Chcete omládnout o několik let? Chcete si příjemně odpočinout? Či potřebujete prospět svému zdraví a eliminovat jakékoliv bolesti? Pomůže vám jedna jediná bylina. O jakou se jedná a proč je tak zázračná? -
Menu

Chcete omládnout o několik let? Chcete si příjemně odpočinout? Či potřebujete prospět svému zdraví a eliminovat jakékoliv bolesti? Pomůže vám jedna jediná bylina. O jakou se jedná a proč je tak zázračná?

Slyšeli jste už meduňce? Pokud ano, pravděpodobně ji dobře znát jako bylinku, která se používá ke zklidnění a k zajištění dobrého spánku. Možná si ji dáte rádi občas před spaním a doufáte, že vám přinese hluboký a klidný spánek bez divokých snů a častého buzení. Toho je meduňka skutečně schopná a řad lidí na ni nedá dopustit. To ale není zdaleka všechno!

Oficiální latinský název rostliny je melissa, což znamená včela. Je to proto, že vůně jejich květů velmi silně vábí právě včelstva, která z jejího nektaru vyrábí velice chutný med. Z jednoho hektaru meduňky je prý možné získat až 150 kg medu. Ten vyniká velmi jemnou chutí a příjemnou vůní.

Meduňka je skutečně klenotem mezi bylinkami. Příjemně voní a je i krásným doplňkem na každou zahradu, ale především obsahuje ohromné množství vitamínů a biologicky aktivních látek. Meduňka obsahuje i taniny, které skvěle působí proti otravě a střevním poruchám a mají hemostatický účinek. Dále v ní najdete vitamíny B, C, hořčík, železo, vápník, zinek a měď. To jsou všechno látky, které naše tělo nezbytně potřebuje a bez nichž nemůže organismus správně fungovat.

Užitečné vlastnosti meduňky

Meduňka umožňuje člověku relaxovat, zmírňuje mnohé choroby, zlepšuje i paměť a omlazuje celý organismus. Dále pomáhá při těchto obtížích:

  • U pacientů se srdečním onemocněním zmírňuje dýchavičnost, zastavuje tachykardii a zmírňuje bolesti v oblasti srdce i vysoký krevní tlak.
  • Upravuje ženské hormony a zmírňuje nepříjemné projevy během cyklu. Při pravidelném používání prakticky eliminuje výskyt PMS a významně pomáhá redukovat bolesti a pocity nevolnosti během menstruace.
  • Pomáhá vyrovnávat se se stresem a úzkostmi. Je běžnou součástí řady léků na uklidnění a pomáhá tělu relaxovat a čerpat novou energii.
  • Bojuje proti nespavosti a zaručuje dlouhý a klidný spánek. Na rozdíl od jiných léků nezpůsobuje žádné vedlejší účinky a po probuzení jste v pohodě a bez bolesti nebo nevolnosti.
  • Zmírňuje nadýmání a uvolňuje oblast střev.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…
Nezařazené

Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky…

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že…
Nezařazené

Tento německý recept na imunitu zabírá stokrát lépe, než prášky.…

Trápí vás ucpané cévy a nevíte, co s tím? Lékaři vám neustále cpou jen samé léky, po kterých je vám spíše…