Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a výsledek bude famózní. Přitom vám budou stačit jenom 3 věci. Nachystejte si barvy, dále škrob a ještě jednu věc. Jakou? -
Menu

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a výsledek bude famózní. Přitom vám budou stačit jenom 3 věci. Nachystejte si barvy, dále škrob a ještě jednu věc. Jakou?

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky různých listů, nebo obtisky kupujete? Každý má svou metodu. My vám aktuálně představíme jednu, o které je třeba říci, že zaručeně patří mezi jednu z nejzajímavějších a také jednu z nejoriginálnějších. Jmenuje se dekupáž a jak můžete vidět, vajíčka jsou opravdu obdivuhodná.

Nejkrásnější obarvená vajíčka ze všech

Pokud máte dost klasiky, je na místě dekupáž vyzkoušet. Jak můžete vidět, výsledek je opravdu dokonalý. Na první pohled to samozřejmě může vypadat, že bude nutné mít hodně zručnosti a také mnoho trpělivosti. I tady vás dokážeme vyvézt z omylu, jelikož to rozhodně není pravda. Tato technika je poměrně snadná a hned si ji osvojíte- už první vajíčka budou dokonalá a budou ozdobou vašeho stolu. Nevěříte? Zkuste je a uvidíte.

Co budete potřebovat? Jenom pár věcí

Že jde o techniku velmi jednoduchou, to jasně dokládá také fakt, že nebudou třeba jakékoliv složitosti, pokud jde o věci, které si budete muset připravit. Samozřejmostí by měla být vařená vejce, která pokud budou bílá, je to velké plus. Pokud ne, nevadí. Dále je k nim třeba nachystat také toto:

  • Škrob
  • Voda
  • Potravinářské barvy
  • Ubrousky

Začínáme přípravou ubrousků a vajec

Jak začít? Tak, že pokud máte ubrousky složené z více vrstev, tak je nutné jejich oddělení tak, aby se využívala vždy jenom jedna. Tedy aby ubrousek byl co možná nejtenčí. Potom je také nastříhejte podle toho, jaké ornamenty chcete na každém vajíčku mít. Zde se meze vaší kreativitě nijak nekladou a je čistě jenom na vás, jaké ubrousky použijete a jaké konkrétní motivy vám jsou nebo nejsou blízké.

Když máte, už můžete ubrousky opatrně přikládat na jednotlivá vajíčka. Pomáhejte si trochou vody, díky čemuž lépe přilnou a hlavně budou dobře držet. Snažte se o to, aby došlo k tomu, že ubrousek bude dobře sedět a držet, bez vzduchových bublin a také záhybů.

Jak pokračovat dále?

Když jsou vajíčka připravena, tak můžete postupovat dále. Nyní je na řadě připravit si škrobovou pastu. Už podle názvu celkem jasně tušíte, že hlavní složkou zde bude škrob. Složkou číslo dvě jsou zde brambory, když je pasta vytvořena, je možné ji použít na samotné vejce. Vezměte štěteček a jednoduše natírejte vejce v místě, kde je také nalepený samotný ubrousek. Je dobré se snažit o maximální možnou opatrnost.

Nyní použijte barvu

Chystáte se do finiše. Jakmile je vrstva škrobu na svém místě, už přidáváte jenom potravinářské barvivo. Samozřejmě barvy takové, které se vám líbí a které nejlépe korespondují s jednotlivými vzory, které máte na ubrousku. Když je hotovo, dejte vajíčka oschnout. Nejlépe na mřížku. Když jsou hotová, pomalu odloupněte vrstvu ubrousku a pokochejte se tím, co bylo vyrobeno. Taková velikonoční vajíčka jsou rozhodně nejkrásnější, která budete kdy mít.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Stačí málo, a budete mít skvělé ponožky podle vlastního výběru.…

Teplé a krásné pletené ponožky jsou nejlepším dárkem pro vaše nohy v chladném období. Až donedávna byly pleteny pomocí 5…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a zhubnete neuvěřitelných 7 kg za 8 dní!…

Některé ženy to znají až příliš dobře. Nadechnou se vzduchu, pomyslí na čokoládu, podívají se na brynzové halušky a je…