).

Prakticky kdykoliv během dne, kdy pocítíte hlad, si můžete dát syrovou okurku. Ta vám dodá také potřebné vitamíny a dostatek hydratace. Během kúry nezapomínejte dostatečně pít – ideálně obyčejnou vodu nebo zelený čaj.

Okurkový salát

Jak si připravit okurkový salát, který je v receptu několikrát zmiňován? Je to jednoduché, ale velmi chutné. Budete potřebovat tyto ingredience:

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDRAVÍ

Pozor na zápach pupíku: Může signalizovat drastický zdravotní problém!

Pupku nebo pupíku se odborně říká jizva pupeční a označuje místo, kudy z těla vedla pupeční šňůra spojující člověka (ale i…
ZDRAVÍ

Co mnozí nevědí: Barva nosních sekretů může naznačovat těchto 8…

Toho, že nosní sekrety mívají různou hustotu i barvu, jste si jistě všimli, ale možná vás nenapadla souvislost mezi těmito…
TIPY A TRIKY

Odborníci doporučují, dejte si pozor na to, jaká vejce kupujete:…

Určitě jste si toho už někdy všimli, že málokdy po rozklepnutí vajíčka vidíte stejnou barvu žloutku. Pokud jste tomu nikdy…
ZÁBAVA

Tento muž krmí skupinku místních hus každý den: Jednoho dne…

Ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska se nachází hlavní město Walesu s názvem Cardiff a v něm můžeme najít rozlehlý…
ZAJÍMAVOSTI

Většina lidí vidí tuto rostlinu, rostoucí na každé zahradě, jako…

Většina lidí tuto rostlinu zná pouze jako plevel. Snaží se jí zbavit a bez milosti ji vyhazují na kompost. Přitom…
ZDRAVÍ

Odborníci radí, dejte si pozor na tyto příznaky: Je na…

V dnešním článku jsme pro vás sepsali příznaky, na které byste si dle doktorů měli dát velký pozor. Mohou totiž…