David Hampl
27 listopadu, 2018

Klasické dorty a dezerty mohou mít různá negativa. Když se podíváme na to, jaké hlavně, tak je to především vysoký obsah cukru, který jde ruku v ruce také s celkovou velkou kalorickou hodnotou, která není to pravé. Nutno dodat, že pokud chcete mlsat, ale nechce mít výčitky, tak mohou existovat konkrétní alternativy. A jednu takovou vám aktuálně ukazujeme.

Zkuste zdravý fitness dort

Co máme na mysli? Je to zdravý fitness dort, který je ideální volbou pro každého, kdo miluje mlsání ale nechce jít cestou klasických nezdravých dezertů. Tato alternativa se hodí každému, kdo pravidelně cvičí, kdo si chce udržet svou váhu, nebo komu záleží na celkovém zdravém životním stylu.

Co budete potřebovat?

Pokud také toužíte po tom, že budete mlsat opravdu zdravě, tak vás rozhodně zaujme to, že to není zase až tak složité. Stačí jenom eliminovat mouku a cukr, což se dá nahradit něčím jiným. Zdravější surovinou a také ovocem. Co budete potřebovat?

  • 500 gramů ovesných vloček
  • 1 jablko
  • 1 banán
  • 3 vejce
  • 3 lžíce kakaa

Začneme přípravou těsta

Je vidět, že množství ingrediencí není nijak složité. Nyní začínáme s přípravou, a to tak, že je třeba ovesné vločky nejprve proprat ve vodě, aby se z nich odstranil nežádoucí škrob. Potom je na místě namočit je do vlažné vody, a to zhruba na 2 hodiny. Díky tomu vodu nasají a zvětší svůj objem. Ale jenom o vodu, takže se opět nezvyšuje kalorická hodnota. Přebytečnou vodu slijte a základ těsta je hotov.

Připravte si ovoce

Druhá fáze je spojena s přípravou samotného ovoce. Ani zde to není nic složitého, jelikož vše postupně vzniká v jedné misce. Ovoce je třeba loupat a následně ho nastrouhat na struhadle. K dané hmotě přidáte už jenom vše ostatní, a tím je jak kakao, tak i vejce. Vše se následně důkladně promíchá, aby se ingredience spojily a vznikla potřebná hmota.

Příprava fitness dortu

Přípravné práce jsou hotové a tak už je na místě jenom to, že se vše postupně smíchá dohromady. Je třeba důkladné promíchání, díky čemuž se ingredience propojí tak, jak mají. Potom už stačí fitness dort jenom vložit do dortové formy, kde je třeba zajistit, aby těsto bylo dobře uplácené a bylo na všech místech stejně vysoké.

Pečeme 40 minut

Nasává finální fáze, která je založená na tom, že se vše dá do vyhřáté trouby. Ta by měla být vyhřátá na 180 stupňů Celsia. Při této teplotě pečeme dort zhruba po dobu 40 minut. Ke konci stačí kontrolovat, zda se nepřipaluje. Poté ho z trouby vyjměte a ještě s formou nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Potom formu sundejte a dort dejte na 2 hodiny do lednice. Následně je připravený na podávání.

Sdílejte článek