Chcete konečně přestat kouřit? Vyzkoušejte jednu bylinu a zabijte touhu po nikotinu

Odnaučit se kouřit rozhodně není nic jednoduchého. Pomoci s tím mohou nejrůznější speciální látky, náplasti, žvýkačky a podobné podpůrné prostředky. Zajímavostí jsou i nedávno zkoumané účinky jedná byliny, která obsahuje látky pro pomoc s odvykáním kouření. Konkrétně jde o stévii, která se používá také jako zdravé alternativní sladidlo pro diabetiky.

Studie ohledně odvykání kouření

Podle nedávné německé studie je stévie slibnou bylinou pro odvykání kouření, protože obsahuje specifické látky, které organismu dokážou nabídnout náhradu za nikotin a podobné sloučeniny. Obecně se tato rostlina hojně využívá jako zdravé sladidlo, ale zdaleka to není její jediný účinek, protože dokáže nabídnout i celou řadu dalších zdravotních benefitů a pozitivních vlivů na lidský organismus.

Potlačuje závislost a signály touhy vysílané mozkem

Látky ve stévii údajně působí tak, že dokážou potlačit signály závislosti a touhy po další cigaretě, které vysílá mozek jako signál pro tělo, že něco není v pořádku. Pokud se proto rozhodnete omezit kouření, přidejte do svého jídelníčku trochu stévie. Dosáhnete nejenom sladší chuti, ale možná vám to usnadní také samotný proces odvykání.

Čtěte také: Nepodceňujte bolest hlavy, ucpaný noc, a kašel

V tekuté i práškové formě

Stévii je možné užívat v tekuté nebo práškové formě. Stačí si dát každý den několik kapek nebo menší množství v práškové formě. Stévii si dopřejte také ve chvíli, kdy máte chuť na cigaretu. Užívat se má buď samotná, nebo jako oslazení do kávy, čaje a podobně. Mezi další pozitivní efekt stévie patří, že pomáhá na cukrovku, vysoký krevní tlak, obezitu a cukrovku. Zpevňuje a vyživuje pokožku, léčí dermatitidu a akné. To je již pořádné množství důvodů, proč si pořídit stévii v podobě kapek nebo prášku. Navíc tím odlehčíte i jídelníček, kdy si budete moci užívat sladké pokrmy, ale bez dalšího přídavku kalorií.