David Hampl
30 května, 2019

Každý, kdo má zahradu, touží po jednom jediném. A je jedno, zda se jedná o zahradu v zahrádkářské kolonii, nebo u rodinného domu. Cílem každého je mít ji co nejkrásnější. A to jak z estetického hlediska což zajistí okrasné rostliny, tak z hlediska bohaté úrody, což zajistí pěstování různých plodin. Jak zajistit, aby byla zahrada podle vašich představ? Zapomeňte na drahou a škodlivou chemii kupovanou v obchodech. Pomůže něco zcela jiného. A máte to doma.

Co je tím zázrakem, který můžete použít?

Zajímá vás, co je tím produktem, který máte běžně doma, který používáte na něco jiného a který pomůže také vaší zahradě? Je to jedlá soda. Ta se používá na změkčení vody, používá se také proti pálení žáhy, ale i na pečení. My si nyní ukážeme, že se dá velmi dobře použít také na vaší zahradě. Zde zajistí, že úrodu doslova nebudete stíhat sklízet, stejně jako zajistí, že vaše zahrada bude tou nejkrásnější v okolí.

Eliminujte plísně

Unikátní je na jedlé sodě to, že dokáže velmi dobře působit proti různým druhům plísní. Pokud dochází k tomu, že plíseň napadá vaše rostliny, je ideální ošetřit je právě pomocí jedlé sody. Ta nejenom že neuškodí vašim rostlinám, ale díky svému složení dokáže plísně velmi dobře eliminovat. A zapomínat nelze také na to, že působí také preventivně.

Prospějte dozrávání plodin

Další možností, jak se dá vašim plodinám prospět pomocí jedlé sody je to, že ji použijete ve chvíli, kdy dozrávají plody. I to je skvělým pomocníkem, jelikož zajistí nejenom to, že k dozrávání dojde mnohem rychleji, ale také zajistí to, že se výrazně zlepší chuť jakýchkoliv plodin. Nejvíce má vliv hlavně na různé plodiny s určitou sladkostí, kde dokáže zajisti větší množství cukru a tedy i lahodnější chuť.

Pomáhá proti škůdcům

Jedlá soda může být použita také jako velmi dobrý pomocník ve chvíli, kdy se na vašich rostlinách objeví různí škůdci. Mohou to být třeba housenky i celá řada jiných. I tady pomůže tento běžně dostupný produkt, který máte buď doma, nebo ho koupíte za pár korun. Nejenom, že pomůže škůdce eliminovat, ale také působí preventivně.

Jak jedlou sodu použít?

Není třeba obávat se toho, že by použití jedlé sody bylo jakkoliv složité. Stačí ji jenom rozmíchat ve vodě a poté aplikovat postřik na danou rostlinu. Ideálním poměrem je 100 gramů jedlé sody, které se rozmíchají v 10 litrech vody.

Pokud chcete zkusit i určité vylepšení daného receptu a postupu, můžete. A to tak, že kromě jedlé sody přidáte do daných 10 litrů čerstvé vody také 1 tabletu aspirinu. I ten je díky svým účinným látkám nejenom pomocníkem na bolest u člověka, ale i pomocníkem k lepší úrodě.

Sdílejte článek